Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Jak najtańsze słuchawki douszne


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mam dla was dość ciężkie (albo i nie?) zadanie.

Otóż szukam JAK NAJTAŃSZYCH najlepiej dousznych (mogą też być dokanałowe,ale nie lubie gdy nie słyszę otoczenia,więc jak jest możliwość to bierzemy douszne)
W tym momencie posiadam Superluxy HD668b po bass modzie i bardzo mi się dźwięk z nich podoba,więc fajnie by było jakby dźwięk był chociaż podobny do nich.
Co do muzyki jakiej słucham,to tak naprawdę nie da się określić. Dlatego,napisałem że dźwięk powinien być dynamiczny,bo w niektórych piosenkach to jest potrzebne.

Co wymagam :
- JAK NAJTANIEJ! Tutaj główny nacisk na ten punkt,mają być możliwie jak najtańsze ale też żeby nie grały jak głośniczek od 10-letniego radia.
- dynamiczny dźwięk - no,chociaż przypominający
- Mało wygłuszające otoczenie - tutaj też jest dość duży nacisk,nie lubię gdy totalnie nie słyszę otoczenia - czytaj gdy coś przytka mi uszy. W przeciwieństwie do tego,lubię słuchać głośno muzykę.
- No nie wiem czego można wymagać od budżetowych słuchawek? Dobrze by było,gdyby się nie rozleciały po jednym 'przypadkowym' szarpnięciu


Najlepiej ze sklepu z możliwym odbiorem w Krakowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,z opisów powiem Ci,że to słuchawki idealnie dla mnie.

Jak z opinią innych? Jest coś innego,czy celować w słuchawki Verdia?
Pytanie gdzie dostane je w krakowie,bo jak na razie nic nie znalazłem. - Bo gdy trzeba będzie liczyć wysyłkę,to wyjdzie gdzieś 40zł a w tym segmencie chyba się troszkę poszerzy wybór słuchawek,prawda?

Edytowane przez fliperpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie ciągnąć tematu, polecane modle tanich pchełek to - vedia srs300 i laberg L100. Ich opisy znajdziesz na forum.

Są jeszcze sennheisery MX, ale Tobie polecałbym srs300.

 

Kup z neta, tam gdzie znajdziesz najtaniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laberg l100 chyba gdzieś leżą w komisie na jakimś temacie wyprzedażowym po 25zł, nieużywane, może zaraz znajdę ^^



http://forum.mp3store.pl/topic/108771-maa-wyprzeda-odtwarzacz-suchawki/?hl=laberg

 

^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze polecę Awei ES10, które mają piękne zejście na basie. ale również może wystąpić problem z jackiem

 

pozdrawwiam

 

 

Hmm to raczej będzie lepszy wybór dla mnie,bardziej preferuje dźwięk ciepły. Pytanie co z tym jackiem,bo posiadam Xperie Play która ma jacka po boku i przy noszeniu w spodniach może sie troche wyginać,pytanie czy wytrzyma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie długo nie potrzymał, u Inszego tak samo, ale czy inne egzemplarze są tak samo słabe, to ciężko mi powiedzieć. zawsze pozostaje skoczyć do wujka elektryka i poprosić za piwko o przylutowanie nowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano od razu mi padł jacek, jedyny chinolek w którym mnie to spotkało.

A z tanich pchełek o ciepłym dźwięku najlepiej wspominam SongQu SQ-11MP. Niby miały masę braków, ale po prostu przyjemnie się ich słuchało, co później Rhalf potwierdził, bo też go wciągnęły. Solidnie nie wyglądały, ale pożyły trochę miesięcy (a później nie wiem co się z nimi stało). Do tego całkiem wygodne jak na pchełki. No a cena? Z przesyłką z Chin kosztują niecałe 15 złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano od razu mi padł jacek, jedyny chinolek w którym mnie to spotkało.

A z tanich pchełek o ciepłym dźwięku najlepiej wspominam SongQu SQ-11MP. Niby miały masę braków, ale po prostu przyjemnie się ich słuchało, co później Rhalf potwierdził, bo też go wciągnęły. Solidnie nie wyglądały, ale pożyły trochę miesięcy (a później nie wiem co się z nimi stało). Do tego całkiem wygodne jak na pchełki. No a cena? Z przesyłką z Chin kosztują niecałe 15 złotych.

Pytanie czy jest sens kupowania słuchawek za 15zł? Jeśli te za 30zł mają więcej dożyć i będą mieć lepszy dźwięk to wolę troche dopłacić niż później kupować nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolałem Songqu od Sennheiserów MX500 zarówno pod względem dźwięku (nie był bardziej poprawny, po prostu dla mnie przyjemniejszy) jak i wygody. Tyle że sprawiały wrażenie tandetnie wykonanych.

A czy warto płacić dwa razy więcej za np. SRS300? Cóż, te masz na miejscu, z gwarancją i jest to sprawdzony model.

Ale skoro miało być najtaniej, to dostałeś najtańszą propozycję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak Mam możliwość kupienia słuchawek do 50zł,co polecacie w tym przedziale cenowym? Tak jak wyżej napisałem,zalezy mi na dynamicznym i czystym dźwięku z fajnym basem. Dobrze by było,jakby jakość wykonania kabla była troche lepsza niż w Verdiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za granicą spotkałem się jeszcze z dobrymi recenzjami nt Sony E557B oraz HisoundAudio Paa 1 (te ostatnie miałem, polecam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej,przyszły verdie. Czy je trzeba wygrzewać? Jak tak to w jaki sposób? Co do dźwięku to.. Jest strasznie płytki,bas jest jakby ktoś uderzał w butelke ale za to czysty. Może to kwestia wygrzania?

Edytowane przez fliperpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę pchełek ze względu na to,że po prostu nie lubie by oddzielonym od otoczenia.


Btw jakość wykonania tych słuchawek oceniam na 1/100

Jack przy lekkim ruszeniu powoduje przerwanie dźwięku,słuchawka przy wyjęciu słuchawek z kieszeni się odczepiła.. Zaczepiona jest tylko na zakładanej gumce,która nawet nie ma żadnego zabezpieczenia,lekkie poruszenie i się wyjmuje...
Teraz to nawet nie ma sensu zgłaszać na gwarancje,bo za samą przesyłkę zapłace połowe ceny słuchawek i dopóki sie coś nie zepsuje to pewnie nie uznają jej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jednak dokanałowe, to Sony MH1, będą Ci pasować do telefonu, są nawet za 60 zeta na allegro, popytaj w "butikach" gsm w mieście.

tutaj masz trochę o nich:
http://www.inearmatters.net/2012/10/review-sony-mh1-best-kept-secret.html
The overall sound signature of MH1 is warm and sweet, while well balanced in all frequencies. Bass extends down to 10Hz and hits with really good quantity and quality. Not the fastest or biggest impact around, but nothing to be ashamed of even among bass monster. Mid is sweet and right in the butter zone to give the right balance of intimacy and texture while still maintains a good sense of layer and space. Treble extends up to the very top, but it is more about smoothness than it is brightness. While analytical listeners might not find the sparkle or crispiness to be enough for their taste, it still however compliments the mid and bass impeccably and doesn’t feel lacking in anyway. Soundstage is rather good. By no mean the best of the best or endlessly large, it does portrait width and depth in a very 3D, well layered and resolving manner within its own confine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jednak dokanałowe, to Sony MH1, będą Ci pasować do telefonu, są nawet za 60 zeta na allegro, popytaj w "butikach" gsm w mieście.

 

tutaj masz trochę o nich:

http://www.inearmatters.net/2012/10/review-sony-mh1-best-kept-secret.html

The overall sound signature of MH1 is warm and sweet, while well balanced in all frequencies. Bass extends down to 10Hz and hits with really good quantity and quality. Not the fastest or biggest impact around, but nothing to be ashamed of even among bass monster. Mid is sweet and right in the butter zone to give the right balance of intimacy and texture while still maintains a good sense of layer and space. Treble extends up to the very top, but it is more about smoothness than it is brightness. While analytical listeners might not find the sparkle or crispiness to be enough for their taste, it still however compliments the mid and bass impeccably and doesn’t feel lacking in anyway. Soundstage is rather good. By no mean the best of the best or endlessly large, it does portrait width and depth in a very 3D, well layered and resolving manner within its own confine.

 

Nie ma szans z dokanłowymi.

 

btw nie mam pieniążków na kolejne słuchawki. Tylko czekać aż się zepsują Vedie XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności