Skocz do zawartości

Zmiana odtwarzacza stary mp3 vs. "nowy" sprzęt


wiggeer

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

mam do was drodzy doświadczeni użytkownicy takie o to pytanie: posiadam odtwarzacz mp3 Sony NW-HD5H (eksploatowany przeze mnie od ponad 7 lat). Sprzęt bezawaryjny - jedyne co to wymieniłem baterię. Mam też Sony VAIO VGF-APL1 (trochę za duży) a poprzednio miałem NW-HD1 i masę innych małych palyerów Sony - do dzisiaj mam NW-MS77DR z sentymentu. Jak wiadomo sprzęty posiadane przeze mnie są już dosyć archaiczne z "minionej" epoki przed MP4-kowców. Zastawnawiam się nad zmianą odtwarzacza, na inny (nie koniecznie SONY, chcociaż nie powiem - bardzo szanuję tę markę, dzięki kotrej mieliśmy walkmany, ale powiedzmy zmianę marki bym przebolał) natomiast zależy mi na jakości dźwięku i chodzi o każdy rodzaj muzyki, ale z wyrażnym wskazanie na rock. I teraz zastanawiam się czy mając budżet powiedzmy 200-400zł jest sens zamieniać HD5 na coś "nowszego" lub starszego ale sprawdzonego czy może w tej cenie raczej szału nie uzyskam? Zastanawiałem się nawet na Cowonem E2, Sansą Clip+, Sony NWZ-A845...itd, ale nie wiem czy warto? Wiem, ze to odtwarzacze zupełnie różne i nieporównywalne, ale najważniejszy jest dźwięk. Jeśli mielibyście jakieś sugeste to bardzo chętnie się z nimi zapoznam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że ergonomia też jest ważna, ale nie można mieć wszystkiego załaszcza przy nie dużym budżecie. Na pewno nie jestem zwolennikiem dotykowych ekranów w mp3 (nie mówie, ze są złe, ale nie dla mnie) - może jestem "zacofany" ale jeżdzenie palcem po ekranie, czy "klikanie" w przyciski, które się nie "wciskają" to nie dla mnie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zależy, do użytkowania można się przyzwyczaić, choć nie zawsze. Taki Meizu obsługuje się tragicznie nawet po pół roku. Dla mnie prio to chyba dźwięk. Osobiście podobał mi się soniacz A845, na pewno bardziej niż A865, i obsługę ma niezłą. Dobry dotyk nie jest zły, możesz kupić ipoda Touch 4 używanego, albo nawet przetestować Clipa+ lub Clipa Zip z wgranym Rockboxem - masz duże możliwości dostosowania dźwięku. No i słuchawki, jak masz 300-400zł to kombinuj odtwarzacz + słuchawki, bo nie usłyszysz tych odtwarzaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że nie ma wielu odtwarzaczy do kupienia "od ręki" z klasycznym sterowaniem, a przy tym dobrze brzmiących.

Clip+ / Zip i...? Cowon e2 bez ekranu jeśli to nie przeszkadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym jest problem - "klasyczne" przyciskowe odchodzą już w zapomnienie, a jak piszemy dotykowe nie zawsze nam odpowiadają (chociaż dokładnie tak samo jest z przyciskami - albo pasują albo nie, ale przynajmniej fizycznie istnieją:) Ze względu na budżet myślałem też o zakupie słuchawek - zastanawiam się nad Brainwavz M1, R1 AlphaPro - do tej pory używał sony MDR-EX71SL (tak wiem, staorcie...). Problem w tym, że nie mam możliwość porownania innych odtwarzaczy z moim HD5 (podobnie będzie zapewne ze sluchawkami, bo możliwości odsłuchu słuchawek dousznych/dokanalowych raczej w sklepach nie ma? - przynajmniej tak mi się wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony niedługo wypuszcza nową serię walkmenów. Ciekawy jest model s78x. Klasyczne przyciski i 77h na jednym ładowaniu. Znając Sony, spodziewam się niestety 600-700zł za model 16GB i około 1k za 32GB. O ile w ogóle w polszy będą do kupienia, bo poprzednia seria (jeszcze aktualna) była bardzo ciężko dostępna. W zasadzie w sklepach internetowych nie widziałem, a linki ze strony sony.pl kierowały mnie do stacjonarnych punktów sony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem... najlepszą możliwością w Twoim przypadku jest kupienie Clipa i słuchawek np. omawianych ostatnio głośno Etymotic HF3. Clipa dorwiesz za mniej niż 100, Etymotic http://mobileclub.isource.pl/sluchawki-etymotic-stereo-hf3-z-3-przyciskowym-przelacznikiem-dedykowane-do-iphone-ipad-ipod-rubin.html albo poluj w komisie, może ktoś będzie sprzedawał. @maciux chyba testował to połączenie i chwalił.

 

W miarę możliwości kupuj tanie używki, odsprzedajesz wtedy bez straty jeżeli nie podejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w tel andka i moge dowolny playerek softowy tam wgrać i skóre dopasować

 

Spoko, ale niektórzy wolą mieć telefon zawsze gotowy do wykonywania/odbierania połączeń, a nie padnie w środku dnia i kombinuj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, że mało jest telefonów grających na zadowalającym poziomie, a softem to sobie możesz, bo jak nie ma dobrej podstawy sprzętowej to "nec Hercules contra plures" (jak kto woli "i Herkules **** kiedy wrogów kupa"). ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz ktos poruszyl kwestie fizycznych guziczkow vs dotykowe ekrany. Dla mnie dla mp3 istnieja tylko te pierwsze. Nosze clipa w kieszeni, chce zrobic glosniej/ciszej, przeskoczyc kawalek, zapauzowac, itd. to wkladam reke do kieszeni i robie co chce bez wyciagania playera, namacalnie. Zima dlon nie marznie, latem w mocnym sloncu na dotykowcach nic nie widac i ciezko cos zrobic.

Podsumowujac - o Clipa dbam jak o dziecko, ale sie zastanwiam, czy póki sa nie kupic Clipa Zipc - na zapas, bo faktycznie robi sie kiepsko z takimi sprzetami w przystepnej cenie i dobrze grajacymi.

Edytowane przez sireliks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności