Skocz do zawartości

DAC w rozsądnych pieniądzach


hafis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Temat dotyczy DACa, z naciskiem na usb. Finalnie mogę kupić jakiś konwerter, choć wolałbym ominąć ten krok.

 

Część już została powiedziana w wątku o audio-gd, ale w związku z tym, że dystrybutor jakoś Polaków wyżej ceni niż zachodnich sąsiadów (wiadomo, dytrybutor też z Polski), a pojedyncze głosy wskazują, że niekoniecznie jest to sprzęt grzeszący dźwiękiem, zakładam nowy wątek poszukiwawczy.

 

Moim napędem jest matrix m-stage usb. Sam matrix ma wymieniony opa na 627ap.

 

To co jest w nim usb to zakrawa raczej o żart- ścieśnione coś z niego wylatuje. Co prawda i tak jest lepsze od dziurki w lapku, niemniej jednak nadszedł już czas na zakup czegoś normalnego.

 

W torze grają u mnie jeszcze ATH-A900X, czasem CAL.

 

Czego oczekuję od daca- otwarcia dźwięku, ciutkę większej detaliczności.

 

Dla potomnych, gdyby ktoś także poszukiwał dac-a, Mikołaj poleca coś takiego:

 

http://www.hifiwow.com/en/dac-decoder-digital-to-analog-conveter/es9018-32bit-sabre32-reference-audio-dac-w-cm6631a-usb-input-182.html#/with_usb_input-cm6631a_24bit_192khz

 

Tylko pytanie jak to coś co skłądały chińskie rączki, gra.

Edytowane przez hafis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry moduł USB kosztuje więcej niż ten DAC o którym MrB piszesz. Nawet moduły sklejane przez chińskie rączki.

 

Mamy trzy propozycje o których wiemy tyle co nic, czyli od początku licząc:

 

1. Ta od Mikołaja (wklejona na początku wątku),

2. Od Fatso, z watku o audio-gd: http://www.audiophonics.fr/audiophonics-dac1796-dac-24bit-192khz-pcm1796-kit-assemble-p-6341.html

3. I ten od MrB- fajnie, że ma usb, niefajnie, że brakuje mu pozostałych wejść.

 

Czasem dobrze byłoby wtrącić go w tor stacjonarny a tu siedzi Marantz CD53 z wymienionym zasilaniem, kondami, wtykami i paroma innymi pierdółkami. Zegar jeszcze czeka na wymianę, ale jeśli będzie DAC, to nie będę się w to bawił. Sygnał idzie (fuj) do ampli onkyo 506, wychodzi na KEF-y (IQ50).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lepszym USB grałby pewnie jeszcze lepiej, ale niestety nikt czegoś takiego nie zrobił.

 

Tenor to tanie scalaki do USB, w zasadzie więcej potrafią zepsuć niż poprawić, sporo tego przewaliłem a najlepszym przypadku działały minimalnie słabiej niż taki optyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co ja podałem, nawet jeśli standardowo będzie tylko dobre, ma ogromny potencjał zagrać dużo lepiej, już nawet nie chodzi o podstawki pod opampy, ale masę innych punktów zaczepienia przy ewentualnych poprawkach, mało który chińczyk udostępnia miejsce pod zegary THT czy robi takie DAC w technice przewlekanej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrB wiem. Za kabelek można dać sporo więcej niż cały mój sprzęt. Ale nie o to chodzi.

 

Chodzi o sensowne połączenie cena/jakość. Zwłaszcza biorąc pod uwagę DAC-i, gdzie większość zmian może być na poziomie percepcji/autosugestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne dobre combo jakie znam to Beresford Bushmaster ale takie combo, którego na dobrą sprawę poprawia się gdy ma się taką potrzebę, albo słuchawki walą za mocno basem.

 

Dobrze by było gdybyś zawsze - wyrażając tak radykalne opinie - wyraźnie zaznaczał, że lubisz jasne jak gwiazda zaranna słuchafony, słuchając których wielu ludziom krew uszami bucha. Określenie "walą za mocno basem" w kontekście Bushmastera jest nietrafione ponieważ Beresford tak ma właśnie grać. Ma ocieplać i już. A to, że Tobie takie granie nie pasowało i sobie pod własne ucho tego DAC/Ampa zrobiłeś to zupełnie inna para kaloszy :)

 

Fakt, dla takich HD650 Bushmaster to niezbyt dobrana partia ale już z HD600 jest cudnie.

 

Jeśli ktoś nie jest radykalnym basofobem i trochę ciepełka lubi - szczerze Bushmastera polecam bo to w tej chwili dac/amp z najlepszym stosunkiem ceny do możliwości.

Edytowane przez rymcymcym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe jak polecacie sprzęt, który jeszcze do niedawna był po prostu DACem budżetowym - cała linia Beresfordów była rozpatrywana jako przetwornik cyfrowo-analogowy do domowych systemów audio, gdzie źródłem jest komputer. Berki zawsze miały gniazdo dla słuchawek, ale moim zdaniem jakość dźwięku była z niego najwyżej dobra. Teraz mam DACa CA DM+ i jest chyba lepiej pod tym względem lepiej ale nie bardzo dobrze. Chyba jednak lepsze są wyspecjalizowane wzmacniacze słuchawkowe. oczywiscie mówię o sprzęcie stacjonarnym. Czyżby Stanley Beresford poszedł w Headphone Amplifier ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie przesadzajmy, ten bushmaster to budzetowka. Zasilany pojedynczym napieciem, przez co wszedzie masz kondesatory sygnalowe, na wyjsciu sluchawkowym az 100uF widze.

 

ps- O tego LMH6672 Ci chodzi. jezeli to jest tej samej klasy co uklad w BP, to dzwiek jest glownie zalezny od elementow ktore znajduja sie obok niego.

Edytowane przez patrykvel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach propozycji jest mnóstwo. Kwestia tego, w co się wierzy, czego się oczekuje i ile chce się wydać.

 

Dzisiaj poczytałem o "projekcie-H" czyli projekcie stacjonarnego urządzenia w jednej ładnej skrzyni z selekcją kilku wejść i wyjść z O2 na pokładzie i cirrusem CS4398. Wszystko razem za sto-kilkadziesiąt dolarów. Też ciekawa propozycja, choć pewnie słabo dostępna. A szkoda...

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie przesadzajmy, ten bushmaster to budzetowka.

 

No tak, skoro coś kosztuje 1100 zł to nie ma prawa być dobre i dobrze zagrać !!

 

Mam obecnie budżetówkę - Bushmastera oraz Bursona HD-160D za całe 5K zł i co ?? I nie słychać tych 4K różnicy... jest lepiej, dokładniej, bardziej wysublimowanie ale nie jest to warte 4K pln-ów.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może masz za słabe słuchawki, że różnica marginalna :P

 

 

Fakt, dla takich HD650 Bushmaster to niezbyt dobrana partia ale już z HD600 jest cudnie.

 

 

Do HD650 się jak najbardziej nadaje wg tej recki http://hd-opinie.pl/18774,audio,test-przetwornika-ca-beresford-bushmaster.html

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. tego człowieka, jednak oboje z Rymcymcym wiemy, że takie połączenie jest za ciepłe, nie służy to HD650.

 

Bushmaster jest bardzo prosty, faktycznie Stan nie potrzebnie władował tyle tych śmietnikowych firm, ale ogólnie projekt jest bardzo fajny i podatny.

 

A i cena urządzenia jest również ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może masz za słabe słuchawki, że różnica marginalna :P

 

Może i słabe ale na pewno drogie jak diabli więc idąc tokiem myślenia co niektórych MUSZĄ być naj******stsze :P

 

 

 

Amerykanie mają takie powiedzenie :" Opinions are like Assholes, everyone has one"

 

A od siebie: nie nadaje się do HD650 bo robi z basu kluchy.

Ja lubię bas, duużo basu. (potwierdzą to Fatso czy Mikołaj znający moje gusta) ale w takim mariażu jak Bush+HD650 jest go po prostu za dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności