Skocz do zawartości

Windows a Linux - jakość dźwięku


ubuntuuser

Rekomendowane odpowiedzi

A jak jest teraz z iOS ? Można zainstalować go na każdym nowszym kompie czy nadal ma jakieś blokady? (chodzi mi o Hackintosha)

 

 

OpenSUSE o dziwo działa mi tylko na Intelu (Nvidię widzi, stery ma ale nie używa jej bo przecież po co?). Dzięki mikolaj612 za propozycje instalacji tego "dziwactwa", którego nie udało mi się jeszcze wykrzaczyć choćby w minimalnym stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo taki jakiś nie Unity :D Jakie według Ciebie jest mniej awaryjne (jeśli w ogóle to ma znaczenie) środowisko? Gnome czy KDE ? W tym OpenSUSie mam Gnoma (wersja OS 12.3 i jestem cholernie uradowany z prędkości i stabilności)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam KDE.

Gnome 3 to dla mnie jakaś masakra jest.

XFCE jest dobre, ale u mnie były problemy z grafiką więc musiałem wrócić na KDE.

Powiem Ci, że po 2h śmigam na Gnome lepiej niż na Unity - jest dla mnie wygodniejsze a system śmiga aż miło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele zależy od tego czego potrzebujemy. Mi unity nie przeszkadza. Ale służy mi głónie jako środowisko do odpalenia terminala i przeglądarki. Preferuje o ile to do wykonania zadania jest dobry program. Choć dla mnie unity ma jedną wadę, żre jednak trochę zasobów. Acz przy moim sprzęcie nie jest to aż tak bolesne ( dosyć wydajne 2 rdzenie z ht, 8 gb ram, hybrydowy hdd ). Podstawowe narzędzia to jak u większości edytor z podświetlaniem składni ( mcedit, do vima nie mogę się przekonać, acz wiem jak duże możliwości daje ), muzyka ( moc ), manager plików ( mc, sporadycznie nautilus ). Klient ssh, do tego ekg ( choć w planach jest wreszcie przeniesienie się na jabbera ). Całość must have dopełnia chrome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele zależy od tego czego potrzebujemy. Mi unity nie przeszkadza. Ale służy mi głónie jako środowisko do odpalenia terminala i przeglądarki. Preferuje o ile to do wykonania zadania jest dobry program. Choć dla mnie unity ma jedną wadę, żre jednak trochę zasobów. Acz przy moim sprzęcie nie jest to aż tak bolesne ( dosyć wydajne 2 rdzenie z ht, 8 gb ram, hybrydowy hdd ). Podstawowe narzędzia to jak u większości edytor z podświetlaniem składni ( mcedit, do vima nie mogę się przekonać, acz wiem jak duże możliwości daje ), muzyka ( moc ), manager plików ( mc, sporadycznie nautilus ). Klient ssh, do tego ekg ( choć w planach jest wreszcie przeniesienie się na jabbera ). Całość must have dopełnia chrome.

Mi właśnie Unity wydawało się trochę bardziej upierdliwe w korzystaniu, w Gnome robię już wszystko praktycznie z automatu. Linux odżyje za kilka tygodni - wymiana zajechanego Seagate 500 GB 5400 rpm na jakiegoś WD 500 GB 7200 rpm z dużym buforem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na iOS jest wiele programów do miksowania/masteringu (jeśli można to tak nazwać), w tym dosłownie tydzień temu garage band stał się darmowy i każdy może się tym pobawić

No właśnie, zastanawia mnie jedno. Czy będę miał możliwość zainstalowania za darmo Garage Banda na Taczkę 5 z iOS 6? Teoretycznie tak bo http://www.engadget.com/2013/09/17/apple-ios-last-compatible-version-app-iphone-ipod-ipad/ ale w praktyce nie chce działać albo nie umiem i sugeruję aktualizację do iOS 7 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

na iOS jest wiele programów do miksowania/masteringu (jeśli można to tak nazwać), w tym dosłownie tydzień temu garage band stał się darmowy i każdy może się tym pobawić

No właśnie, zastanawia mnie jedno. Czy będę miał możliwość zainstalowania za darmo Garage Banda na Taczkę 5 z iOS 6? Teoretycznie tak bo http://www.engadget.com/2013/09/17/apple-ios-last-compatible-version-app-iphone-ipod-ipad/ ale w praktyce nie chce działać albo nie umiem i sugeruję aktualizację do iOS 7 :P

 

A szukałeś w necie czy ktoś miał podobny problem? (choć mi się często zdarza, że jestem jakimś wyjątkiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Panowie, polecam sprawdzic tego linuxa. Nagralem na dvd i wlaczylem jako live cd bez instalowania (wybaczcie za brak polskich znakow). Dzwiek przestawilem z pulseaudio na alsa. Poczatkowo oprocz minimalnie wiekszej czystosci nie slyszalem wiekszych roznicy. Wlaczylem po kilku kawalkach cos z mocnym basem, Moon - Crystals, na dt150 bas byl slaby i brzmial sztucznie w porownaniu do wczesniejszych hd330. Tutaj bas ma inny dzwiek, nie wiem czy jest jakosciowo lepszy, wydaje mi sie ze bardzo zyskal na sile, sprawdzcie to bo mi dzwiek zyskal na funie i cieple, nie wkrecam sobie bo czuje roznice. Utwory, ktore na windowsie musial sciszac bo zyletki wbijaly mi sie w uszy tutaj bez problemu brzmia.

 

Polecam, nie trzeba nawet instalowac. Jeszcze na spokojnie jutro bede testowal, na szybkiego czuje roznice w sposobie prezentowania basu. Szybkich testow a/b nie zrobie bo nie mam 2 komputerow obok siebie ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzał ktoś z Was AudioPhile Linux?

http://www.ap-linux.com/about/

 

Zassałem iso ale nie mam wolnej płytki dvd, na dniach sprawdzę :)

 

można odpalić z pendrive'a :)

 

przy pomocy dd można skopiować iso na pendrive'a... a jeśli nie będzie chciało wystartować, to przed skopiowaniem potraktuj plik .iso programem isohybrid :)

Edytowane przez KHRoN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wolnego pena:) Odpalenie z dvd trochę trwa ale dla mnie to nie problem.

 

Ciekaw jestem Waszych opinii, ja wczoraj słyszałem pewne różnice, które polegały na innym brzmieniu basu w elektronice. Różnica podobna do sytuacji, w której porównywałem xonar stx+Fioo E09k do F07k/09k na kilku kawałkach MOON (muzyka z gierki Hotline Miami), na Xonarze bas był zupełnie inny, nie podobał mi się. Tutaj na tym linuxie to też jest duża zmiana, sterowniki/oprogramowanie ma jednak trochę do gadania. Bas jest jakby mniej neutralny, nie ma przeźroczystości, ma wypełnienie ale takie chropowate, więcej siły więc czasem może się bardziej podobać, przynajmniej tak to wygląda na moim zestawie. Nie wiem czy to lepiej gra, trochę inaczej na pewno.

 

Oczywiście jest też opcja, że sobie wkręcam, czekam aż ktoś przetestuje :)

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, przerobiłem masę przeróżnych linuxów na przestrzeni 15 lat (tylko nie gentoo), nawet starego red hata ;) Z linuxem jestem obeznany.

 

Czy gra inaczej to nie wiem, jeszcze nie testowałem jak gra Fioo na innych linuxach.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności