Skocz do zawartości

Filmy czyli co ostatnio oglądałeś?


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

"To nie jest kraj dla starych ludzi" http://www.filmweb.pl/To.Nie.Jest.Kraj.Dla.Starych.Ludzi jakoś wcześniej nie było okazji, a dzisiaj leciał w TV więc obejrzałem. Naprawdę dobry film, nie chciałbym spotkać takiego człowieka na swojej drodze :wacko: .

Edytowane przez BarteqW
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przedwczoraj - Marsjanin. Trochę nie przekonuje mnie, że on tak dobrze pod względem psychicznym znosi pozostawienie samotnie na Marsie. Poczucie humoru nie opuszcza go prawie wcale ;-) Nie żebym miał coś przeciwko poczuciu humoru :-)" - tak jest w pierwowzorze czyli w książce.Gdyby nie optymizm i poczucie humoru, nie przeżyłby raczej.

 

Obejrzałem po raz drugi i już nie mam takiego odczucia jak za pierwszym razem. Podoba mi się, emocje są jednak wyważone :-)

Z pewnością obejrzę go jeszcze nie raz...

Książki nie czytałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię często powracać do klasyków, także wczoraj "Łowca androidów" , akurat tutaj chciałbym żeby zrobili kolejną część albo nawet prequel i historia by opowiadała o losach postaci granej przez Rutgera Hauera - "Widziałem rzeczy, o których wam - ludziom się nie śniło...".

A tak w ogóle to takie filmy jak Obcy 1,2 czy Łowca androidów, Terminator 2 w ogóle się nie starzeją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię często powracać do klasyków, także wczoraj "Łowca androidów" , akurat tutaj chciałbym żeby zrobili kolejną część albo nawet prequel i historia by opowiadała o losach postaci granej przez Rutgera Hauera - "Widziałem rzeczy, o których wam - ludziom się nie śniło...".

A tak w ogóle to takie filmy jak Obcy 1,2 czy Łowca androidów, Terminator 2 w ogóle się nie starzeją.

Niestety Blade Runner 2 został już zapowiedziany. Dla mnie to niestety jedna z najgorszych decyzji w historii Kina. Jest to mój absolutny TOP3 filmów ever i nie wyobrażam sobie aby cała jego tajemniczość mistycyzm został zniszczony przez drugą część.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie blade runner jakos nigdy nie robil. Tak, wiem ze to klasyka ale jakos jest mi obojetny. Czytalem za to jakos 2-3 lata temu Czy Androidy snia o elektrycznych owcach i mnie sponiewieralo. Jedna z najlepszych ksiazek sci-fi jakie czytalem.

Raczej nowela. Na jej podstawie powstał scenariusz filmu Blade Runner. Chociaż bliższe prawdy jest fakt, że jedynie był impulsem powstania scenariusza bo ten tylko delikatnie ociera sie o tą powieść Dicka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nienawistna ósemka...

Przy całej mojej fascynacji jego filmami ledwo dotrwałem do końca tego gniota. Film ma dłużyzny, przynudza i niczym nie zaskakuje.

Nie jest to pozycja, którą kiedykolwiek chciałbym obejrzeć jeszcze raz tak, jak jego poprzednie filmy.

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Wstrząs/Concussion 2015) jak dla mnie przebił Spotlight i Big Short chyba dla tego, że mniej zakręcona fabuła i nie trzeba kombinować po seansie czy się wszystkie wątki wyłapało. Will Smith + świetny temat filmu no POLECAM każdemu w ciemno baaardzo very gut :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie blade runner jakos nigdy nie robil. Tak, wiem ze to klasyka ale jakos jest mi obojetny. Czytalem za to jakos 2-3 lata temu Czy Androidy snia o elektrycznych owcach i mnie sponiewieralo. Jedna z najlepszych ksiazek sci-fi jakie czytalem.

W takim razie polecam jeszcze przeczytać "Second Variety" - tematyka trochę jak z "Blade Runnera", przynajmniej ja miałem takie skojarzenia. Świetna literatura.

 

A co do filmów - "Marsjanin" u mnie "wskoczył" za 3 razem :-) Teraz już twierdzę, że film świetny.

 

No i mi film "Blade runner" bardzo się podoba. Faktycznie odbiega od książki, ale świetnie oddany nastrój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W kosmosie nie ma uczuć" - fajna komedia skandynawska, dobrze zagrana i ogólnie z jajem, chociaż zakończenie banalne. Fajny film na popołudnie z kobitą, bo obojgu się spodoba, zamiast faceta zmęczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Udało mi się wreszcie obejrzeć film Pieta i jedno słowo rewelacja! Chyba nawet najlepszy film Kim Ki Duka jaki widziałem. Co prawda w pewnym momencie domyśliłem się co jest grane, ale to nie zmienia mojej oceny filmu.

 

Strategia mistrza - również dobrze się oglądało. Film o mafii kolarskiej ;) Armstrong przedstawiony w bardzo niekorzystnym świetle. Trochę szkoda, że tak dużo scen, a jakby brakuje czasu by wszystko dokładnie przedstawić.

 

No i film o Jobsie ten z Fassbenderem w roli głównej. Podobnie jak strategia mistrza oceniam wyżej niż wskazywałby na to filmweb. Jedni mogą zarzucić, że przegadany, ale myślę, że dialogi na dobrym poziomie i film pokazuje podobnie jak książka jakim typem człowieka był Jobs.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj leciał na TVP2 film Smarzowskiego "Pod mocnym aniołem", obejrzałem prawie do końca ... nie tego szukam w filmach. Znam filmy Smarzowskiego i wiedziałem czego się można spodziewać. A tutaj już trochę przesadził, nie polecam, chyba już kolejnego jego filmu nie obejrzę.

Edytowane przez BarteqW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z seansu Batman/Superman i cóż... kolejna rozwleczona do granic możliwości koopa, wypełniona patosem i kiczowatymi, sucharowatymi dialogami.

Na plus Batman - widać inspirację Mrocznym Rycerzem Millera i trochę też serią gier komputerowych(głównie walki). Affleck wypada bardzo spoko jako Gacek, zdecydowanie lepiej niż Bale.

W ogólnym rozrachunku szmira i raczej nie polecam, wolałbym iść jeszcze raz na Deadpoola, który okazał się całkiem fajną produkcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności