Skocz do zawartości

Nowe hybrydy od Sony XBA-H1 oraz XBA-H3


piotrus-g

Rekomendowane odpowiedzi

Zmienił się bas, na początku był trochę za bardzo natarczywy, było go za dużo. Teraz jest o wiele lepiej, jest tam gdzie powinien być. Zyskała również scena i separacja. Z resztą w pewnych aspektach prezentacja jest lepsza w moich starych EX510 niż tych. To główna zmiana, bo za resztę w większości odpowiada armatura. Kurcze chciał bym posłuchać H3, myśle, że jeżeli opinia Rolanda będzie pozytywna to namówię kolegę i niedługo kupię swoje :)

 

A co to za słuchawki można kupić z dopinanym kablem i dwoma w komplecie za takie małe pieniądze, Panie Inszy?

 

Kabel w H1 jest bardzo fajny, nie pląta się, jednak trochę za bardzo przenosi. Za to cała konstrukcja, od wtyczki po wejście kabla do słuchawki, wygląda na bardzo wytrzymałą. Mój błyszczący plastik niestety złapał już pierwsze ryski :( Kabel w H3 powinien być podobnej jakości, aczkolwiek tam zapewne będzie mniejszy problem z efektem mikrofonowym z uwagi na zintegrowane zauszniki. Ciekaw jestem jak jest rozwiązana kwestia montowania kabla, nie widać tam żadnej zakrętki ani nic takiego. Chyba, że to złote złącze jest również gwintem...

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vito - sypiam, na wznak. bokiem bez podłożonej odpowiednio dłoni pod głową się nie da. Zależy tez jakie kto ma uszy, kolega ma tak duże że wchodza mu prawie jak Ety HF3 :P Ale słuchawki są bardzo wygodne, nie męczą ucha, dodatkowo te ulepszone sylikony z pianką tłumią naprawdę nieźle. I służyć będą bardzo długo, bo to nie jest taka badziewna konstrukcja jak w starego typu sylikonach Sony.

 

Czyli kabel jest wkręcany?

 

Na pewno wygrzewanie przebiegnie inaczej, różnica chociażby w wielkości przetwornika jest prawie dwukrotna.

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem , szukałem a jak wreszcie znalazłem (tak mi się przynajmniej wydaje jeśli chodzi o dzwięk) to odpadają ze względu na zastosowanie . No to pojadę po bandzie i chyba kupię senki Momentum On - Ear albo nawet Momentum Black tylko co powie na to moja żonka a zasypiał będę nadal w audeo. Myślę tez nad zakupem nowych audeo 232, oj będzie się działo .

Edytowane przez vito corleone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpakowałem te SONY XBA H3 pół godziny temu, podłączyłem do bdb grającej Nokii 808PV, a potem do Cowona J3, brzmienie na moje ucho* - naturalne, bardzo szerokie (świetna stereofonia), z mocnym i dokładnym basem, generalnie wysokiej próby, góra spokojna - dla "armaturowców jednodriverowych" brzmienie będzie wydawało się lekko przyciemnione i bardzo płynne, a dla fanów słuchawek typu BD DT150 - dźwięk będzie neutralny, akuratny. Jak zawsze, wszystko zależy od układu odniesienia.

 

Nigdy żadne inne słuchawki na świeżo nie były dla mnie tak spektakularne. Pamiętam, że Senny IE8 zaczęły mi grać po kilkuset godzinach, a te Soniaczne właściwie po wyjęciu z pudełka są znakomite. Wady? Są bardzo duże, ale jednocześnie niezwykle wygodne. Nie można w nich leżeć na boku - to na pewno. Wykonanie - klasa, jak to u Japończyków. Wyposażenie mistrzowskie - choć pianki kaszanią dźwięk, więc słucham na silikonach. Kabla z pilotem z Nokią nie sprawdzałem, a do HTC One dziś nie podepnę, bo wyinstalowałem wszelkie grajki poza stockowym.

 

Bardzo duży plus - cena. Myślę, że to dobra alternatywa dla debilnie drogich AKG K3003, które grają na moje ucho mocno podobnie, a Harman woła za nie 4 klocki, czyli typowa cena dla uszatych audiopoetów. W zachodnich landach Związku Socjalistycznych Republik Europejskich XBA H3 są droższe niż w Polandii - tam min. 1000 zł w przeliczeniu na nasze. U nas gdzieniegdzie można wyrwać za niecałe 700 zł. Ja kupiłem w mall.pl ostatnią sztukę, ale wiem, że gdzieś tam w sieci jeszcze wisiały w podobnej cenie.

 

Czas wracać do pracy, pozdrawiam.

 

* - percepcja dźwięku jest sprawą absolutnie subiektywną

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem, ma je mój wspólnik, przywiózł sobie ze Szwiclandu, grają mniej słodko, ale podobnie tj. b. dobrze, cena - przegięcie, a do tego wyglądają na znacznie tańszy wyrób niż Sony. Za takie pieniądze wolałbym nauszne np. K712 albo SRH1840 - przynajmniej kawał sprzętu to jest i jednak z odpowiedniej dziurki zagra to to niemal jak głośniki.

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Roland, Twoja wstępna recenzja jest dla mnie zaskoczeniem. Spodziewałem się wiele, ale nie spodziewałem się, że nic im nie zarzucisz na samym wstępie. Opis Twoich H3 jest dość mocno tożsamy z moimi H1, jednakże u mnie od początku basu było trochę za dużo i po wygrzaniu dopiero się poprawiła jego ilość i jego miejsce. A czego piszesz, że pianki kaszanią dźwięk? Ja większych różnic między piankami a zwykłymi sylikonami nie widzę. Na pewno na piankach na plus wygłuszenie i chyba trochę bardziej zarysowany bas jest.

 

Ten kabel z pilotem to pojedynczy przycisk? I jak z kablem, słychać go jak się nim rusza czy ociera o ubranie? Wrzuć jakieś zdjęcia w wolnej chwili, ciekaw jestem jak to wszystko wygląda z pierwszej ręki na polskie warunki. Zbieram już kasę na nie :D

 

http://www.head-fi.org/t/680119/sony-xba-h1-and-xba-h3-hybrid-dynamic-and-ba-iem/1740#post_10368543

 

Może ten Pan troche przesadza, H1 to naprawdę genialne słuchawki. No ale trzeba by to porównać na własnej skórze

 

:P

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowaliscie mnie tymi h1. Wiem, ze ciężko porownac nauszne do dokow, ale czy ktoś mial do czynienia z h1 i sony mdr r1, które dla mnie jako "portable" sa prawie idealne? Moze ktoś wie gdzie mozna odsluchac h1 na Śląsku, a najlepiej katowicach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TvSuperStar, jak będę miał chwilę to skoczę do MediaMarkt i porównam 1R* do H1. Jakby ktoś chciał to ja mogę swoją sztukę udostępnić na odsłuch + napisanie jakiejś recenzji. W zamian za coś, lub za pokrycie kosztów wysyłki. W sklepach Sony będzie ciężko, taki towar nie schodzi w sklepach więc po co go trzymać...

 

*poprawiłem :P

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki xxx :) Jesli dasz to rade zrobic i wyjdzie jako tako to nie musze odsłuchiwac -> znalazłem słuchawki :3 MDR 1R sa po prostu powalajace dla mnie jako portable, ale dla mnie wciąż za duże portable. Prezentacja dzwieku jednak odpowiada mi w 99%. Moze nie jest to poziom Philipsow X1, ktore ubóstwiam, aczkolwiek także zupełnie inna klasa produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności