Skocz do zawartości

Rozbudowa fiio e07k.


dajbuchaxd

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zbliżają się święta toteż znajdzie się więcej forsy na sprzęt, a więc tak; posiadam fiio e07k i słuchać Creative Aurvana live recablowane kablem canare l-4e5c.

Ogólnie słucham elektroniki szeroko pojętej + czasami rock, metal, jazz.

Ostatnio miałem możność podłączenia moich CAL pod amp i bylem zafascynowany ich 'mięsem' , głębia i mocą. Fiio e07k starcza ale to nie to więc pytanie : czy warto dokupić e09k qgir czy może jakiś amp DIY od kogoś tu z forum się sprawdzi? Co myślicie? Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

 

Wysłane z mojego Jiayu G3T za pomocą Tapatalk

 

 

Cena wzmaka do 500zl * ;)

 

Wysłane z mojego Jiayu G3T za pomocą Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj E07k, kup coś asynchronicznego, sam się zastanawiam nad QNKTC A-B 1.2. Następnie jakiegoś wzmaka. Każdy tu poleca klona Lehmana, ale też w każdym temacie polecają słuchawki HP100, do wszystkiego, po prostu teraz taka moda;) Sam miałem porównanie E07+E09k z xonarem STX solo i właśnie na xonarze był gorszej jakości bas , ale porównanie było pobieżne więc bym się nie sugerował. Sam bym teraz z chęcia upolował klona, nawet tego z komisu za 1k zł, ale dla mnie to przesada, lepiej dołożyć trochę i kupić little dot mkIII, ale ciągnie mnie w lampy bo ich nie znam :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to warto do CAL? Podłączyłem je pod amp z lombardu za 150zl i juz była dla mnie magia :3 dźwięk z e07k mi się podoba, góra lekko cyfrowa jak to każdy mówi ale nie jest źle.. Sam już nie wiem xd dobrego ampa z komisu sparowanie z moim e07k powinno być dobrym połączeniem?

 

Wysłane z mojego Jiayu G3T za pomocą Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też się przymierzam :D i zastanawiam się czy począć od słuchawek nowych i parować z e07k narazie czy amp do CAL :c w styczniu mam urodziny toteż teoretycznie mógłbym mieć to i to ale za rok 18 styka, wiec powoli na autko trzeba zbierać XD dlatego za dużo kasy nie chcę wydać.

 

Wysłane z mojego Jiayu G3T za pomocą Tapatalk

 

 

Łatwiej jest dobrać słuchawki do źródła czy odwrotnie? :P

 

Wysłane z mojego Jiayu G3T za pomocą Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej źródło do słuchawek, O2 to koszt max 300zł, bdb się z CAL! zgrywa, CAL! po modzie (http://pokazywarka.pl/cal-mod/) i recablingu grają zdecydowanie powyżej swojej ceny. Mam wiele droższych słuchawek, a wciąż często używam CAL!

Edytowane przez crysis94
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej źródło do słuchawek, O2 to koszt max 300zł, brb się z CAL! zgrywa, CAL! po modzie (http://pokazywarka.pl/cal-mod/) i recablingu grają zdecydowanie powyżej swojej ceny. Mam wiele droższych słuchawek, a wciąż często używam CAL!

O2 to sam amp? Jest możliwość parowania z e07k bo ja nie wiem jak to wszystko działa - jestem początkujący w tej sferze :D powoli nudzą mi sie CAL i właśnie zamierzam je zmodować tym sposobem + jakiś dodatkowy sprzęt :) myślałem tez o nowych słuchawkach ale teraz dla nowych wrażeń coś z otwartych, myślałem o philips fidelio l1 ale nie mogę znaleźć rzetelnej recenzji i jak sprawuje sie w mojej muzyce :c

 

Wysłane z mojego Jiayu G3T za pomocą Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie polecałbym O2 do E07k/E17. Różnice znikome przy zastosowaniu przejściówki L7. Mocy E07k ma tyle ile trzeba, O2 to w tym przypadku jedynie dodatkowe podbicie.

 

Wyjście liniowe E07k jakieś takie mało liniowe w porównaniu do wyjścia ze wzmacniacza słuchawkowego. Cały czas miałem wrażenie, że nie jest to Line Out, tylko wyjście, które pomija regulacje głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro dostanę FiiO E07K+ E09K. W domu walają się 5 letnie CAL! więc mogę napisać o takim połączeniu co nie co.

Tak sobie myślę czy nie lepiej do CAL!, HD330 sprawdziłby się tandem O2+ ODAC.

Jak mi nie będzie pasować dźwięk z FiiO to wymienię.

 

Nie wiem czy będę wiarygodny bo podłączyłem teraz do wzmacniacza kolumnowego brata Technics SU-8080 i takie HD330 grają świetnie. Jak podobnie będzie na FiiO to zostawiam. W porównaniu do integry po prostu inne granie. Szczególnie wokal i szczegółowość, siła i dociążenie instrumentów. Stereo zupełnie inne, realne. Na integrze nie było to tak super słyszalne.

Np. Tutaj http://www.youtube.com/watch?v=NFf5iVBuQlo

Edytowane przez Luqart
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

crysis94: To nie jest złe połączenie, ale O2 tutaj jest w sumie zbędny. Już lepiej wtedy O2 i ODAC :) Z E09k rzeczywiście chłodno, surowo, ale analitycznie i technicznie. Mi się akurat podobało, ale i tak w porównaniu O2 i ODAC wypadły lepiej.

 

Luqart: Czekam na wrażenia. Na O2 i ODAC słuchałem HD330 i było super. CAL! miałem modowane przez Perula i również mi się podobały, chociaż standardowe mogą mieć na O2 i ODAC mocno rozdmuchany bas i górę. Ten duet ma to do siebie, że nie dyscyplinuje dołu i góry, więc jeśli słuchawki mają jakiś problem w tych rejestrach to O2 i ODAC to wręcz potęgują.

 

Z E09k jest ten "problem", że gniazdo słuchawkowe ma 10 Ohm, więc najlepiej zgrywa się to ze słuchawkami od 80 Ohm w górę. Niestety większość niskoohmowców akurat na tym zestawie trochę cierpi - o dziwo bardziej niż na takich 10 Ohm Asusa Xonara STU lub Fubara HD. Nie wiem od czego to zależy, ale E09k czasami wręcz zmieniał charakter 32 Ohmowych słuchawek, a inne DAC/AMP z 10 Ohm na wyjściu jedynie lekko przytykały bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z E09k rzeczywiście chłodno, surowo, ale analitycznie i technicznie.

 

Dlatego to jest dobry zestaw pod HD330, narzuca im trochę więcej kultury, ja byłem zadowolony :) CAL też raczej są dosyć ciepłe więc żyletek w uszach bym się nie obawiał (takie dt150 na niektórych nagraniach w zestawie e07k/e09k potrafią zaboleć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro dostanę FiiO E07K+ E09K. W domu walają się 5 letnie CAL! więc mogę napisać o takim połączeniu co nie co.

Tak sobie myślę czy nie lepiej do CAL!, HD330 sprawdziłby się tandem O2+ ODAC. 

Jak mi nie będzie pasować dźwięk z FiiO to wymienię.

 

Nie wiem czy będę wiarygodny bo podłączyłem teraz do wzmacniacza kolumnowego brata Technics SU-8080 i takie HD330 grają świetnie. Jak podobnie będzie na FiiO to zostawiam. W porównaniu do integry po prostu inne granie. Szczególnie wokal i szczegółowość, siła i dociążenie instrumentów. Stereo zupełnie inne, realne. Na integrze nie było to tak super słyszalne. 

Np. Tutaj 

Masz już te fiio? ;) jak to gra z CAL, poświęciłbyś się i odsluchał parę utworów dubstep /Hardstyle /dnb dla mnie i opisał swoje wrażenia, uwagi?

 

Wysłane z mojego Jiayu G3T za pomocą Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj kawałki. Prawdpodobnie jutro powinienem mieć.

Właśnie skończył mi się internet i w telefonie i w komputerze (kochane limity transferu) więc podam same nazwy jeśli nie kłopot :) :

Dj Fresh - Gold Dust (Flux Pavilion Remix)

Arkasia - Pandemonium

Netsky - Detonate

Activator - summer breeze

Dj Fresh - Earthquake

Coone & Da tweekaz - Born in the 80's

Jeśli nie słuchasz tego rodzaju muzyki życzę Ci miłego mózgojebu ;D

 

Wysłane z mojego Jiayu G3T za pomocą Tapatalk

 

 

W porównaniu mógłbyś się odnieść do e07k, bo głównie mi chodzi o to, czy warto dokupić e09k :P z góry dzię kuuu je :*

 

Wysłane z mojego Jiayu G3T za pomocą Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mam jakieś dziwne uszy (czytałem, że SL są lepsze od Aurvan), ale CAL! gromią HD330. HDeki mają ścianę na górze. Wysokie tony są mocno przytłumione. Średnica wyraźnie z tyłu, a bas bez wyrazu. Cal! grają podobnie do Pioneer HPM 60 ostro i wyraźnie.

Wieczorem dam opinię co do twojej muzyki Dajbucha.

Np tutaj http://www.youtube.com/watch?v=zBGzoj_nfs0

Nie ma porównania w basie CAL! >> HD330. Porównywałem z HPM 60 I Tannoy MK2.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mam jakieś dziwne uszy (czytałem, że SL są lepsze od Aurvan), ale CAL! gromią HD330. HDeki mają ścianę na górze. Wysokie tony są mocno przytłumione. Średnica wyraźnie z tyłu, a bas bez wyrazu.

zgadzam się, podobno 660 lepsze pod tym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy FiiO e09k zgrywa się z Cal! Jest chłodno i to bardzo. Piosenki nie mają "mięska". Potwierdzam co napisał crysis94.

Posłucham trochę jeszcze i napiszę pod koniec dnia dokładniejsze wnioski.

Czy zmiana na Lovely Cube pomoże?

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z E09k jest ten "problem", że gniazdo słuchawkowe ma 10 Ohm, więc najlepiej zgrywa się to ze słuchawkami od 80 Ohm w górę. Niestety większość niskoohmowców akurat na tym zestawie trochę cierpi - o dziwo bardziej niż na takich 10 Ohm Asusa Xonara STU lub Fubara HD. Nie wiem od czego to zależy, ale E09k czasami wręcz zmieniał charakter 32 Ohmowych słuchawek, a inne DAC/AMP z 10 Ohm na wyjściu jedynie lekko przytykały bas.

 

Możesz coś więcej na ten temat napisać? Czy to zależy też od ustawienia Gainu? Bo obecnie wygrzewam HD681 i myślę nad kupnem HD681 EVO, a obie pary słuchawek mają po 32 Ohm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gain w E09K jest na 2 czyli podbija o +6dB.

 

Impedancja jest na 10ohm żeby nie obciążać układu pojemnością (takie zabezpieczenie) nie ukrywam, że można to zmniejszyć bez problemu.

 

Granie E09K jest mocno zależne od zasilacza, oraz jego bufora, w stopniu niewiele mniejszym od jakości elementów od niego, to układ typu DSL, więc bardzo wyspecjalizowany, którym należy się odpowiednio zająć.

 

Zupełnie inaczej gra ten układ jak się aplikuje dwa scalaki do dual mono a inaczej jak jest jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Mikołaju, ale powiedz mi, czy należy przejmować się złym ustawieniem Gaina? (np. za dużo dla nisko-ohmowych słuchawek). No i jak wpłynęłoby na dźwięk obniżenie tej impedancji na wyjściu, w jaki sposób to zrobić i czy grozi to czymś? W końcu napisałeś, że to zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności