Skocz do zawartości

Papu dla SM hp-100rev2


Tarhell

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, dzięki. Czyli wyższa impedancja na wyjściu będzie w tym wypadku również zabezpieczeniem dla słuchawek przed prądem wzmaka? Muszę dorwać jakiś na którym tego doświadczę.

 

Ale 99 Ohm Beyera A1 to tym się raczej nie da usprawiedliwić?

Dokładnie - i teraz już wiesz, że AK100 niekoniecznie było skopane. Po prostu jako, że mieli do dyspozycji układ mikroprocesorowy, zmienili oprogramowanie układu w taki sposób, że teraz po prostu daje więcej prądu zawsze. To może (ale nie musi) spowodować, że i z niskoomowymi słuchawkami zagra dobrze (vide HP100), a wcześniej z nimi nie grał wcale.

 

O ile pamiętam, to AK100 w pierwszych wersjach oprogramowania miał tester impedancji słchuawek i algorytm, który ustawiał maksymalną wartość napięcia dla wysterowania, co powodowało, że każde słuchawki grały na podobnym poziomie głośności. W nowych wersjach zmienili podejście. Teraz starają się podnieść prąd dla niskich impedancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Czyli wyższa impedancja na wyjściu będzie w tym wypadku również zabezpieczeniem dla słuchawek przed prądem wzmaka? Muszę dorwać jakiś na którym tego doświadczę.

 

Ale 99 Ohm Beyera A1 to tym się raczej nie da usprawiedliwić?

Dokładnie - i teraz już wiesz, że AK100 niekoniecznie było skopane. Po prostu jako, że mieli do dyspozycji układ mikroprocesorowy, zmienili oprogramowanie układu w taki sposób, że teraz po prostu daje więcej prądu zawsze. To może (ale nie musi) spowodować, że i z niskoomowymi słuchawkami zagra dobrze (vide HP100), a wcześniej z nimi nie grał wcale.

 

O ile pamiętam, to AK100 w pierwszych wersjach oprogramowania miał tester impedancji słchuawek i algorytm, który ustawiał maksymalną wartość napięcia dla wysterowania, co powodowało, że każde słuchawki grały na podobnym poziomie głośności. W nowych wersjach zmienili podejście. Teraz starają się podnieść prąd dla niskich impedancji.

 

Spróbuję jeszcze raz wypożyczyć AK100, bo w takim razie miałbym o nim inne zdanie. Ale da się z bateryjki podać taki prąd?

 

Tarhell: Nie miałbyś możliwości przetestować E09k? Bo może Tobie i słuchawkom przypasować, a to ciekawe rozwiązanie dla E07k. Łagodzi trochę górę, ale i dół, nadaje brzmieniu powagi, techniki - jakby większego formatu. IMO duża poprawa w stosunku do E07k - ale mniej muzykalny.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie maciux nie będzie mi dokuczał 22 omami ;)

 

D10 to niezły dac i amp. Wart rozpatrzenia.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:P

 

Mam nadzieję, że posłucham i się przekonam ;)

 

Czekam na testowe HP100 i HP200, mam nadzieję, że tym razem będą ok.

 

Tarhell, sprawdzę je na E17, uDAC2SE, ODAC+O2, Fubar HD, droższych Bursonach i NuForce'ach, czyli różne brzmienie, różna impedancja i wtedy będę mógł coś więcej powiedzieć, czy jednak zmieniać im źródło, dokupić amp czy słuchawki. Chyba że już coś wymyśliłeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

http://forum.mp3store.pl/blog/53/entry-91-mini-recenzja-bravo-v2-bo-male-jest-piekne/

 

Tu masz opis brzmienia. Dla mnie HP100 były trochę za krzykliwe, ze zbyt szybkim basem, bravo jak na mój gust ocieplił by przekaz i zbalansował brzmienie, co moim zdaniem mogłoby się sprawdzić w HP100.

 

Ogólnie jako wzmacniacz do 300zł to jest to bardzo fajna propozycja :)

 

Dla mnie O2 jest przezroczysty, z HP100 współpracował bardzo dobrze, poprawiał im scenę i wyciągał niuanse, ale na samo brzmienie nie wpłyną. Nie dla każdego te drobne zmiany będą tyle samo warte, po za tym subiektywnie było dla mnie dalej zbyt chudo i jaskrawo.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ebayu albo aliexpress. Na ebayu masz też cały czas licytacje to można go w dobrej cenie wyrwać.

 

W sumie... jak tak sobie pomyślałem, to przypomniał mi się jeszcze taki mały little bear w metalowej obudowie. Chłopaki sobie go na forum chwalili, ale nie wiem jak tam zgranie z HP100 musiałbyś do Fatso uderzyć albo Rettera.

 

http://www.ebay.com/itm/Little-Bear-Portable-Rechargeable-HiFi-Tube-value-headphone-amplifier-amp-SIL-/111167762470?pt=US_Home_Audio_Amplifiers_Preamps&hash=item19e21d7026

 

http://www.ebay.com/itm/Valve-Class-A-Tube-Headphone-Amplifier-pre-Bravo-V2-/390657934441?pt=US_Home_Audio_Amplifiers_Preamps&hash=item5af5070469

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bravo v2 ma gniazda RCA to kablem RCA-jack - dobre są Die hard proel. Do fiio E07k podłączasz pod jedną z dwóch dziurek słuchawkowych, a jak chcesz mieć prawdziwy lineout to musisz kupić fiio L7.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gniazd to ma 2x słuchawkowe i dodatkowo czerwone i białe wejście nie wiem na co . Z tego co widzę L7 jest do fiio E7 ( nie wiem czy z E07K jest kompatybilny ) zaś te kable RCA nie wiem jaki to ma być konkretnie typ , proszę o radę .

Edytowane przez Tarhell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok kabelki przyszły . Przy podłączeniu okazało się że hp100 muszą być dane za pomocą dużego jacka bo jak wpierw wsadziłem do małego wejścia to wzmak nie działał i wszystko grało z fiio. Prócz wysokiej temp. i problemem z wejściem reszta jest ok . Co do zmiany charakterystyki brzmienia to na pewno wszystko jest na plus , nie są to jakieś duże zmiany w porównaniu do fiio solo . Dźwięk jest bardziej czystszy i pasma stały się wyraźniejsze w odbiorze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem miesięczną używkę , więc myślę że raczej sprzęt jest już nieco wygrzany :P Powiedzcie mi czy to jest bezpieczne dla dla takiego wzmacniacza osiąganie wysokich temperatur ? Z tego co czytałem na forum to ludziom też się mocno grzeje , to zapewne ten typ tak ma . :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele sprzętów ma wysokie temperatury, ale jak wszystko zaprojektowane z dobrymi elementami to awaryjność nie jest wysoka.

jak ja czytałem, to niektórzy od razu modyfikują je, żeby nie mieć z nimi problemów i wycisnąć z nich jeszcze więcej. Kiedyś o nich czytałem na zagranicznych forach, to niektórym padły po czasie, ale tam to sporo osób kupiło, więc czy taka duża awaryjność naprawdę to nie wiem. Na pewno w tej cenie to na elementach oszczędzają. Tutaj na forum jakoś nie kojarzę, żeby ktoś miał problemy. Jak się popsuje, to kiedyś Mikolaj612 bawił się w naprawę sprzętów, nie wiem jak teraz.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności