Skocz do zawartości
  • 0

SR325i vs HD600


rysio

Pytanie

Witam, chcę kupić słuchawki, zastanawiam się nad tymi dwoma modelami. Muzyka jakiej słucham to trance, rock, power metal, rap, dubstep, chillstep, pop, w sumie to wszystko. Z tego co wyczytalem na head-fi to Grado nie SR325i nie potrzebuja jakiegos super genialnego zrodla, natomiast hd600 sa bardzo wybredne, wiec musialbym dorzucic sporo kasy? Warto inwestowac w SR325i czy jest moze cos bardziej sensownego w tym segmencie cenowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Do takiej muzyki? To raczej skreśliłbym te oba modele. Co prawda żadnego z nich nie słuchałem, ale miałem sr80 i mam hd650. Zainteresowałbym się raczej czymś pokroju denonów d600/soundmagiców hp100. A co do torów to, że do grado nie trzeba mieć dobrego wzmacniacza to nie prawda. One są wymagające, sennki zresztą też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

bedzie gralo z xonarem stx. lubie zywy dzwiek, taki "in your face" nie wiem jak to nazwac. mialem grado sr60 i uwielbialem sluchac w nich rocka. Czy moglbym gdzies dokonac odsluchu obu modeli tych sluchawek albo chociaz Grado? poki co jestem na nie bardziej zdecydowany, bo mialem juz inny model tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem sr60 i 80 teraz mam hd600 i 600 są bardziej uniwersalne wg mnie, nie wiem jak się mają 60/80 do 325 ale raczej stawiał bym na 600 z tych dwóch ale ich dźwięku nie określiłbym jako "in your face" poza tym do sennków trzeba koniecznie jakiś sensowny amp bo niewiele sobą reprezentują bez takowego do 325 pewnie też żeby pokazały klasę.

Może jakieś beyery?

ps moją wypowiedzią mocno się nie sugeruj bo nie lubię grado ponieważ jakość ich wykonania reprezentują słuchawki za 5 razy mniej, historie o rozpadających się gs1000 i ogólnie politykę tej firmy

Edytowane przez montessa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do metalu to zapomnij o HD600 i xonarze stx. HD650 już jakoś grały metal z Dark Voicem 336SE ale jednak to nie jest to, elektronika też na nich tak sobie brzmiała. Lepiej nie kupuj w ciemno tylko gdzieś przesłuchaj je bo później możesz żałować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ponieważ słucham prawie tego co ty to:

Mówiłeś że lubisz muzykę 'in your face'

dla mnie sennki już są za bardzo 'in you face' (tutaj jak coś zostało nagrane z 0.5m to słychać że jest z 0.5m),

a grado (nie wiem który model) to dla mnie ma jakąś ujemną/urojoną odległość od instrumentów, nie mówiąc że są za jasne dla większości z tych rzeczy które wymieniłeś.

 

Co do senków hd600 (i tym bardziej hd598) to trance, dubstepu i hip hopu bym ich nie polecał z uwagi na w miarę punktowy i zwarty bas (nie mówiąc o braku funowego podbicia). HD600 do rocka są totalnie ok, dla trance'u dla mnie to jest jasne granie,

ale i tak trochę szkoda kasy, bo w trance z ich neutralności i detaliczności nie będziesz miał pożytku

 

Też bym się zastanawiał nad Philipsami, albo akg 550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja pamiętam że po czaswoej wymianie właśnie hd600-k550; odczułem ulgę właśnie z uwagi na przestrzeność basu;

I niechciałbym tutaj przynudzać wykresem FR; ale na pewno k550 mają extension na subass (reszta podobnie),

który w senkach umiera.

Z tym że pamiętam iż w AKG ma jakąś lukę na basie, bo w części rzeczy był dziwny, może nie brak basu. ale mniej niż bym się spodziewał ze średniej słuchawek;

I dalej miałem dziwne wrażenie że w K550 ilość basu silnie zależy od tego jak przylegają te słuchawki.

 

Ale do trance'u. dubstepu, hip-hopu i tak bym szukał czegoś bardziej basowego.

Chociaż od czasu do czasu trance na HD600 jest dość przyjemny, ale jako głównych słuchawek bym do tego nie wybrał

Edytowane przez xdog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ponieważ słucham prawie tego co ty to:

Mówiłeś że lubisz muzykę 'in your face'

dla mnie sennki już są za bardzo 'in you face' (tutaj jak coś zostało nagrane z 0.5m to słychać że jest z 0.5m),

a grado (nie wiem który model) to dla mnie ma jakąś ujemną/urojoną odległość od instrumentów, nie mówiąc że są za jasne dla większości z tych rzeczy które wymieniłeś.

 

Co do senków hd600 (i tym bardziej hd598) to trance, dubstepu i hip hopu bym ich nie polecał z uwagi na w miarę punktowy i zwarty bas (nie mówiąc o braku funowego podbicia). HD600 do rocka są totalnie ok, dla trance'u dla mnie to jest jasne granie,

ale i tak trochę szkoda kasy, bo w trance z ich neutralności i detaliczności nie będziesz miał pożytku

 

Też bym się zastanawiał nad Philipsami, albo akg 550

chodzi mi o to, ze chce miec fun ze sluchania muzyki i odkrywac piosenki na nowo. Jezeli hd600 graja podobnie do hd598 to zdecydowanie rezygnuje, bo te wg mnie nadaja sie tylko do klasyki. Ja chce, zeby sluchawki nie byly spokojne, zeby potrafily mnie zaskoczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

hd600, nie mają tej suchości co hd598 (czy też inne z tej serii);

Chociaż jak HD598 = muzyka kameralna; to hd600 też ci nie podejdą (mi np: seria 5x5 i 5x8 z jakiś powodów nie podchodzi a i starsze z dwóch seri 5x0 + 600 tak)

i jak dla mnie jeżeli głównie słuchasz roku i trance'u to nie są warte tych pieniędzy.

(z drugiej strony są często widziałem opinie że w grado oprócz sr80 nie warto specjalnie czegoś kupować)

K550 to prawie słuchawki otwarte :) i przy obecnej cenie 700zł, to bardzo ciekawa propozycja

(ja zrezygnowałem bo wtedy było to coś bardziej pod 1k, później już tylko superluxy i takstary :) )

 

 

Ewentualnie jakieś inne AKG,ja np: teraz się wymieniłem z jednym użytkownikiem na K172 i w miarę są ok (tzn. tymczasowo jestem pod wrażeniem);

chociaż to znowu trochę jasne granie (jak dla mnie na granicy syblizacji podobnie jak reszta akg, tylko że to jest taka przyjemna podbitka)

 

EvilKillaruna jest ekspertem od AKG, więc pewnie może polecić jakieś akg z większą ilością basu (jak elektronika).

 

Zainteresował bym się którymś z Philipsów Fidelo X1

 

Chociaż patrząc na

"mialem grado sr60 i uwielbialem sluchac w nich rocka"

to chyba nie powinnieneś brać moich uwag pod uwagę, bo ja miałem (chyba 225) założone przez 5 minut,

i dla mnie jest to dzwięk nienaturalny i niestrawny;

co jakiś czas ludzie zachwalają grado, ale wtedy wystarczy że popatrzę na dowolny FR i mi odchodzi chęc kombinowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

EvilKillaruna jest ekspertem od AKG, więc pewnie może polecić jakieś akg z większą ilością basu (jak elektronika).

 

 

Dla mnie osobiście od AKG można wytypować dwa pełnowymiarowe modele:

- K240 MKII

- Q701 po odblokowaniu bassportów

 

W cenie do 1300zł sprawa jest banalnie prosta - modowane Q701. Jeśli jest gatunek w którym wykazują się naprawdę wyborną kondycją to właśnie wszelkiej maści elektronika - szybki i bardzo głęboki bas, wyraźna i przestrzenna średnica, równie wyraźna i czysta góra, wysoka stereofonia. No i żeby było lepiej, spokojnie poradzą sobie na Xonarze STX autora, który po wymianie kostek OPA zagra na odpowiednim pułapie jakościowym. Zarówno modyfikacja słuchawek jak i karty nie są trudne, a identyczny zestaw sprawdza mi się podle opisu na co dzień w pracy. Warto szukać modeli używanych w dobrym stanie na ten cel.

 

Jeśli miałoby być znacznie taniej i przy tych samych założeniach, warto zainteresować się wspomnianymi AKG K240 MKII. Tu wystarczy tylko dokupić nausznice od Beyerdynamiców Custom One PRO, aby zrobić z nich wysoce komfortowe słuchawki nawet pod większe ucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

panowie udalo mi sie odsluchac grado sr325is, powiem szczerze, ze sie troche zawiodlem, nie rozumiem skad ten hype na zagranicznych forach. wg. mnie lepiej graja CAL, z takim powerem, potrzebuje sluchawek z moca, dzwiekiem jak CAL tylko "bardziej". nie wiem jak to opisac.

 

aha sluchawki nie musza byc otwarte, wazne zeby byly BARDZO wygodne.


pomocy panowie.

Edytowane przez rysio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A Ty słuchałeś HE-300 ? Bo ja podchodziłem do nich kilka razy i to niewątpliwie jedne z najbardziej przereklamowanych i najgorszych słuchawek jakie słyszałem. Bałbym się je polecić nawet na tortury, żeby nie być zbyt okrutnym ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności