Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Domowe nauszne/wokółuszne do 500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Nie, nie wyostrza góry i nie wiem skąd w ogóle takie stwierdzenie mogło paść - zwłaszcza, że E07K ma własny prosty EQ z progiem korekcyjnym co 2dB. Zamiast tego daje przyjemną i muzykalnie zagęszczoną średnicę, ale scenę faktycznie redukuje. Nie ma tragedii co prawda, ale zawsze. Mocno opisywałem źródła w swojej recenzji tych słuchawek na AF, także w komentarzach, choć do przekopania byłoby prawie 140. Pamiętam jednak że o E07K też sporo było, także w razie czego tam bym odsyłał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO, E07k właśnie wycofuje średnie, mocno spłyca, lecz poszerza scenę i akcentuje lekko dół i górę, przez złagodzenie średnich (tak jak E10 i E17), dlatego taki efekt nie dziwi. Jego brzmienie trafnie określa się jako cyfrowe.

 

Tarhell: DT660 polecam tylko ja (bo chyba nikt inny nie testował), ale to prawdopodobnie zamknięta wersja DT860, które są już szerzej polecane ;)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO, E07k właśnie wycofuje średnie, mocno spłyca, lecz poszerza scenę i akcentuje lekko dół i górę, przez złagodzenie średnich (tak jak E10 i E17), dlatego taki efekt nie dziwi. Jego brzmienie trafnie określa się jako cyfrowe.

 

Tarhell: DT660 polecam tylko ja (bo chyba nikt inny nie testował), ale to prawdopodobnie zamknięta wersja DT860, które są już szerzej polecane ;)

 

Pytanie tylko w jakim połączeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę , w takim wypadku jakie słuchawki polecacie do tego FiiO ? Jakbym wiedział że ten wzmak jest taki problematyczny przy słuchawkach za 600zł + to bym go nie kupował ( przy zakupie kierowałem się recenzjami z tego forum ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotycki_Zdun: E07k/E17 taki po prostu jest, ma nowoczesne brzmienie, czytelne i jasne, z analitycznym zacięciem i właśnie skonkretyzowaną sceną. To tak w porównaniu do neutralnego ODAC/O2.

 

Tarhell: E07k to dobry sprzęt, jeden z najlepszych za taką kasę. Współpracuje bardzo dobrze z większością słuchawek, ale najlepiej tam gdzie trzeba trochę ogarnąć średnicę i zaakcentować górę, jak np. z Cresynami C750H.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E07k/E17 taki po prostu jest, ma nowoczesne brzmienie, czytelne i jasne, z analitycznym zacięciem i właśnie skonkretyzowaną sceną. To tak w porównaniu do neutralnego ODAC/O2.

 

(...)

 

Czy mam rozumieć, iż według Ciebie E07K zagra tak samo z każdym źródłem i przetwornikiem?

Edytowane przez Gotycki_Zdun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiamy tutaj o stacjonarnym zastosowaniu E07k jako DAC/AMP, więc nie ma co mówić o innych przetwornikach i źródłach.

 

Jako AMP jest podobny, kładzie mniejszy nacisk na bas, ale średnica podobnie sterylna, scena również skonkretyzowana - szeroka, nie głęboka. Najlepiej zgrywa się ze źródłami i słuchawkami z mocną lub za mocną niższą-średnicą i mid-bassem.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje spostrzeżenia. Źródłem były ogryzek i HP Pavilion dv7. E07K , w moim odczuciu, kastrował K550 z ich podstawowych zalet (scena) i wyostrzał górę. Sprzedałem wzmaka bez żalu.

 

To bardzo dziwne z tą górą, choć ze sceną absolutnie się zgadzam. E07K nigdy nie jest brany przeze mnie pod uwagę w testach budżetowych słuchawek i jedynym sprzętem, z jakim się faktycznie sprawdza, to moje W1, którym EQ pomaga mocno wstać brzmieniowo.

 

 

IMO, E07k właśnie wycofuje średnie, mocno spłyca, lecz poszerza scenę i akcentuje lekko dół i górę, przez złagodzenie średnich (tak jak E10 i E17), dlatego taki efekt nie dziwi. Jego brzmienie trafnie określa się jako cyfrowe.

 

Tarhell: DT660 polecam tylko ja (bo chyba nikt inny nie testował), ale to prawdopodobnie zamknięta wersja DT860, które są już szerzej polecane ;)

 

W życiu bym nie powiedział o E07K jako o układzie poszerzającym scenę, zresztą gra identycznie jak E10, czyniąc go trochę nieopłacalnym. Dopiero dodanie mu do pary E09K ją poszerzało, ale niezbyt leczyło niską głębokość. Porównywałem E07K z chociażby uDACiem 2 - uDAC zawsze wygrywał, zawsze miałem lepsze wrażenia sceniczne na każdych słuchawkach - od doków po K550, z którymi uważam, że uDAC 2 tworzy jedno z lepszych kombinacji. Także przykro mi ale kategorycznie nie zgadzam się z Twoimi wrażeniami, oczywiście masz do nich prawo i tego mimo wszystko nie odmawiam :).

 

 

Kurczę , w takim wypadku jakie słuchawki polecacie do tego FiiO ? Jakbym wiedział że ten wzmak jest taki problematyczny przy słuchawkach za 600zł + to bym go nie kupował ( przy zakupie kierowałem się recenzjami z tego forum ).

 

Osobiście uważam kupowanie słuchawek pod źródło za proces nieprawidłowy, opisywałem to u siebie:

 

"Powinno się jednak patrzeć w pierwszej kolejności na słuchawki, a dopiero potem na źródło, nie na odwrót. To słuchawki determinują większość informacji przekazywanych nam do ośrodka słuchu, także to one też powinny zasługiwać na naszą szczególną uwagę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EvilKillaruna: Warto podłączyć pod E07k takie Koss Porta Pro, albo Fischer Audio Eterna - poszerzenie sceny jest słyszalne, kosztem głębi, którą akurat Eterna i KPP mają konkretną, tak samo jak mid-bass.

 

uDACa 2 nie testowałem i raczej nie zamierzam. Słyszałem o nim bardzo dużo złego, w pomiarach wypada również wyjątkowo niekorzystnie. NuForce w ogóle robił go na ucho. Ja fanem NuForce w ogóle nie jestem, więc mogę się mylić.

 

Gotycki_Zdun: Nie wiem co się dziwisz. Tarhell szuka słuchawek do E07k podpiętego pod PC, służącego jak DAC/AMP. W czym rzecz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje spostrzeżenia. Źródłem były ogryzek i HP Pavilion dv7. E07K , w moim odczuciu, kastrował K550 z ich podstawowych zalet (scena) i wyostrzał górę. Sprzedałem wzmaka bez żalu.

 

To bardzo dziwne z tą górą, choć ze sceną absolutnie się zgadzam. E07K nigdy nie jest brany przeze mnie pod uwagę w testach budżetowych słuchawek i jedynym sprzętem, z jakim się faktycznie sprawdza, to moje W1, którym EQ pomaga mocno wstać brzmieniowo.

 

(...)

 

W moim przypadku korektor był zbawieniem. Wysokie tony ustawiałem na - 2, a czasem na -4.

 

(...)

Gotycki_Zdun: Nie wiem co się dziwisz. Tarhell szuka słuchawek do E07k podpiętego pod PC, służącego jak DAC/AMP. W czym rzecz?

 

Przez przetwornik rozumiałem słuchawki. Stąd moje zaskoczenie. Dopiero teraz dotarło do mnie jak się rozjechaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem już co mam robić , jak nie znajdą się jakieś dobre słuchawki dobrze grające z E07k za około 600 zł to go sprzedam . Nie widzę też sensu kupować tańszych słuchawek bo mam cresyny ( a ciężko będzie znaleźć coś dużo lepszego w tej cenie ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To twoje 600 PLN więc zainwestuj jak uważasz za stosowne. My tu sobie możemy dywagować i się spierać, jednak ostatecznie twoje ucho będzie arbitrem. Pamiętaj, że jeden lubi ogórki, a inny ogrodnika córki. Szansa, że trafisz w swój dźwięk za pierwszym razem jest znikoma. Osobiście wybrałbym się jednak do najbliższego miasta w którym będzie odpowiednio zaopatrzony sklep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EvilKillaruna: Warto podłączyć pod E07k takie Koss Porta Pro, albo Fischer Audio Eterna - poszerzenie sceny jest słyszalne, kosztem głębi, którą akurat Eterna i KPP mają konkretną, tak samo jak mid-bass.

 

uDACa 2 nie testowałem i raczej nie zamierzam. Słyszałem o nim bardzo dużo złego, w pomiarach wypada również wyjątkowo niekorzystnie. NuForce w ogóle robił go na ucho. Ja fanem NuForce w ogóle nie jestem, więc mogę się mylić.

 

Tak samo warto podłączyć pod niego dobrze osłuchane K550, które wyciągną wszystkie niedoskonałości sceny jak na talerz, zresztą nie tylko one, a także o wiele wiele tańsze słuchawki, choćby NE-700M. Akurat niestety ze względu na posiadanie słuchawek bardzo "mocnych" w kategoriach scenicznych jestem naturalnie wyczulony właśnie na ten element. Na ogół nawet nie muszę się wsłuchiwać, aby stwierdzić, że na słuchawkach znanych mi jak własna kieszeń na danym układzie się na swój sposób duszę.

 

uDAC2 osłuchaj nawet po to, aby mieć z nim doświadczenie. Fakt, nie jest idealny, najbardziej denerwuje mnie jego wysoka wrażliwość na jakość USB i stabilność napięć, jakie są na danym gnieździe podawane, ale akurat robienie przez NU tej kostki właśnie na słuch jest o tyle śmieszne, że w praktyce daje dobre efekty, choć głównie to zaleta jego układu od ESS. Z jednej strony to co piszesz to święta prawda - NU mógł bardziej dopracować ten układ i jednak nie opierać się na pomiarach organoleptycznych jakby to było nie wiadomo co, a co wygląda z boku na działanie zakrawające na lekką śmieszność, ale z drugiej strony nie słuchamy przecież pomiarów i wykresów, a faktycznego końcowego brzmienia na wyjściu. Tak samo wykresy same z siebie "nie grają" i nawet jeśli pomiary wydają się być mało obiecujące dla danych słuchawek, to nie musi to oznaczać automatycznie, że dany model wywoła w nas obrzydzenie od pierwszych chwil :). Żeby nie było - fanem NU również aż takim nie jestem, choć swojego HDP bardzo lubię i cenię.

 

W moim przypadku korektor był zbawieniem. Wysokie tony ustawiałem na - 2, a czasem na -4.

 

Tak jak u mnie z Westone, które najpierw traktowałem Kenwoodem GE-45 w odsłuchach kontrolnych, a potem przy outdoorze właśnie EQ z E07K gdy okazało się, że góra odkryta Kenwoodem jest wciąż bardzo dobrej jakości. Jednak na K550 w ogóle bym nie powiedział o nim, że E07K wyostrza górę, naprawdę. Już uDAC jest tutaj jaśniejszy. Być może wpływ na to ma nasze doświadczenie ze słuchawkami i to, w jakich gustujemy - u mnie są to modele na ogół jasne, ale jeszcze nie przejaskrawione, jak np. Q701 czy cokolwiek w ten deseń. Dla osoby idącej na K550 z pozycji słuchawek ciemnych może się to jednak wydawać faktycznie jakoś rozjaśnione, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście. Jak złapię chwilkę czasu i będzie gdzieś pod ręką sample, to sprawdzę uDaca2. Chociaż zazwyczaj rzadko decyduję się na test NuForce, sporo urządzeń wraca z powrotem.

Icon HDP w niektórych konfiguracjach mi się podobał, ale 10 Ohm na wyjściu i solidna koloryzacja to jednak nie dla mnie, mimo fajnego, analogowego charakterku.

 

Tarhell: Jeśli nie masz opcji odsłuchu to trzeba ryzykować :) Ja w sumie nawet tak lubiłem, kupowałem i sprzedawałem jak nie byłem do końca usatysfakcjonowany i próbowałem następnych słuchawek z listy - byleby był to chodliwy sprzęt, wtedy mało się traci, a ten z Twojej listy raczej jest. W komisie są ciekawe Soniacze MDR-1R - ich nie znam, ale poczytałem o nich - wydają się być ciekawą propozycją, z dobrymi wokalami, przejrzystym, ale miękkim przekazem i dobrą sceną. Chyba bym zaryzykował - ktoś je zna i mógłby je odnieść do pozostałych w tym wątku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po Twoich recenzjach chyba wiem dlaczego - masz gust zorientowany na inaczej brzmiący sprzęt, jest spore ryzyko, że sposób grania NU, najczęściej lżejszy i trochę odchudzony, nie przypadnie do gustu. No ale odsłuch to odsłuch, co wysłuchamy to nasze, a doświadczenie zawsze się przydaje takim ludziom jak my. Przykład - SM E10, wiedziałem od pierwszych chwil, że będzie źle lub jeszcze gorzej, że się nie polubimy, a mimo to brałem na odsłuch, aby spróbować samemu i ew. przekonać się, że miałem rację. Ja mam to do siebie Maćku, że nie daję aż tak mocno wiary temu, co ludzie piszą na sieci (no, chyba że naprawdę nie mam co do danych osób wątpliwości) i zawsze staram się odsłuchać wszystko sam - wiele razy okazywało się dzięki temu, że było zupełnie inaczej, niż u kogoś i coś, co teoretycznie spełniało moje wymagania i trafiało w gust, było po prostu rozczarowaniem :).

No widzisz - sam przesłuchałeś i masz własne zdanie, choć niekoniecznie muszę się z nim zgodzić ;).

 

 

A podle tematu, żeby mnie nikt na głowie psów nie wieszał za offa, to powiem tak: K550 są na tyle bezpiecznymi słuchawkami, że efekty i tak byłyby z E07K dosyć dobre i łatwe do ogarnięcia w zakresie chociażby przyszłych zakupów. Zawsze można sobie za jakiś czas E07K sprzedać i kupić coś lepszego - nic nie stoi na przeszkodzie, bo tak słuchawki jak i DAC są bardzo chodliwe w tym momencie na rynku wtórnym. Do tego będzie się mogło podjąć spokojnie decyzję jaką nową kostkę wybrać, aby wraz z AKG zgrało się to tak a nie inaczej i brzmiało suma sumarum lepiej. Oczywiście to wciąż tylko i wyłącznie moje zdanie - co kto zdecyduje to już jego sprawa, jak zawsze w takich sytuacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobie tak myślę żeby dokupić FiiO E09K i dołożyć do niego E07K , ponoć te combo jest już świetne . Czyli podsumowując mam już E07k(330zł)+E09K(430zł)+słuchawki(700zł)=1460zł.....Mam parę możliwości :

-Odrzucić ten projekt z E09K i sprzedać andesa po czym kupić za wartość obu coś lepszego .

-Zostać przy E07K i mieć nadzieje że przyszłe słuchawki wgniotą moją szczękę w podłogę .

-Olać to wszystko i zostać przy cresynach ( teraz wydają mi się jakieś takie nijakie ^_^ )

W sierpniu mogę ogarnąć tylko słuchawki , na nic więcej w najbliższym czasie nie będę mógł sobie pozwolić z powodu braku hajsu ( myślałem przelotnie o kredycie ... ale narazie tylko przelotnie -_-:D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można z nim zrobić bardzo dużo, głównie dlatego że E09K ma zbawienny wpływ na kilka kluczowych aspektów brzmienia: zwiększa power output, rozszerza scenę, naturalizuje średnicę oraz przyspiesza bas. Do tego opcja LO PASS E07K pozwoli na przekierowanie EQ na wzmacniacz, co dodatkowo może go dotrzeć podle konkretnych słuchawek. Korzystałem z tego połączenia przez długi czas właśnie na K550, później pod kolumnami, obecnie zaś E09K mam w biurze jako stopień wyjściowy, rolę DACa zaczął pełnić Xonar STX, a EQ - Kenwood GE-45. Kostka jak na swoją cenę definitywnie nie jest zła, daje sporo możliwości i za to ją cenię - niektórzy (head-fi) jak widziałem wykorzystują połączenie E07+E09 jako budżetowe źródło + wzmacniacz dla takich słuchawek jak HD600 czy Q701, choć mając jednocześnie świadomość, że to wciąż klasa budżetowa.

 

Przypomnę tylko, że o możliwościach parowania E07K z E09K oraz płynących z tego tytułu korzyściach pisałem w recenzjach obu urządzeń u siebie na AF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo długo używałem zestawu E17 (e07k) z E09k (recenzowałem każdy zestaw oddzielnie i razem porównując do O2 i ODAC oraz ICON HDP). Bardzo lubiłem to połączenie, ale nie należy zapominać, że to 10 Ohm na wyjściu, to dużo - trzeba dobierać słuchawki od 80 Ohm w górę inaczej niestety tłumienie membrany słuchawek niskoohmowych jest słabe, słyszalnie zniekształca to bas i ujmuje rozdzielczości, która z dobrze dobranymi słuchawkami potrafi w tym zestawie zachwycić. Warto wspomnieć, że te combo oferuje brzmienie techniczne, surowe, mało muzykalne, ale szczegółowe - z lekko przytemperowaną górą i dołem. Dla wielu E09k jest zbyt surowy.

 

Tarhell: Uważam, że wszystkie wymienione przez Ciebie słuchawki zagadają lepiej z E07k niż C750H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego preferowałem na nich uDACa.

 

Warto wspomnieć, że te combo oferuje brzmienie techniczne, surowe, mało muzykalne, ale szczegółowe - z lekko przytemperowaną górą i dołem. Dla wielu E09k jest zbyt surowy.

 

Takie są uroki TPA6120A2 - to układy dobre, ale trochę surowe, zwłaszcza na średnicy, co niestety znam z autopsji i właśnie tu wkracza do gry LO PASS w E07K. No ale ponieważ dla wielu użycie EQ jest hańbą tak wielką, że należałoby popełnić seppuku, to co się dziwić, że potem tak czytamy ;). W tej cenie jak dla mnie jest to jedno z bardziej optymalnych połączeń jakie można nabyć, mające swoje wady, ale dające jednocześnie spore możliwośc, także praktyczne, jak np. spięcie paru źródeł ze sobą.

 

E17 to niestety już overkill z perspektywy E09K. Zbyt duży narzut własny ze strony Qogira.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności