Skocz do zawartości
Questyle preorder Czytaj więcej.. ×
Astell & Kern Diana by Jerry Harvey Audio - preorder Czytaj więcej.. ×
bachankas

Ulubione klasyki

Rekomendowane odpowiedzi

@up - W jedynkę niestety nie miałem okazji ... kiedyś nawet miałem ją zgraną, ale coś nie chciało chodzić na moim sprzęcie i sobie odpuściłem...teraz zastanawiam się nad zamówieniem pierwszego Bioshocka (problemem jest czas, który miałbym poświęcać na granie), albo wypróbowanie Bioshock: Infinite...

A scena z Shodanem to był majstersztyk...podobnie, jak treść niektórych dzienników pokładowych...

Edytowane przez Gourney

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up - W jedynkę niestety nie miałem okazji ... kiedyś nawet miałem ją zgraną, ale coś nie chciało chodzić na moim sprzęcie i sobie odpuściłem...teraz zastanawiam się nad zamówieniem pierwszego Bioshocka (problemem jest czas, który miałbym poświęcać na granie), albo wypróbowanie Bioshock: Infinite...

A scena z Shodanem to był majstersztyk...podobnie, jak treść niektórych dzienników pokładowych...

Dzienniki, wizje, genialnie budowali klimat...

Jak znajdziesz czas, poszukaj System Shock Portable - fani wprowadzili kilka usprawnień + tryb mouselook, a wg wielu jedynka jest nawet lepsza od dwójki, ja stawiam obie części na równi.

W Bioshocka pierwszego grałem i tamtejsze komory regeneracji czy jak to zwał to kalka właśnie z pierwszego SS :) Kiedyś może odpalę kolejne części.

Doszły kolejne tytuły już bardzo zapomniane: Severance: Blade of Darnkess i Rune, swego czasu klasyki rąbanek TPP. Pierwsza część to nadal dla mnie majstersztyk kreowania poziomów i mimo upływu lat gra światłocienia potrafi budzić zachwyt. Gra trudna, ale tylko Dark Messiah i Devil May Cry 3 dały mi podobną satysfakcję z siekania potworków. Rune na dniach dostaję od kumpla, bardziej zręcznościowa od Severance, ale fajny nordycki klimat ma, równieżpolecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dolina Lodowego Wichru 1&2, Wrota Baldura 1&2, Fallout 1&2, oraz AoE, HoMM 1&2&3. Wszystkie te gry kojarzą mi się bardzo dobrze. I jak zasiadam przed nimi, to zawsze jest jeszcze tylko godzinkę i już kończę, aż robi się jasno za oknem. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja odkurzyłem właśnie 2 genialne klasyki...
1. Another World - giera z bodajże 1991 roku, gdzie grafika wektorowa zrobiła furorę, gra mega trudna, hardkorowa czasem, ale klimat jest wciągający po szyję
2. The Neverhood - wg mnie razem z Grim Fandago najlepsza przygodówka w historii, pokręcony plastelinowy świat i świetne zagadki, polecam

Co do D&D, teraz ugrzązłem w Dolinie Lodowego Wichru - Icewind Dale + "Kryształowy Relikt" Salvatore'a i pozostaje czekać na pierwsze opady śniegu :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja z dziecinstwa pamietam jak dzis gre gothic jeden na czterech plytach cd . I pomyslec ze mialem wtedy 8lat xD

Edytowane przez babicz99

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie skończyłem DLC do Bioshock 2 - Minerva's Den ... jeszcze się nie otrząsnąłem z zakończenia ... klasa :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miało być o klasykach więc powrócę do głównego tematu - ulubione klasyki.

Knights and Merchants znane też jako Rycerze i Kupcy. Dosyć popularny w Polsce klon Settlersów. Fajnie było sobie teraz pyknąć z kumplami po lanie kilka meczy po dosyć długim czasie.

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=141

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Knights and Merchants znane też jako Rycerze i Kupcy. Dosyć popularny w Polsce klon Settlersów. Fajnie było sobie teraz pyknąć z kumplami po lanie kilka meczy po dosyć długim czasie.

Bardzo lubiłem te grę, ale nigdy nie miałem cierpliwości do misji czysto wojskowych, wolałem na spokojnie rozwijać bazę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak Knightsi, no to i Settlersi, zwłaszcza pierwsza częśc na Amigę/Atari? nie pamiętam nigdy. Nie było opcji zapisu i konsolka kumpla potrafiła 3-4 dni non stop być uruchomiona, żeby nie stracić stanu gry :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak tam na Atari ale na Amidze szło zapisywać stan gry (potrzebna była tylko dodatkowa czysta dyskietka).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz mi się jeszcze superfrog przypomniał, że też nigdy nie miałem czasu długo w to pograć.. Super gierka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz mnie naszło - no przecież była taka gierka, jak Dungeon Master - grałem na amidze, potem na pc - prosta w obsłudze, a zapewniała mnóstwo zabawy.

Podobnie, jak i inne rpg na amigę - Eye of the Beholder, Ishar, Black Crypt, czy Abandoned Places.

No i last, but not the least - Elvira - Mistress of the Dark!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No Dungeon Master to klasyka, klasyki . Wyszła nawet dobre kilka lat później druga część ale wtedy Amiga była juz sprzetem dość niszowym i nie zdobyła takiej popularności jak pierwsza mimo, ze była duzo lepsza).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak Knightsi, no to i Settlersi, zwłaszcza pierwsza częśc na Amigę/Atari? nie pamiętam nigdy. Nie było opcji zapisu i konsolka kumpla potrafiła 3-4 dni non stop być uruchomiona, żeby nie stracić stanu gry :D

Co do knightsa to jest zreaktywowany można grać przez internet i gra się wyśmiejcie! Graczy jest naprawdę sporo :) Polecam Naprawdę warto!

http://www.kamremake.com/

https://pl-pl.facebook.com/KaMRemake

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Abe's Oddysee i druga część Abe's Exoddus moja ulubiona gra wszechczasów :P Grałem w nią jeszcze za kurdupla na PSX i porażała mnie swoim uniwersum. Ta gra ma wszystko - klimat, grywalność, fabułę, oryginalność. Przeszedłem ją jeszcze kilka razy na PC i za każdym razem mnie wciągała, że aż żal było kończyć. Teraz czekam na remake'a graficznego, trochę nie podobają mi się zmienione wokale ale zobaczymy co z tego wyjdzie bo generalnie ciekawa inicjatywa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

-Planescape Torment. Chyba najlepsza gra w jaką kiedykolwiek grałem.

-A z nowszych to S.T.A.L.K.E.R call of pripyat. Przede wszystkim za klimat.

-TES III: Morrowind. Świetne soundtracki i klimat.

-Max Payne 1 i 2 (trójkę spieprzyli). Jedynkę przechodziłem niezliczoną ilość razy.

Edytowane przez Ziemniok38

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś coś ostatnio mówił, że grał kiedyś w Heroes 3...

... ja dalej w to gram. ;)

gog.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś coś ostatnio mówił, że grał kiedyś w Heroes 3...

... ja dalej w to gram. ;)

gog.png

Do HoMM3 polecam dodatek "Wake of Gods". Stworzony bodaj przez fanów, tchnie nowe życie w starych dobrych Hirosów ;) .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na pewno sprawdzę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi