Skocz do zawartości

Cowon D2 - 74mw Output Power (37mw+37mw)


getz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 730
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość Jacques La Fey

Myślę, że dlatego nie ma premiery X7 bo nigdy takiego playera nie uświadczymy ..., jeżeli już to Cowon 7 lub coś w tym stylu z 32 GB flash ..., no chyba, że pojawią się hdd 160 GB +, ale nikt chyba nie będzie nosił na dysku takiego zbioru ..., a może pojawi się nowy standard dźwięku i kto wie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma już jaki standrad dźwięku się pojawić, chyba że zajmujący jeszcze mniej miejsca. Obecnie istenijący flac pozwala album zgrać do około 300MB, więc żeby zapełnić taki dysk 160gb trzeba by tam zgrać jakieś 540h muzyki we FLAC-u. Czyli jakby nie liczyć wychodzi że byłoby tam muzyki do słuchania na ~3 tygodnie słuchania muzyki non-stop, 24/7. Więc raczej nie znajdzie się zbyt wiele osób reflektujących na coś tak dużego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacques La Fey

"nowy" w sensie 24 bits, 192 kHz, czy coś w tym stylu ...

 

Wracając do D2 koreańskie oprogramowanie z obsługa cyfrowej tv działa także na europejskim odpowiedniku (nie daje głowy), a nowe beta może spowodować problemy w działaniu odtwarzacza ..., poczekałbym na w miarę stabilne oprogramowanie a nie uaktualniał co 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założę się o flaszkę, że Cowon celowo opóźnia premierę X7 ,bo czeka na spadek cen 32GB dysków SSD.

IMO D2 na pewno obsłuży karty 32GB, kiedy już się pojawią. to kwestia obsługi FAT32.

Co do Nowego formatu audio, to śmiem szczerze wątpić. Obecne formaty lossless oferują jakość dźwięku daleko poza naszymi zdolnościami percepcji.

To co na bank nastąpi (już nastąpiło), to integracja komputerów przenośnych, telefonów komórkowych, i wszelkiej maści PMP i DAP.

Coś jak te nowe laptopy Sony z 4.5" wyświetlaczem i dyskami SSD.

Następny krok, to dalsza miniaturyzacja elektroniki i integracja interfejsu użytkownika z naszym systemem nerwowym.

Science fiction?

A jakby Wam ktoś 10 lat temu powiedział, że będzie bezprzewodowy internet o prędkości prawie 2Mb/s dostępny dla prawie każdego, to byście uwierzyli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Audio to APE, czyli max. ok 900kb/s" - najwy?szy bitrate osi?gnie FLAC 0, teoretycznie D2 powinien odtwarza? w zakresie WAV , a nie wiem czy nie odtworzy np. FLAC 48 kHz itp., skoro okaza?o si?, ?e odtwarza aac to nigdy nie wiadomo ..., prawdopodobnie ma zdolno?ci techniczne do obs?ugi jeszcze szerszej ilo?ci kodeków ale pewnie przez licencje itp. mo?emy sie ich nie doczeka? ..., a aac to dla mnie mi?e zaskoczenie bo je?eli b?dzie rozwijane dynamicznie to mo?e naprawd? przeskoczy? wysoko ogg ...

 

PDP Patriot 8GB SD 2.0/SDHC CLASS 4 w koyto2.pl

a przy 1,5 się filmy nie zacinają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakby jakiś użytkownik D2 podzielił się swoimi spostrzeżeniami nt. tego modelup layera. Myślę, że nie tylko mnie ciekawiłyby kwestie, czy nie ma zacinania przy filmach, czy nie ma problemu z odtwarzaniem dużych plików filmowych, czy obraz jest gładki (czy nie ma pikselozy), jakie są kąty widzenia ekranu, jaka jest jakość dźwięku itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacques La Fey

Kilka potwierdzeń domysłów (po angielsku chyba każdy pojmuje):

 

"External microphone does not need separate power. Line-in Cable Converter (sold separately) can be used"

 

"Adjusts the volume level of audio recorded through the built-in microphone."

 

"AVI : MPEG4 ~ 2Mbps, 320x240, 30fps, MP3 audio"

 

"No limit on JPEG file size"

 

"1 Memory Slot for SD/SDHC Card or MMC Card"

 

"91g (Including the battery)"

 

"All video files must be converted using jetAudio VX. Any other video files are not supported by D2."

 

"For D2 to function properly, it requires at least 5 MB of space for saving settings and other system files."

 

itp. więcej w D2 manual

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem na iaudiophile to nie do końca tak jest. Film wystarczy żeby był w odpowiednim formacie i pójdzie. Tylko jeżeli nie jest skonwertowany, to może się ciąć, albo obraz może się psuć. Więc w praktyce i tak sprowadza się to do konwersji, ale zawsze jest też opcja odtwarzania normalnych filmów :) Tego odtwarzania filmów z kart to chyba nikt póki co nie sprawdzi, bo o ile się nie mylę to zwykłe sd oferują wolniejszy transfer, us/eu firmware'u z supportem sdhc jeszcze nie ma, a ten koreański działa jakoś niestabilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iaudiophile.net, gdzieś tutaj o tym było, chyba, ew. na jakimś innym zagranicznym forum o dapach, nie mam teraz czasu żeby szukać

 

To chyba o ten wątek chodzi:

 

--> http://www.iaudiophile.net/forums/showthread.php?t=13295

 

i wynika z niego, że bez konwertowania można oglądać:

AVI : MPEG4 ~ 2Mbps, 320x240, 30fps, MP3 audio

WMV : WMV9 ~ 768kbps, 320x240, 30fps, WMA audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cowon bierze pod uwagę (i możliwe że już pracuje) nad możliwością kopiowania zawartości kart SD do pamięci D2. Nie jest to w sumie jedyne nad czym pracują - jednak w tym temacie Cowon jest bardzo oszczędny w słowach, jednak zapewnia, że jeśli się uda, to pojawi sie sporo bardziej zaskakujących możliwości niż słownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że się wcinam ale zamawiał ktoś może sprzęt ze sklepów z USA ?? może zbierzemy chętnych i zamówimy kilka playerów jeśli oczywiście są chętni, ja jestem jak najbardziej za nawet się zastanawiam czy w pixmani nie zamówić choc przerażają mnie troche opinie tego sklepu :(. Co wy na to ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności