Skocz do zawartości

Problem - Neo V + MEE M2


iver11

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze witam wszystkich, jest to mój pierwszy post na forum, choć czytam je od jakiegoś czasu. :P

Przejdźmy do rzeczy. Mój jakże "zaawansowany" sprzęcik to jak w temacie - Xperia Neo v i MEE M2. Przez długi czas nie narzekałem na jakość dźwięku. Jednak po porównaniu z M2 na integrze w nowym lapku zaczęło mi czegoś brakować... Jeśli chodzi o dubstep - trochę zabawy w EQ w PowerAMP i wszystko ładnie pięknie, basiku dość sporo co w tym gatunku bardzo lubię. Jednak częściej słucham metalu/rocka i tutaj rodzi się problem. Neo V i M2 jakby brakuje przestrzeni, lecz największym problemem jest... bas. Bez zmian w EQ po prostu mi go brakuje, jednocześnie góra jest zbyt męcząca. Po dłuższej zabawie z suwakami było już nieco lepiej ale mimo wszystko brakuje tego "czegoś". Przede wszystkim bas zlewa się z perkusją (co bardzo mnie drażni jako niedzielnego basistę :P). I teraz kilka zasadniczych pytań. Czy to wina kiepskiej jakości Xperii/słuchawek, czy raczej moje partactwo w equalizerze? :D Jeśli problem tkwi w sprzęcie, czy pomoże np. zmiana telefonu? Rozglądałem się za SGS, co prawda opinie są podzielone, wiekowy telefonik, ale dużo opinii jest pozytywnych, więc raczej gorzej niż teraz nie będzie, a przy dogłębnych poszukiwaniach i sprzedaży Neo V może nie będę musiał nic dopłacać do używanego SGS (Wave odpada, Bada mnie odpycha). Może lepiej odłożyć trochę siana i rozejrzeć się za jakimś osobnym odtwarzaczem (jeśli tak, jakim)? Mimo że słuchawki na integrze dawały radę, może ich wymiana też pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wina Neonòwki. Sam ją miałem przez półtora roku i nawet z kiepskiej jakości Bose InEar było słabo, już trochę lepiej z SM E10, ale dalej nie miało to startu do chociażby Nokii N8.

 

Neo sprzedaż za mniej więcej 350 zł, jak w idelanym stanie (wystarczy wymienić obudowę za 5 dyszek) z akcesoriami, to i możesz 500 zarobić. Potem jak już wymieniać i patrzeć na dźwięk, to ładnie gra SGS, ale wydajnościowo to to samo, co Neo. Fajnym gajkiem w tej cenie jest jeszcze N8.

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wydajność to wiele mi nie trzeba, smsy, dzwonienie, internet, właśnie odtwarzacz i co jakiś czas gierki dla zabicia czasu i kilka aplikacji. Teraz chciałem coś z większym ekranem, wcześniej myślałem nad SGS II ale ograniczają mnie fundusze. Android mi odpowiada więc fajnie byłoby się go trzymać. ;)

Edytowane przez iver11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pole manewru masz krótkie. Może sensowniejsze wyda się kupno odtwarzacza do 300 zł i kupno nowych słuchawek. Neo daje radę, wystarczy ją odświeżyć, a jak, to zapraszam na PW jutro.

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności