Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Nauszne do 200zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Poszukuję słuchawek nausznych (na prezent). Mają być używane przede wszystkim do jazzu i muzyki klasycznej. Źródło to integra z laptopa oraz sansa clip zip.
Słuchawki jakie przychodzą mi do głowy to:
Creative Aurvana Live
Superlux HD681 EVO
Superlux HD668b

Boję się, że HD681 będą zbyt ciemne i basowe, a HD668b tego, że nie będą się dobrze zgrywać. Skłaniam się w kierunku CAL, ale nie wiem jak będą grały z tymi źródłami. Myślicie że jest sens je wybierać?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem się nadają do jazzu Cal świetnie, natomiast w gęstej symfonii się mogą pogubić na nieodpowiednim torze. Ale ja Cal słuchałem dawno z kiepskich źródeł, więc trzeba na to wziąć poprawkę. 668b w gęstej symfonii - bez problemu - bo separacja w tych pieniądzach nie do pobicia - być może takstary są lepsze, nie wiem, nie słuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródłem będzie clip zip który do najmocniejszych nie należy, z kartami zintegrowanymi w laptopach też różnie bywa. Czy da radę to napędzić SL 668b? Wydaje mi się, że CALe jest łatwiej napędzić,dawały radę grać na moim clipie+, a z Superluxami nie miałem kontaktu i nie wiem czego się spodziewać, bo 668b mają impedancję wyższą od Creativa itp.

Edytowane przez Pawelxqx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc. Miałem okazję przesłuchać superluxy, 681 mi się zupełnie nie podobały, za to 668b bardzo przyjemne. Mój clip+ dawał radę, jest jeszcze zapas mały i dźwięk też całkiem dobry bez wzmacniacza. Zdziwiło mnie to, że w 668b jest więcej basu niż w CAL(w CAL z clipa trzeba mocno podbić). Nie miałem bezpośredniego porównania ale takie odniosłem wrażenie. Czy to normalne czy to raczej wina niewygrzania słuchawek? (CAL słuchałem w Saturnie, a Superluxów w audiomagic.pl )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znalazłem ich w saturnie, jutro spróbuję poszukać jeszcze w innym.
Jestem już prawie zdecydowany na hd668b. Mam jeszcze małe pytanko: czy to możliwe że CAL mają mało basu przez te nowe przetworniki? Słuchałem ich jakieś 2 lata temu i wydaje mi się, że obecne grają inaczej. Drugie pytanie to czy po wygrzaniu bas w 668b znika czy zostaje? (bo jeśli zostaje to jestem zdecydowany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowszych przetwornikach Cal jest więcej basu niż w tych z początków produkcji.

Chociaż ja kupowałem dwie pary Cal w odstępie miesiąca i każda para grała trochę inaczej właśnie na basie.

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W nowszych przetwornikach Cal jest więcej basu niż w tych z początków produkcji.

Chociaż ja kupowałem dwie pary Cal w odstępie miesiąca i każda para grała trochę inaczej właśnie na basie.

:huh:

 

Miałem kiedyś parę starszych przetworników do Cal i różnica była łatwo zauważalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak, że nowe mają inne przetworniki, mają takie same tylko z innej serii, z większym rozrzutem produkcyjnym, stąd skrajne opinie o nowych CAL.

Ja słuchałem nowych zarówno kiepskich jak i takich, które były lepsze od większości starych. Stare były bardziej powtarzalne - rzadziej się trafiały te gorzej grające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności