Skocz do zawartości

Najbardziej brzebasowane i te z najniższym basem słuchawki jakie słysz


gLp

Rekomendowane odpowiedzi

Najbardziej przebasowane jakie słyszałem to Denon D7100 . Z doków Yamaha EPH-100.

Pamiętajcie tylko że nie przepadam za basowym graniem. Dla mnie zbyt basowe są nawet lekko AKG550 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zbyt basowe są nawet lekko AKG550 .

 

No, to rzeczywiście ciekawe, bo w tych słuchawkach bas występuje tylko tam, gdzie faktycznie występuje.

 

Może Ty po prostu nie lubisz naturalnego brzmienia basu, tylko lubujesz się w tekturze? ;o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej przebasowane jakie słyszałem to Denon D7100 . Z doków Yamaha EPH-100.

Pamiętajcie tylko że nie przepadam za basowym graniem. Dla mnie zbyt basowe są nawet lekko AKG550 .

Nie słuchałem d7100, ale mam d600, więc powiem kilka słów o nich (d600 uchodzą za dużo ciemniejsze od d7100). D600 grały basowo przed wygrzaniem i wymianą kabla. Wydaje mi się, że dużą rolę ma tu źródło, które trzyma bas w ryzach i dobrze je wysteruje. Choćby gdyby posłuchać je na x3 i c4. X3 nie potrafią utrzymać tego basu w ryzach i efekt nie jest za dobry. Natomiast z c4 jest znacznie lepiej i bas brzmi po prostu świetnie.

Co do k550, to pierwszy raz spotykam się z tym, że ktoś nazywa je basowymi. Bas na nich moim zdaniem jest naturalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej przebasowane jakie słyszałem to Denon D7100 . Z doków Yamaha EPH-100.

Pamiętajcie tylko że nie przepadam za basowym graniem. Dla mnie zbyt basowe są nawet lekko AKG550 .

Nie przepadasz za basowym graniem ale masz:

 

 

odtwarzacz - Sony NWZ-S639F

Ktory ja pamiętam jako strasznie basowy. 7100 nie są basowo przegięte. Ale o tym dowiadujemy się kilka tygodni po wyjściu ze sklepu. W sklepie brzmią nienajlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatso : Co poradzę że tak te słuchawki odbieram . D7100 nie słuchałem w sklepie , posiada je znajomy i co prawda mają mało godzin na liczniku ale tak je odebrałem słuchając wielokrotnie.

Nie pasują mi kompletnie .Góra też mi się w nich nie podoba .

AKG K550 miałem kilka dni i sprzedałem .Dźwiękowo są naprawdę zacne ale nie moja szkoła . Do tego za mało powietrza na uszy .

Sony NWZ-S639F słucham z Audeo więc wszystko wtedy jest na miejscu .

 

Westberg : Lubisz swoje AKG550 to dobrze i ciesze się że jesteś zadowolony . Ja nie byłem , wole tekturę .

 

K550 są dla mnie po dokładnym ubraniu (dobre uszczelnienie na głowie) lekko zbyt ciemne i basowe . Podkreślam lekko . Nie na tyle żeby lądować w tym wątku .

Edytowane przez krizar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod "najciemniejsze" chodziło mi o sposób prezentacji dźwięku, a nie wygląd.

Co do modelu, to miałem nowszą wersję. Były swego czasu różne dywagacje nad różnicą między nimi. Starszej nie słuchałem, więc się nie wypowiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przypomnij się na priv :)

 

Wezmę dopiero w kolejny weekend bo teraz jeszcze nie skończyłem z tymi co mam więc nie mam co brać kolejnych ;/

Póki co mam AKG K518 i one są bez basu :D

Edytowane przez 9452130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka była z laptopa.. nie gra to ze sobą.. a z iPhona bas się znalazł aż miło posłuchać ;) za to superluxy hd681 odwrotnie z iPhonem nie grały jakoś ciekawie a z laptopem już przyjemne się robiły. Jak tak patrzę jakie ważne jest źródło i przypomnę sobie że kiedyś miałem mp3 za 50zl i co miesiąc inne słuchawki za 20 zł to się zastanawiam jak ja mogłem tego słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a coś ze słuchawek jaśniejszych, ale z niskim zejściem? Słuchawki do muzyki rockowej dlatego raczej jasne. SJ5 kocham, ale brakuje zejścia, HD25 mają fajne zejście i ilość basu w sam raz, ale są typowo zenhajzerowe, czyli bardziej ciemnawe. K240 wydają się grać coś pomiędzy, ale brakuje mi odpowiedniego wzmacniacza. Słuchawki obojętnie czy otwarte czy zamknięte czy domowe czy portable, HD25 na zmianę z HD681 teraz używam jako domowe. Szkoda, że nie mam już SR60 miały świetną górę, ale z nich pewnie niskiego basu i tak bym nie wyciągnął z żadnym wzmakiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a coś ze słuchawek jaśniejszych, ale z niskim zejściem? Słuchawki do muzyki rockowej dlatego raczej jasne. SJ5 kocham, ale brakuje zejścia, HD25 mają fajne zejście i ilość basu w sam raz, ale są typowo zenhajzerowe, czyli bardziej ciemnawe. K240 wydają się grać coś pomiędzy, ale brakuje mi odpowiedniego wzmacniacza. Słuchawki obojętnie czy otwarte czy zamknięte czy domowe czy portable, HD25 na zmianę z HD681 teraz używam jako domowe. Szkoda, że nie mam już SR60 miały świetną górę, ale z nich pewnie niskiego basu i tak bym nie wyciągnął z żadnym wzmakiem?

AKG K550

Powtarzam, i będę powtarzał że zejście basu mają genialne. Reszta słuchawek jakie miałem może o tym tylko pomarzyć. Imho Denony D1100 nie schodzą zbyt nisko, raczej midbassem grają. Tym bardziej nie są nawet jasnawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności