Skocz do zawartości

Jaki DAC do 2000 zl


cypek2

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. DAC najlepiej juz z USB.

 

Będzie grał z wzmacniaczem słuchawkowy DIY (moim zadnie lepszy niż dziurka w Asus Xonar One), słuchawki DT-150.

DAC może byc z drugiej ręki.

 

Pozdrawiam Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz jak wzmacniacz: burr brown ale nie pamietam jaki.

Jest zasilany z akumulatorow zelowych. Zrobił go taki gosc z Czestochowy. Nadal mu nazwe bluamp.

 

Czegoś na XMOS? Moze cos dokladniej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK moja propozycja ktora mi przyszla do glowy:

 

http://www.klub.audiostereo.pl/recenzje/test-przetwornika-ac-stello-d-art135.html

 

nie bardzo rozumie po co mi iterfejs...

 

potrzebuje DAC z usb oraz wejsciem optycznym najlepiej z dwoma moze byc tez coaxialne

Edytowane przez cypek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma z nimi problemu :)

 

Firma ma bdb dace oraz są w porządku, można śmiało od nich zamówić sprzęt.

 

Licz się z tym, że u nas za zakup czegoś naprawdę super nie zmieścisz się w budżecie, a na ebay za taką kasę można już wyłowić jakąś perełkę :)

 

A tego Valaba na ES9018 myślę, że śmiało można przygarnąć, ten na WM8741 także jest niczego sobie.

 

U nas w tej cenie zostaje Ci jedynie Audio-GD (jak dla mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie, żona też nie narzeka. :)

Potrzebuje coś pod lapka, ale takiego aby łatwo dziecko nie ściągnęło. Wystarczy jak zagra lepiej niz karta w lapku. Typowo do pracy aby zagłuszyć tylko hałas domowy, a uszy nie krwawiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ech chlopaki mialo byc o dac-ach za 2000 koła....znacie sie pogadajcie przez telefon :D


wracajac do tematu z Tajwanu daleka droga, moze jednak cos od audio-gd. Nie intersuje mnie dac z ze wzmakiem sluchawkowym. Moze jakas podpowiedz jesli chodzi o audio-gd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....przemysle jeszcze sprawe. W jaki sposob dokonujesz platnosci?. Czy moglbysmi choc ramowo przyblizyc jak to technicznie wyglada? Czy placisz np z paypala? Ajak sie zepsuje..to kto mi to naprawi?

Edytowane przez cypek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacisz przez paypal, a jakieś formalności to po mailu, jak chcesz DHL wysyłkę czy EMS (EMS dostarcza poczta polska) to piszesz maila w tej sprawie, ja wybieram DHL, paczka z Chin czy tamtego rejonu do Niemiec leci ok. 12 godzin, zależnie gdzie mieszkasz jak paczka jest w Niemczech to jest 1 maks 2 dni aby było doręczenie.

 

W przypadku cła to jak wolisz płacisz do ręki albo na konto DHL, ja płacę do ręki bo mi wygodniej, dostajesz wszystkie papiery i relatywnie nic Cię nie obchodzi odprawę celną DHL załatwia od reki, dlatego zaraz po nadaniu paczki jeśli mają być należności dzwonią, więc paczka jest w Chinach czy gdziekolwiek dopiero co odebrana a Ty już wiesz co i ile zapłacisz :)

 

W przypadku zepsucia się to już musisz rozmawiać ze sprzedającym oni nie zawsze dają gwarancję, dla mnie realnie gwarancja 15 tyś km od naszego kraju nie istnieje, ale wiem, że są w porządku firmy które naprawy czy części zamiennych nie żałują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC za 2000zł do DT-150... no nie wiem... :wacko:

 

Jeśli chcesz coś fajnie grającego to zagadaj z @Fatso on Ci będzie mógł coś indywidualnie zaproponować.

 

IMO DAC do DT-150 za 2000zł to overkill.

 

Możesz się pochwalić co za wzmacniacz masz? :) ja kiedyś miałem qaudio i żałuje że go nie zatrzymałem do beyerków... :(

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bez przesady z tym overkill...rozumie ze przesadzam. Ja uwżam ze nie...

Wzmak to konstrukcja niejakiego Rafała Fuliantego oparty na burr brown. Ciekawosta jest to ze nie ma trafa, zasilanie 2 akumlatory żelowe.

Zaczerpnal to z jakiegos projektu z haedaudio czy jakos tak i moze cos dołożyl z innych.

Mowicei aby pogadc z @Fatso.....halo halo czy mnie słyszysz...@Fatso!? :):)

 

 

dobre samopoczucie to podstawa...

Edytowane przez cypek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burr Brown to firma przejęta przez texasa, bez zdjęć i info ile za to dałeś nikt Ci nie powie co to warte, albo nie warte :)

 

Dragon nie śmiej się bo nie ma z czego, jak potrzebujesz daca to ja także mogę coś nawet od zera poskładać w domu, wielkiej tajemnicy z tym nie ma, ale póki co trzymamy się gotowców :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do niego na PW można do niego nawet zadzwonić http://forum.mp3store.pl/user/45434-fatso/ Polecam tego Pana bo ogarnia temat :)

 

Nie zamierzam Cię powstrzymywać. Po prostu wiem, że tor gra tak jak najsłabszy jego element. A ogólnie najsłabszym elementem w całym torze słuchawkowym są słuchawki. DACi grają lepiej/gorzej/inaczej ale takiego dużego rozrzutu brzmieniowego nie ma wśród nich. Tutaj bardziej chodzi o dobranie odpowiedniej synergii niż o wywalenie dużo siana. Valab na sabre pewnie zagrałby bardzo dobrze, co nie znaczy, że jakoś dużo by wniósł do dźwięku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności