Skocz do zawartości

FiiO X1


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

 

tom899, być może stacjonarnie M50 zgrywają się dobrze, tzn. sprzęt akcentuje ich średnicę, więc jazz i klasyka brzmią jak trzeba, chociaż słuchawki i tak są raczej pod bardziej efektowne gatunki.

 

Trudno powiedzieć jak to się zgra z X1. Sądziłem, że Audeo będą idealne, a okazuje się że rewelacji nie ma. W teorii powinno być ok, ATH potrafią zasyczeć, a X1 górę łagodzi. Odtwarzacz lekko uwypukla średnie, a M50 mają ich trochę za mało. Sprzęt ma też lekki akcent w basie, a słuchawki swoje też podbijają, więc może tutaj być "za bogato", ale nie musi. X1 może zawęzić scenę M50.

 

Dzięki maciux.

Zaryzykowałem i zamówiłem - stwierdziłem, że wyjdzie w praniu, jak będzie klucha to puszczę na sprzedaż ;) Dam znać, jak to gra.

Chociaż podejrzewam, że w tej cenie i tak nic lepszego nie znajdę, a X5 albo DX90 to chyba trochę przesada na moje ucho.

 

 

Dostałem, odsłuchałem nieco, i powiem tak:

 

W kwestii samego odtwarzacza :

Tutaj jestem, póki co, bardzo mile zaskoczony. Nie miałem wcześniej do czynienia ze sprzętem FiiO, ale robi wrażenie solidnego sprzętu, nic nie trzeszczy, porządna obudowa. Podoba mi się kwestia załączonego dobrze spasowanego etui + folii na ekran, o co marki takie jak samsung, sony etc raczej nigdy się przez swoje skąpstwo nie pokuszą. Przeczytawszy uprzednio kilka stron forum byłem nastawiony na złe rozwiązanie "kółka", ale nie podzielam opinii tej kwestii - podoba mi się obsługa za jego pomocą, mogę jedynie mieć obawy o żywotność środkowego przycisku(tego w "kółku"; wydaje się być delikatny). Generalnie - sam sprzęt jak najbardziej na "plus".

 

I kilka słów o zestawie X1 + ATH-M50 (nie testowałem odtwarzacza na innych słuchawkach jak do tej pory, za jakiś czas sprawdzę na CAL!, których obecnie przy sobie nie posiadam):

Na wstępie zaznaczę, że całą muzykę mam w niezłych .flac.

Jest dobrze, ale nie ma specjalnych zachwytów. Słuchawki są na pewno odpowiednio napędzone i mocy tu nie brakuje i nie zabraknie, ale nie są one z drugiej strony chyba zbyt ciężkie do napędzenia. Nie jestem audiofilem, więc nie będę sypał terminami - ale odnoszę wrażenie nieco wąskiej sceny, o czym wspominał maciux. Jest to nieco irytujące przy odtwarzaniu spokojnej, pozbawionej dynamizmu klasyki(właściwie tylko wtedy mi to przeszkadza). Jeśli chodzi o gatunki bardziej żywiołowe tudzież z basem, uważam że jest bardzo dobrze(przynajmniej dla mnie).

Ja z X1 zostaję - generalnie niemal w pełni zaspokaja moje oczekiwania(poza tą sceną w klasyce) - mam też świadomość, że w podobnej kategorii cenowej nie znajdę nic lepszego, a nie mam zamiaru dopłacać ~1k pln do DX90 czy X5 etc.

W mojej opinii przebija dźwiękiem wszelkiego rodzaju smartfony, zresztą ja ich do słuchania nie akceptuję przy obecnej technice akumulatorów(telefon to przede wszystkim telefon). W X1 wygląda na to, że pojemność baterii nie jest problemem.

Gdybym miał dać końcową notę biorąc pod uwagę wszystko łącznie z ceną, daję 8/10 ;)

 

Pozdr

Edytowane przez tom899
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie,czy dużo lepiej gra od sansy clip? No i jak fidelio l2 pasują do niego albo momentum ?

 

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Porównanie co prawda nie do clipa a do sporta cytat z zakupek " Bezpośrednio obok Sporta miałem FiiO X1 – jest lepszy, ale różnice nie są olbrzymie. FiiO kreuje większą scenę, z pewnym dystansem do pierwszego planu. Słyszalne jest zróżnicowanie pozycjonowania instrumentów, głębia sceny, większe napowietrzenie, ale też wyższa rozdzielczość, pełniejszy bas, odpowiednie dociążenie. X1 ma też więcej energii, daje większego kopa, jest żywszy." " Jeśli jednak priorytetem jest lepsze brzmienie, ale kosztem poręczności, to FiiO X1 będzie lepszym wyborem (ewentualnie używane iPody)."

 

Osobiście też wybierałem między sandisckiem a x1 i nie żałuję żadnej wydanej złotówki na x1.

 

Na FW1.2 są również w chwili obecnej jakieś motywy?

Edytowane przez grzechu87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na scenę w X1 (i ogólnie lepsze ogarnięcie), dobrze robi wzmak. Pod iCanem jest świetnie, ale drogo, wczoraj jednak próbowałem chwilę z SMSL SAP-5 (dobrze pasuje rozmiarem i jest cieniutki) - pierwsze wrażenie pozytywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie po 2 tyg (prawie 4 dni paczka spędziła na WER Warszawa nim dotarła 15km dalej do mnie) odebrałem Fiio X1 w wersji szampańskiej zwanej też gold, lub na odwrót. Wersja FW 1.2.

Z takich minusów jak dla mnie to kółko chodzi za delikatnie nie ma jakiegoś wyczuwalnego oporu i przycisk na środku taki chybotliwy ;). Reszta jak najbardziej na plus.

Dla zainteresowanych dorzucam parę fotek by wiedzieć jak wygląda w rzeczywistości kolor. Starałem się suwaczkami by był jak najbliższy oryginałowi, przynajmniej na moim monitorze.

 

DSC_4987.JPG

 

 

DSC_4988a.jpg

 

 

DSC_4990a.jpg

 

 

DSC_4992a.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem u siebie X1. Ciekawy grajek. Zaskoczyło mnie to, że potrafi zagrać b. przestrzennie z modowanymi fatality (oczywiście scena nie jest jakoś dobrze uporządkowana).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem u siebie X1. Ciekawy grajek. Zaskoczyło mnie to, że potrafi zagrać b. przestrzennie z modowanymi fatality (oczywiście scena nie jest jakoś dobrze uporządkowana).

Słucham sobie dzisiaj HiSoundAudio Nova N1 z K551. Mocy może mniej niż w X1 ale sonicznie dużo lepiej. Podoba mi się i zostaje na stałe.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - żałuję, że nie mogłem porównać n1 z x1 bezpośrednio (poszedł do@siara1975 zanim dostałem spóźnionego x1), ale też mi się bardziej podobał od x1 - był równiejszy.

No ja mam go od Siary, czyli Twój. :)

Moim zdaniem nie ma co porównywać, gra super.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spodziewałeś się równości po X1? ;)

Dla mnie jest tylko trochę cieplejszy niż sądziłem, że będzie. No i zobaczymy czy softami zrobią to samo co z X3 i X5. Mam nadzieję, ale powątpiewam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, Nova odczuwalnie lepsza pod względem dźwięku, to co do dzisiaj pamiętam to przede wszystkim spora przestrzeń i równiejsze granie... ale żeby nie było tak różowo to trzeba wytknąć małą moc, upierdliwe szumy, gorsze wykonanie i słaby firmware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spodziewałeś się równości po X1? ;)

Dla mnie jest tylko trochę cieplejszy niż sądziłem, że będzie. No i zobaczymy czy softami zrobią to samo co z X3 i X5. Mam nadzieję, ale powątpiewam.

Więcej spodziewałem się po X1, a N1 mnie zaskoczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie spodziewałem się, a mój werdykt wynika z preferencji dźwiękowych. Chociaż, jak dotąd, x5 jestem oczarowany - niby też fiio, a gra inaczej...a jak dzisiaj podpiąłem do niego na chwilę CA pro330, to aż mi się łza w oku zakręciła - tak pięknie zabrzmiało...

Edytowane przez Gourney
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, Nova odczuwalnie lepsza pod względem dźwięku, to co do dzisiaj pamiętam to przede wszystkim spora przestrzeń i równiejsze granie... ale żeby nie było tak różowo to trzeba wytknąć małą moc, upierdliwe szumy, gorsze wykonanie i słaby firmware.

Szumów na razie nie stwierdziłem, z pozostałym się zgadzam. Ale spoko na połowie mocy w Woodue pędzi K551 i HP100

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności