Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki do 1700 zł


danonek123

Pytanie

Witam, mam duży problem.

Zastanawiam się nad słuchawkami do właśnie tej kwoty, najbardziej lubie słuchać elektroniki (

), jak i popu coś w ten deseń (
).

Co by nie mówić - słucham wszystkiego.

Bass ma być, ale nie jakiś wielki ogrom :)

Jak na razie zastanawiałem się nad : HD650, Q701, Beyerdynamicami DT880, Denonami D600.

Źródła jeszcze nie mam, ale myślę nad Fiio E07K, pasowałby on pewnie do D600 i Q701, bo HD 650 i Beyery są już wysoko omowe.

Mam nadzieję, że coś doradzicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

podpięte Byerdynamic DT 860. Chętnie wyciągnąłbym w nich trochę więcej basu i uspokioł wysokie bo czasami bywają bardzo "piskliwe". Średnica jest bardzo fajnie uwypuklona już oryginalnie, ale przy lepszym torze mogłaby pewnie zyskać co nie co....

Zdziwiłeś mnie że u Ciebie DT860 są piskliwe na górze. U mnie jest właśnie spokojnie, dół i góra spokojne i właśnie to mnie ujęło bo nie cierpię mocnej góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

znajdziesz matrixa tez w polskich sklepach. pierwsza wersje na pewno i zawsze mozna sie podpytac czy bedzie dostepna tez ta powyzsza.

wtedy matrix w mojej opinii bedzie najbardziej uniwersalny i podatny na modyfikacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

podpięte Byerdynamic DT 860. Chętnie wyciągnąłbym w nich trochę więcej basu i uspokioł wysokie bo czasami bywają bardzo "piskliwe". Średnica jest bardzo fajnie uwypuklona już oryginalnie, ale przy lepszym torze mogłaby pewnie zyskać co nie co....

Żeby dodać basu wystarczą podkładki z pianki pod padami - coś w podobie tego (miałem te słuchawki i właśnie taki mod im zaaplikowałem)

6927119.jpg?1387794967

 

Przy okazji podniesie trochę pady, z reguły poprawia to też scenę. Na uspokojenie góry zrób filcowe (ok 1mm grubości) wkładki przed przetwornik zamiast tej gąbeczki - dla mnie góry za dużo nie było, więc nie robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W innych słuchawkach ten mod tez ma takie zastosowanie?

We wszelkich, gdzie pady mają dziurki od spodu - powyżej Panasy HTF600 z padami Beyera DT250.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Muszę przyznać że mod z gąbkami upchanymi w padach rzeczywiście poprawia bas. Słuchawki ciągle są na etapie wygrzewania ( kilkadziesiąt godzin już mają ). Na pierwszy ogień sprawdziłem mod na dubstepie, d&b - tutaj zmiana jest ewidentna ! Dół nie tyle schodzi niżej co zyskał na sile i to zdecydowanie. Natomiast co do większej przestrzeni, nie wiem jeszcze czy jest zmiana, za mało czasu mam ( okres gorący przedświąteczny ) żeby się bardziej osłuchać, na szybko przesłuchałem sobie m.in. koncertowe kawałki Queen i póki co jest dość podobnie. Wieczorem mam nadzieję wyrwę chociaż godzinkę na odsłuch, spróbuję standardowo skupić się na paru utworach i zrobię test z piankami i bez ( łatwo je wyjąć, tylko muszę uważać żeby nic nie uszkodzić ).

Tutaj mała fotka poglądowa, oczywiście gąbki/pianki są teraz lepiej docięte i schowały się w padach bardziej niż to na zdjęciu widać :

 

beyery-mod1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Gąbka jest mniej szczelna od pianki - basu na pewno przybyło, ale mogłoby więcej na piance. Chociaż, jak jest tak ubita to może już podobny efekt.

Co do tej sceny to są raczej niuanse - wyższe pady nieco oddalają średnie tony i dają większe wrażenie przestrzeni, ale bardziej chodzi o oddalenie dźwięku (pierwszego planu) niż szerokość czy głębokość.

Wygrzanie słuchawek powinno ukulturalnić górę - ja miałem już wygrzane i nadmiernych sybilantów nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No to udało mi się godzinkę spędzić na odsłuchach. Druga rzecz po zmianie basu to przesunięcie dźwięku w dół. Ciężko mi to określić dokładnie, ale w wielu utworach miałem wrażenie że niektóre dźwięki, czasem wokal słyszałem bliżej czubka głowy lekko z tyłu. W tej chwili jest poprawa, tzn nic mi nie ucieka do góry w takim oderwaniu od reszty. Kurcze żeby to się nie skończyło tak jak z kolumnami, tzn. zacząłem się łapać na tym że już nie słuchałem muzyki dla przyjemności ale po to aby ciągle coś poprawiać, zwłaszcza ustawienie kolumna - a ma to potężny wpływ na odbiór muzyki, myślę że kable za grube tyś nie wpłyną tak jak zmiana ustawienia kolumn. Już kombinuję co by wsadzić pod pady.

Niestety z wypchanymi padami trochę zmniejszył się komfort i czuję ucisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym proponował skóropodobne pady od Custom One PRO - są bardzo dobrej jakości, mają świetną wygodę (na K240 dosłownie bajka) i nie kosztują dużo. Z basem jednak powinny podziałać pierwszorzędnie i sprawdzić się w naturalny sposób lepiej niż welur.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności