Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Nauszne do 200zł


Rekomendowane odpowiedzi

Trafiłeś w sedno z ta powtarzalnością.

Kto nie zmieniał przetwornika w Cal i czy kiedykolwiek się zgrały.

 

Dlatego trzeba lepiej dobierać słowa, bo w innym wypadku x osób uzna za prawdziwą tezę. że nowe CAL są bardziej basowe, a za miesiąc xxx będzie tak sądzić i zacznie się nakręcać ;) Z tym wielkim rozrzutem względem starych przetworników podobnie to zadziałało - wszyscy słyszeli, ale niewielu faktycznie to potwierdziło. No chyba, że na 1 czy 5 sztukach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu.

Źródło to sony nwz 638f, muzyka to rap, rock alternatywny, czasami coś spokojniejszego.

Do tej pory miałem: Superlux hd 681- dla mnie genialne, tylko ciutkę basu brakuję, k518- dramat, za dużo basu, za mała scena, k422- genialne słuchawki, świetnie brzmienie, do tego te wygodne, materiałowe pady. Dla mnie liczy się wygoda.

Budżet do 200, mogą być używki , moje typy:

CAL! (jednak chyba odrzucę bo słaba konstrukcja, i podobno ciężko napędzić)

superlux hd 681 evo2

akg k520

Shure srh 240

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowszych przetwornikach Cal jest więcej basu niż w tych z początków produkcji.

To nie tak. Obecnie przetworniki CAL mają większy rozstrzał niż na początku i trafiają się różne egzemplarze, niektóre bardziej V niż wcześniej, niektóre równiejsze. Troszkę losowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W nowszych przetwornikach Cal jest więcej basu niż w tych z początków produkcji.

To nie tak. Obecnie przetworniki CAL mają większy rozstrzał niż na początku i trafiają się różne egzemplarze, niektóre bardziej V niż wcześniej, niektóre równiejsze. Troszkę losowanie...

 

Już ta kwestie rozstrzygnęliśmy parę postów wyżej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

CAL! (jednak chyba odrzucę bo słaba konstrukcja, i podobno ciężko napędzić)

superlux hd 681 evo2

akg k520

Shure srh 240

...

W sumie każde dobre, i każde trochę inne. Jak chcesz słabe wytrzymałościowo konstrukcje odrzucić, to w pierwszej kolejności nie CAL tylko K520.

Czyli zostają EVO vs SRH240 - ze względu na wygodę zdecydowanie EVO z welurami.

No chyba, że jednak CAL nie skreślisz, to imo też wygodne słuchawki i bardziej uniwersalne brzmieniowo niż EVO, które z kolei mogą mieć za dużo basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo mimo mocnego basu są czytelniejsze od K518 a to za sprawą dalszej i większej sceny no i lepszej separacji. Prawdopodobnie za jakiś czas wezmę Evo na warsztat i zobaczę czy da się im poprawić charakterystykę (odjąć basu, dodać średnich) jest to do zrobienia o ile tylko mają basrex (tak jak w Hi2050), jeśli go nie ma też da radę podciągnąć średnie (jak w K172HD). Dodanie wysokich to też nie problem - wystarczy filc zdjąć.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W nowszych przetwornikach Cal jest więcej basu niż w tych z początków produkcji.

To nie tak. Obecnie przetworniki CAL mają większy rozstrzał niż na początku i trafiają się różne egzemplarze, niektóre bardziej V niż wcześniej, niektóre równiejsze. Troszkę losowanie...

 

Już ta kwestie rozstrzygnęliśmy parę postów wyżej. ;)

 

O, ale szybki jestem :woot: . Za dużo piątku :ph34r:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza budżetem :/

Chyba niekoniecznie http://forum.mp3store.pl/topic/111331-szybka-sprzedaz/ , tylko, że tamte już sprzedane, ale wystarczy rekablowane kupić w okolicach 160zł i je zmodować.

 

Jeszcze można np nad Senkami HD438 zastanowić też są wygodne i dźwiękowo bardzo poprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tutaj na forum nowa więc podpinam się pod temat. Poszukuję słuchawek nausznych, tak jak w temacie do ok. 200 zł (jednak muszę napisać, że ten budżet jest umowny, jestem w stanie wydać więcej jeżeli słuchawki będą tego warte). Słuchawki muszą być zamknięte. Do tej pory miałam Kossy UR40 i bardzo odpowiadał mi ich sposób grania, uwielbiam ich scenę, lekki bas (chyba), piękną barwę dźwięku. Kossy niestety parę dni temu się zepsuły i nie mogę wytrzymać bez dobrej muzyki. W moich poprzednich słuchawkach bardzo irytowało mnie to, że były otwarte. Wolałabym też coś bardziej solidnego i mobilnego. Sprzęt? To głównie komputer oraz telefon Sonny Ericsson Live with walkman. Będę ich korzystać do oglądania filmów oraz oczywiście słuchania muzyki. Słucham głównie rocka, ewentualnie chillout typu Enya, trochę mocniejszej muzyki również. Nienawidzę przeładowania basem.

Zastanawiałam się również nad kupnem jakiejś mp3, może sansa clip +? Czy różnica w odbiorze muzyki byłaby widoczna (usłyszalna :P)? Czy jest wgl sens kupowania mp3 kiedy ma się telefon 'muzyczny'?

Z góry dzięki za ciekawe propozycje :)

karmelowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zamkniętych do 200 warte uwagi są: CAL, Panasonic RP-HTF600, Panasonic RP-HTX7, Shure SRH240, AKG K518 (zwłaszcza po zmodowaniu), Superlux HD661 i pewnie jeszcze trochę ciekawych się znajdzie. Więcej o nich możesz poczytać tutaj http://forum.mp3store.pl/topic/76657-indeks-testow-sluchawek-nausznych/

Co do zmiany grajka na clip+ to moim zdaniem nie ma sensu - niby jest głośny, ale przy nausznych słychać, że mocy mu nie starcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beyerów nie znam, ale mają dobre opinie, co do K414p grają dobrze - na poziomie K518, ale przez to, że są takie małe to ciężko je na uszach ułożyć, a przy zamkniętych to niestety wymóg, żeby bas nie uciekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiałem z osobą która miała CAL i nwz-638f. Niestety ale dźwięk jest mocno basowy (stety niestety, lubię funowe brzmienie) i jest problem z napędzeniem (osoba z którą rozmawiałem słuchała na 26-28 stopniach w 30 stopniowej skali). Jeszcze chwilkę Was pomęczę, macie jakieś propozycje? 681 evo2?

Edit:

myślałem o jays v-jays ale nie wyglądają :/

Edytowane przez Kanonier28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak był problem z głośnością w CAL to i z EVO będzie. CAL łatwo napędzić w sensie głośności (łatwiej niż EVO) za to trudno jeśli mają zagrać na pełnię swoich możliwości - wtedy potrzeba mocnego wzmacniacza, który będzie trzymał je w ryzach.

Trochę ponad budżet masz nowe senki HD438/439 - dzięki materiałowym nausznicom są wygodne, dobrze też grają, dość łatwe do napędzenia. Używane spokojnie poniżej 200 kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytam o tych senkach, dzieki. na forum na sprzedaż sa ath sj55. z tego co wyczytalem ich charakterystka powinna byc dla mni odpowiednia. senki kusza materialowymi padami. Mam ostatnie pytanie/ mozna gdzies dostac czarne k520?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czarnych K520 (no chyba, że byłaby jakaś limitowana seria, ale o niej nie wiem).

 

Jeśli chodzi o ATH, to kiedyś miałem SJ5 (poprzednik SJ55, dźwiękowo ponoć to samo) i mnie nie zachwyciły. Brzmienie niby energiczne i przyjemne, ale maja masę pogłosów, do tego wysokie maja strasznie obcięte (praktycznie brak wysokich powyżej 12kHz). Czytałem opinie, że SJ33 są bardziej od nich udane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności