Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Co po Audeo PFE 012


Rekomendowane odpowiedzi

No masz szczęście, mi nie musisz wierzyć, ja nie z tej religii. ;)

 

 

Clip+ jest neutralny

 

 

Clip plus na mój gust nie jest neutralny. Przeważnie nie radzi sobie z basem i górą.

 

 

Among audio engineers, the term monitor usually implies that the speaker is designed to produce relatively flat (linear) phase and frequency responses. In other words, it exhibits minimal emphasis or de-emphasis of particular frequencies and the loudspeaker gives an accurate reproduction of the tonal qualities of the source audio ("uncolored" or "transparent" are synonyms), and there will be no relative phase shift of particular frequencies meaning no distortion in sound stage perspective for stereo recordings.

http://en.wikipedia.org/wiki/Studio_monitor

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W brzmieniu jest flegmatyczny właśnie przez górę i bas (swoją drogą nędzne połączenie z Audeo od których zaczął się temat), ale jednak wykres pokazuje neutralny charakter. Trzeba trzymać kciuki za Sansę by do niego dorobiła też odpowiednie brzmienie w kolejnej odsłonie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to już jest związane ze sparowaniem ze słuchawkami i zaczyna się "jest neutralnie, ale pod warunkiem, że...".

Być może z czymś mało wymagającym Clip+ może grać neutralnie i płasko. Przynajmniej chodzą takie opowieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko nigdy nie twierdziłem, że clip+ jest neutralny i monitorowy. Jeśli chcesz empirycznie dowiedzieć co to jest neutralność musisz mieć sprzęt który Ci ją zapewni.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ciepłocie brzmienia basu/średnicy, jestem skłonny rozmawiać, ale jak ktoś twierdzi, że odróżnia ciepłotę wysokich tonów to gratuluje słuchu jak u nietoperza.

IMO nie trzeba byc nietoperzem zeby to slyszec - faktem jest ze ciepla gora moze brzmiec jakos tak dziwacznie dla niektorych - czy slodka/oslodzona brzmi delikatnie lepiej?. Przykladowo SRH940 to na pewno sluchawki jasne - jednakoz jak dla mnie ich gora nie jest ostra czy klujaca i zimna - jest po prostu delikatnie oslodzona/ocieplona :)

Przychodzi mi na mysl jeszcze aksamitna ;)

Edytowane przez GigereE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłodzona może być. :)

 

 

Sweet - Not strident or piercing. Delicate. Flat high frequency response, low distortion. Lack of peaks in the response. Highs are extended to 15 or 20 kHz, but they are not bumped up. Often used when referring to cymbals, percussion, strings, and sibilant sounds.
Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności