Skocz do zawartości

Wielkie odsłuchy i porównania słuchawek SUPERLUX i nie tylko!


1313

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z obietnicą sprzed wielu miesięcy nadchodzi moment wielkiego odsłuchu wszystkim modeli Superlux, jakie posiadam, czyli w zasadzie wszystkich poza dokami :). Testy miały się rozpocząć dzisiaj, ale niestety mnie jakiś paskudny wirus złapał i leżę od 3 dni w łóżku. Ale myślę, że darujecie mi tydzień zwłoki, skoro tyle czekaliście :). Remont mojego lokum dobiegł już końca w 99.5%, starczy powycierać kurze, poodkurzać i zrobić miejsca na sprzęt. Jak już chwaliłem się w temacie DIY, wykonałem olbrzymią szafkę na słuchawki z przegródkami wysłanymi welurem i jej zdjęcia też zamieszczę, jak tylko się wykaraskam z infekcji i będę tam, aby zrobić zdjęcia.

 

 

Temat zakładam z kilku powodów, bynajmniej nie po to, aby się przechwalać :). Prosiłbym przez te kilka dni (do następnego weekendu powiedzmy) o wpisywanie sugestii na tematy:

- co i z czym interesuje was, abym porównał

- na jakim sprzęcie

- jakie aspekty w danym modelu Was najbardziej interesują.

 

Sprzęt, jaki posiadam do napędu słuchawek, to liczne wzmacniacze zintegrowane:

- Radmor 5100 (fajne, ciepłe brzmienie starego audio), Radmor 5412 i wiele innych klasyków w doskonałym stanie technicznym

- Amplituner kina domowego Sony - najnowszy zakup, posiadający ustawienie absolutnie płaskiej charakterystyki w paśmie słyszalnym

- Integra laptopa Samsung R510

- Zewnętrzna karta dźwiękowa Creative X-Fi HD 2.0 (bardzo przyjemna "dziura" :))

- Wzmacniacze słuchawkowe (śmiechowe dość) - Behringer HA400 oraz Millenium HA4 (prawdopodobnie to samo)

- Planuję zakup, przynajmniej na próbę Behringera Powerplay 4700 lub 8000 i tu przy okazji proszę o jakieś opinie na jego temat

 

Listę posiadanych przeze mnie modeli słuchawek znajdziecie w mojej sygnaturze :)

 

Sam planuje na pewno porównania:

- rodzina HD681, czyli 681, 681B, 681F, 681EVO (pierwszy wypust)

- rodzina starych HD681 oraz 668B

- rodzina 662, czyli 662, 662B, 662F oraz 669

- porównanie 668B i rodziny 681 z McCrypt 680, czyli ISK680 (zamknięte, ale nie tłumią tak, jak 662, czy 669)

- porównanie JTS535, a dokładniej T.Bone HD880 z HD669

- McCrypt 680 z Prodipe PRO880

- Pozostałe Superluxy, czyli 661 porównanie z 631 oraz obydwu do klasycznych 681 i 668B

- Porównanie zamkniętych Renkforce CD340 po modzie z Aircoustic HD480 (półotwarte) po identycznym modzie

- Jak mają się HD330 do HMC660, czyli do 660 i do HD440

- HD 440 do modowanych Renkforce CD340 i Aircoustic HD480

- Opis HD651 samodzielny, bo ciężko będzie je porównać z innymi

- Opis i porównanie HD572 do 572A (gąbkowe)

- Porównanie "DJek", czyli HD631 oraz DAP Audio DH150 (znane jako Kruger&Matz) i KAM1500PRO, czyli Takstar TS650

- Maxell retro DJ w porównaniu z modyfikowanymi Aircoustic SR190, ew można je porównać z Renkforce CD340

 

 

Od razu poproszę o umieszczenie tematu tam, gdzie będzie on najlepiej pasował, czyli zapewne w testach :)

Edytowane przez 1313
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tej chwili nie dotrwałem i swoją - dużo mniejszą, ale - kolekcję - rozdałem

300 i 668b poszły do brata, 661 sprzedałem, , 660 - ojcu dałem

681 trzyma od 2 lat żona, mnie tylko 381 zostały, trochę szkoda,

668b najbardziej mi żal, ale brat przynajmniej będzie ich używał

U mnie ostatnio na półce stały i tylko kurz niestety łapały

Ale Twoja półka do SL leżakowania, to już godna jest podziwiania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Test ma co prawda dotyczyć Superluxów, ale myślę, że ze względu na poziom cenowy i aktualne zainteresowanie można by do niego dołączyć niektóre Takstary. Mnie osobiście bardzo interesuje porównanie HD440 do PRO80 (HP800 PRO). Uważam, że gdyby nie wygoda, albo raczej niewygoda 440-stek, byłoby o nich o wiele głośniej na forum. Bardzo dobre brzmieniowo słuchawki, ale ile walki z dopasowaniem do swojej czaszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Super inicjatywa 1313, trzymam kciuki za owocne rezultaty. Sprawdziłbyś które z zamkniętych modeli najlepiej tłumią otoczenie i które uzyskują największy SPL bez zniekształceń? Potrzebuje trochę nauszników do studia nagraniowego a na Sennki lub AKG srednio jest forsa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem wstępne porównanie HD662 i wnioski już jakieś mam, ale muszę przyznać, że wzmacniacz Millenium niestety trochę ten bas upośledza i różnica między dziurką z X-Fi, a po Millenium jest spora. Luxy wydają się jeszcze zimniejsze i to może zafałszować ocenę. Nie wtem za bardzo co z tym fantem zrobię. Chyba muszę skonstruować normalny przełącznik słuchawek, bo te wzmacniacze są niepewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie by interesowało takie porównanie.... HD330 i HMC660(HD660? ) vs Hi2050 i HP800PRO ... Superlux vs Takstar :D.. Warto zainteresować się 662F ? ...

 

edit: co do porównania to możliwe że taki temat już był :P

Edytowane przez Jarmil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem wstępne porównanie HD662 i wnioski już jakieś mam, ale muszę przyznać, że wzmacniacz Millenium niestety trochę ten bas upośledza i różnica między dziurką z X-Fi, a po Millenium jest spora. Luxy wydają się jeszcze zimniejsze i to może zafałszować ocenę. Nie wtem za bardzo co z tym fantem zrobię. Chyba muszę skonstruować normalny przełącznik słuchawek, bo te wzmacniacze są niepewne

 

Nie masz co liczyć że tanie wielokanałowe pseudo-studyjne wzmaki będą brzmieć idealnie neutralnie. Proponuję Ci wziąć sobie kartkę albo otwórzyć notatnik i jechać po kolei z każdą parą zapisując wszystko na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tego co piszesz, to masz nowe HD668b. Stare, te których dotyczy recenzja i takie jak kiedyś miałem nie były takie ciepłe. Fakt, że jak je miałem, to mój gust był bardziej basowy niż obecnie, ale porównywałem wtedy z HD681 więc źródło odniesienia się nie zmieniło.

 

Niedawno miałem okazję posłuchać HD662f - bardzo fajne analityczne słuchawki, o charakterystyce i scenie zbliżonej do AKG K550, najbardziej od wymienionych odstają jakością wysokich tonów, a poza tym nie mają się czego wstydzić. Po zrobieniu filtra (miedzy innymi w tym celu je dostałem) brzmienie neutralne i równe, bez większych braków. Co mi w nich najbardziej przeszkadzało to zbyt wąski pałąk - niby można podoginać, ale to nie moje słuchawki więc tego nie robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 668B sprzed około 1,5 roku, więc pewnie to są te "nowe" :).

Kolejne porównania będą sukcesywnie dodawane do postu u góry. Będę informował o kolejnych wpisach, aby temat się podświetlał, że są nowe posty, natomiast treść będzie dodawana do zbiorczego postu.

Edytowane przez 1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności