Skocz do zawartości

CIEM od Lime Ears - LE3SW


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

W jednym z salonów audiologicznych w Łodzi kolega dowiadywał się o taka usługę. Wraz z wyciskiem 200 PLN. Nie bardzo chciałem wierzyć bo gadałem kiedys z Piotrem :). Poszedłem osobiście i usłyszałem to samo. Tylko czy warto w takim salonie ryzykować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi chodziło o zrobienie tipsa? Bo nie wierzę w to aby za 200 zł w salonie audiologicznym potrafili pomierzyć słuchawki, wyjąc driver, zrobić nową obudowę z kablem. fakt, że jak jest tylko jeden driver i jak jest jedna tuba i ew. damper to nie ma zwrotnicy to i połączenie drivera jest proste na zasadzie pozytyw od kabla do jednego pada a negatyw od kabla do drugiego. no ale jakoś za 200 zł to mi się nie chce wierzyć, a bardziej nie chce mi się wierzyć, że mają doświadczenie i zrobią coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm..to polecam spróbować :) pewno po kilku razach człowiek się wprawia. dochodzą jednak koszty materiałów których przecież nie zamówisz na jednorazową akcję więc koszta się zwiększają. myślę że sam koszt materiałów jak się przekłada komponenty to pewno jest te 100-300 zł, reszta to czas, know-how.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowili ze wykorzystają to co dostarcze i w pakują tylko w nową obudowę. Bez wymiany kabla itp. bo to podobno taka konstrukcja. Wielokrotnie robią podobnie przy aparatach słuchowych bo z wiekiem kanał się zmienia. Dopytalem sie tez u producenta. Koszt usługi w acs to 60 kilka funtów razem z wysyłką. Zaznaczam w ptzypadku mojego modelu. Po 17 tej dostałem @ z GB

Edytowane przez WojtekC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o takich CIEMach od c-ear ? http://www.c-ear.com/pl/sluchawek-dousznych-modele.html

Wychodzą taniej niż wszystkie inne, robi je chyba firma od niemieckich aparatów słuchowych KIND, w każdym razie w KIND dzisiaj właśnie wracając z odsłuchów z MP3store natknąłem się na reklamę.

http://www.c-ear.com/pl/sluchawek-dousznych-kup.html

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem czy nie przetestuję bo dają prawo zwrotu do 4 tygodni jakby coś. Sam się zastanawiam nad LE3SW i niedługo będę mógł mam nadzieję odsłuchać demówki, tylko że demówki nie dają i tak pełnego wyobrażenia o pełni dźwięku customów. A punkty KIND są w wielu miastach w Polsce nawet mniejszych bo generalnie firma specjalizuje się w aparatach słuchowych. A żeby zrobić CA lub LE trzeba jechać do Wwy lub Wrocka albo robić i wysyłać w ciemno wyciski.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie, ale jak obiecują można zwrócić.

 

Jak mogę dokonać odsłuchu próbnego słuchawek dousznych c-ear?

Ponieważ c-ear są wytwarzane zawsze pod indywidualne zamówienie, to nie ma możliwości, by najpierw dokonać odsłuchu próbnego. Dlatego każdemu klientowi gwarantujemy pełne prawo do zwrotu produktu w ciągu czterech tygodni od daty zakupu. W tym czasie mogą Państwo bez ryzyka dokładnie przetestować swoje słuchawki douszne c-ear. Jeśli nie będą Państwo zadowoleni, prosimy je po prostu zwrócić sprzedawcy, a my zwrócimy Państwu w pełnej wysokości kwotę pieniężną równą cenie kupna słuchawek.

I są tylko 1 i 2 - przetwornikowe, 3 - driverowych nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzą taniej niż wszystkie inne

 

No tańsze od customów z CA to one nie są...

A punkty KIND są w wielu miastach w Polsce nawet mniejszych bo generalnie firma specjalizuje się w aparatach słuchowych.

...ale listę punktów mają rzeczywiście rozbudowaną (sprawdzałem Katowice i okolice)...ciekawe, czy w każdym można zamówić słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bernie, zdaje się że nikt ich u nas nie ma, a w tych cenach masz w Polsce przynajmniej dwóch sprawdzonych producentów. Możesz zrobić to dla forumowej społeczności i przetestować je dla nas :)

Michał trzech sprawdzonych producentów i w każdym z tych trzech producentów, każdy znajdzie coś dla siebie, ktoś będzie wolał Lime, ktoś inny CA, a ktoś inny Spirale i na jakie się zdecydujemy to tu się zgadzam z Shakurem, że jakie kupimy decydują tylko nasze preferencje, gusta, czego oczekujemy i jakiej muzyki słuchamy. Tutaj nawet była moja wymiana zdań z Fatso na temat Le3, to że mi się podobają, a jemu się podobaja, ale to są tylko nasze gusta i to co lubimy. Demówki w przypadku Lime to jest bardzo duża różnica, między już customami, te demówki nie grają, a raczej nie grały, przynajmniej niecały rok temu jak customy, w przypadku CA demówki pokazują jakieś 70-80% tego jak będą grały customy, różnice są na szczegółach, basie i wysokich.

 

A tak z tanich customów to są CA Music One no i czasami coś się znajdzie w komisie, jak np. Shakurowe Cosmicsy czy jakieś od CA, gdyż, ktoś wymienia model na wyższy.

Edytowane przez misiekkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że ciemy to wyłącznie bliskie wyprowadzenie kanałów akustycznych i trzymanie ciśnienia.

Przetworniki w uniwesalach są pewnie o tych samych parametrach.

Tutaj chyba ety robią to samo, brakuje tylko 2ego drivera..

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie do końca tak jest jak piszesz to lepsza izolacja dopasowanie do ucha do tego zakrywają całą małżowinę dzięki czemu mamy lepsze przewodzenie kostne. Zgadzam się z tym że brzmienie uniwersali w przypadku limonek to tylko część brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie do końca tak jest jak piszesz to lepsza izolacja dopasowanie do ucha do tego zakrywają całą małżowinę dzięki czemu mamy lepsze przewodzenie kostne.

ciemy przenoszą wibracje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że ciemy to wyłącznie bliskie wyprowadzenie kanałów akustycznych i trzymanie ciśnienia.

Przetworniki w uniwesalach są pewnie o tych samych parametrach.

Tutaj chyba ety robią to samo, brakuje tylko 2ego drivera..

Co do zasady tak. Zwrotnice też pewno są mniej więcej podobne. Różnice duża zaś na pewno związana jest z możliwością grania długością i szerokością dźwiękowodów, wielkością horna, większym polem manewrowania driverami w obudowie (przesuwanie do przodu/tyłu), sam większy space w akrylu dla driverów ventowych też dużo pewno daje, no i oczywiście duża różnica do uniwersali wynika też z tego że jest zabudowane całe ucho, że dźwięk jest podany bliżej bębenka, etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i oczywiście duża różnica do uniwersali wynika też z tego że jest zabudowane całe ucho, że dźwięk jest podany bliżej bębenka, etc.

 

ety też przechodzą zakręt, różne odległości głośników to raczej zniekształcenia realizacji powodują.

Myślałem że ideałem jest jeden głośnik pełno zakresowy

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedn driver nigdy nie da Ci wszystkiego co byś chciał w całym pasmie, konieczne jest połączenie kilku driverów, co z kolei wiąże się z niekształceniami etc. oczywiście teoretycznie jest to możliwe tj. ktoś produkuje taki driver który ma taki przebieg pasma które idealnie wbija się w Twoje wymogi. takiego drivera jak dla mnie nie ma. jeden driver robi coś lepiej a coś innego gorzej.

 

w jakim kontekście piszesz o odległościach głośników? masz na myśli ich rozmieszczenie w obudowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

w jakim kontekście piszesz o odległościach głośników? masz na myśli ich rozmieszczenie w obudowie?

odległość do wylotu, gdzie są nie ma znaczenia. Wypełnienie ucha to tylko utrzymanie ciśnienia i wygoda noszenia - nie miałem ale pewnie ich po pewnym czasie nie czuć że się ma .

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesuwajać drivery do przodu lub do tyłu w obudowie możesz zmienić dźwięk, przyciąć coś na wysokich czy je rozciągnąć, więc z tym się zniekształcenia nie wiążą żadne. oczywiście w przypadku customów mówi o przesuwaniu w body of the shell a nie cześci kanałowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używając ciemów miał ktoś zapalenie ucha?


przesuwajać drivery do przodu lub do tyłu w obudowie możesz zmienić dźwięk, przyciąć coś na wysokich czy je rozciągnąć, więc z tym się zniekształcenia nie wiążą żadne..

pewnie by tu akustyk się musiał wypowiedzieć, ale IMO im mniej kanałów tym lepiej - dlatego łączą armatury do kupy aby tworzyły jeden z 3ma im się nie udaje, no chyba że wypuścili jakiś potrójny moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności