Skocz do zawartości

Jaki DAC do 2000 zl


cypek2

Rekomendowane odpowiedzi

Burr Brown to firma przejęta przez texasa, bez zdjęć i info ile za to dałeś nikt Ci nie powie co to warte, albo nie warte :)

 

Dragon nie śmiej się bo nie ma z czego, jak potrzebujesz daca to ja także mogę coś nawet od zera poskładać w domu, wielkiej tajemnicy z tym nie ma, ale póki co trzymamy się gotowców :)

Smieje sie z wypowiedzi kolegi, a Ty nie bedziesz mi mowil z czego mam sie smiac, dac-i budowac a nie mnie tu pouczac :P. Poza tym, ja juz mam dac-a i jestem z niego zadowolony ;).

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...panowie...dajcie spkoj trzeba miec dystans do siebie...smiejcie spoko...Nie bede teraz wzmaka otwieral...mam go juz ladnych pare lat...i jest OK

 

...tak juz napislaem do @Fatso na priva

 

Beyerdynamic DT-150 to nie sa zle słuchawki. Niewiele sie różnią od hd-600. Momi zadniem to najlepsze słuchawki do 1000 zl o konstrukcji zamknietej.

Wiele oso wygaduje banialuki na ich temat...ale to nie moj problem.

Edytowane przez cypek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie jest ok, tylko słuchaj on w środku wcale super może nie być i faktycznie kupno daca za 2 koła kompletnie może mijać się z celem.

 

Chcesz fachowej pomocy to trochę od siebie też musisz dać, bo póki co to ja nic nie wiem co ten wzmak sobą reprezentuje, a to sporo utrudnia przy ewentualnej pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...chyba banana...wszyscy tu grzecznie sobie rozmawiamy

 

OK zrobie mu zdjecia....ale nie dzis

 

Słuchałem Asusa Xonar ONE...DAC mi sie nawet podobał ale jego sekcja słuchawkowa jakos tak nie za bardzo.

 

Ja do tej pory używam jako żródła 24 letniego Denona DCD 1520 na zmianę z NAD-em 502

 

 

Asusa Xonar ONE to jest punkt odniesienia

Edytowane przez cypek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze do Barthuss-a on pewnie może powiedzieć coś więcej http://forum.mp3store.pl/topic/92440-wzmacniacz-do-dt150/?p=846033

 

DT-150 to moje ulubione słuchawki. Niestety, dobieranie do nich toru to zabawa sama w sobie, bo u nich elektronika musi nadrobić ich braki.

Beyerdynamic DT-150 to nie sa zle słuchawki. Niewiele sie różnią od hd-600. Momi zadniem to najlepsze słuchawki do 1000 zl o konstrukcji zamknietej.

Wiele oso wygaduje banialuki na ich temat...ale to nie moj problem.

 

Zależy co rozumiemy pod kątem "najlepsze". Jeśli chodzi o sposób grania to są super, ale SQ jest mocno przeciętne... tak jak napisałem trzeba nadrabiać modulującym wzmakiem.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Do 2kzł to już można kupić coś sensownego.

 

Jeżeli to ma grać z komputerem to na pewno powinno mieć sensowną implementację interfejsu USB w wersjii asynchronicznej, na przykład na układach typu XMOS (i podobnych).

 

Co do samego DAC'a - to też zależy, jakie brzmienie Cię interesuje, natomiast na pewno bym rozważył zakup dac'a obsługującego "gęste" formaty, czyli 24/192 a może nawet DXD i DSD.

 

Pojawiło się kilka nowych, ciekawych DAC'ów - na przykład Meridian Director, NAD D1050, HRT Music Streamer HD czy iFi iDAC, Bladelius Design Group USB DAC itd. Oczywiście można też się pokusić o jakieś DIY, czy chińczyka i go potem sensownie zmodować. Jak napisałem, wszystko zależy od tego, jakie brzmienie Cię interesuje, np. dac na TDA 1541 będzie grał zupełnie inaczej niż DAC na ESS Sabre (oczywiście to zależy także od wielu czynników, takich jak chociażby implementacja interfejsu wejściowego, implementacja kości przetwornika oraz filtra cyfrowego, stopień wyjściowy, zasilanie itd.), PCM 1702/4 to też jeszcze trochę inna szkoła brzmienia, co kto lubi.

 

Arcam rDAC to był jeden z pierwszych udanych dac'ów na Wolfsonie z asynchronicznym USB, to nie jest zły przetwornik, natomiast są już na rynku ciekawsze rzeczy.

 

I jeszcze, nie uważam, żeby to był błąd, aby kupować DAC'a do DT150 za taką kwotę, co innego, jakbyś chciał do tego systemu podpiąć np. MSB Analog DAC, czy chociażby PS Audio PerfectWave DAC, wtedy można by mówić o przesadzie. Inną kwestia jest to, że IMVAO dobre DACi, które najprawdę potrafią zagrać zaczynają się tak od około 1000-1500 USD (mam tutaj na myśli nie-DIY), np. Simple Designs Sonore/edX DAC, Myteka czy Wadię 121. Jeżeli ktoś jest Ci w stanie sensownie sklecić jakiegoś DAC'a na XMOSie, ESS, z dobrym zasilaniem i z dobrym stopniem wyjściowym - to możesz też taką opcję rozważyć.

Edytowane przez Swordfish_
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności