Skocz do zawartości

Grado Sr60 Naprawdę Sensational-brrrrr-rewelacja


kopaczmopa

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy rzeczywiscie cos takiego jak wygrzewanie istnieje czy to bardziej kwestia przyzwczajenia-ja tylko opisuje wrazenie-poztywne, moze w innych warunkach byloby ionne. Przyklad? Prosze bardzo.

 

Kolegi AKG k81dj wydawaly mi sie dosyc obfite w detale i mniej zamulone od AKG k26p , przyjemnie sie mi ich sluchalo na Normalu.

Wzoraj po przesluchaniu ich i Grado slychac bylo jak duzo one maja basu i o ile wiecej detali i balansu maja moje Grado. A wiec ucho sie przyzwyczaja , nieraz ptrzeba paru sekund by zauwazyc roznice nieraz dluzszych odluschow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Kossy nie wymagają wygrzewania.

Porty nie posiadają efektu wygrzania.

 

A ty Kopaczmopa mógł byś zamieścić jakieś fotki jak te złomy :P wyglądają na głowie.Miałem niedawno przez miesiąc pożyczone HDki 555 i wywarły na mnie piorunujące wrażenie lecz są za duże i powoli przymieżam się do zakupu SR60.Tylko jakoś nie moge kasy uzbierać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PrEzES w Twojej sygnaturce jest napisane "Koss PortaPro/Akg k 24p". Czy mógłbyś napisać które słóchawkisą lepsze i dlaczego. Może jakieś któtkie porównanie, bo gdzieś wyczytałem, że k24p to konkurencja pod względem dźwięku dla Porta Pro. Czy zgadzasz się z tym? Jeżeli nie to dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz link AKG K24P i znajdziesz opinię moją oraz innych forumowiczów.Po już dość długim obcowaniu z oboma parami suchawek musze stwierdzić że obie mają swój urok i szczerze radze przed zakupem zdecydować się na odsłuch bo mogą nie trafić w twój gust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjecie moge zamiescic rzecz jasna-nie wiem czy Ci sie sposoba ale ok. jedno mam (przy okqzji zaprezentuje sie na forum ;P

zapewne hd555 brzmia inaczej od Grado sr60 ale te ostatnie sa bardzo fajne (nie sluchalem hd555-jak poslucham to porownanm).

W Grado nie wyglada sie zle-tylko te antenki ufo...:) siostra mojego kolegi twierdzi ze AKGK26p sa gejowskie a Grado nawet fajne...a wiec ok niech tak pozostanie;P

na zdjeciu ja z moja dziewczyna-ona w AKGach a ja W Gradzikach ;P

 

Prezes jedno mnie dziwi twierdzisz ze bas w AKG jest wiekszy niz w Portach-a jak teraz uwazasz (po dluzszym uzytkowaniu)-ktore sluchawki sa bardziej szczegolowe?

IMG_0632.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL jestem posikany :P Grado wyglądają ******ście.Szczegulnie te piorunochrony na każdej z słuchawek :).Wole nie wiedzieć co będzie jak przyjde w nich do szkoły.Pamiętam że jak przyszłem pierwszy raz w portach to kumpel sie mnie spytał co to za CHIŃSKIE!!!!!!!!!!!słuchawki.AKG k26 też wyglądają super.

Prezes jedno mnie dziwi twierdzisz ze bas w AKG jest wiekszy niz w Portach-a jak teraz uwazasz (po dluzszym uzytkowaniu)-ktore sluchawki sa bardziej szczegolowe?

Hmm,sprubuje to wytłumaczyć ale nie wiem czy mnie dobrze zrozumiesz. :) Porty są odrobine bardziej szczegółowe jeśli chodzi o średnie i wysokie tony,lecz jednocześnie są one przebasowione.Gdy naprzykład w k24p słychać przyjemny basik w portach już słychać charakterystyczne dudnienie.Musze także zaznaczyć że już drugie 24ki dzięki swojej wysokiej dynamice (bodajrze 124-125db) są w stanie mocnego zużycia więć moje spostrzeżenie mogą nie być obiektywne ale jak już pisałem to kwestia gustu.Oczywiście ani PORT ani AKG nie można porównywać na przykład do px200 bo według mnie są to słuchawki do zupełnie innego rodzaju muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby nie bylo Prezes to Grado sa powiedzmy 'srednio przenosne'. Wlasciwie to nie nadaja sie do uzytku zewnetrznego specjalnie ale jeszcze bardziej sie nie nadaja hd555, tak wydaje mi sie. Po pierwsze dlugi i gruby kabel po drugie dosyc duze sa i no i muzyka z nich jest mocno slyszalna na zewnatrz. Jak Ci to nie przeszkadza to ok-ja sam przechadzam sie w nich na spacerki i teraz gdy pogpoda jest srednia to milo grzeja uszka ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDki 555 wogule nie nadają sie do urzytku przenośnego.Raz przyszłem w nich do szkoły żeby pokazać kumplowi.Jak zapuściłem muze to moja nauczycielka powiedziała że chyba za mało na dyskoteki chodze :blink: Przy cichym słuchaniu wogule nie tłumią dzwięków z otoczenia.Kabel żeczywiście jest gruby i długi bo ma 3 metry.Potrzeba głębokich kieszeni żeby go upchać. :) No i na deser zostaje złącze na dużym jacku.A mój monolit nie wyglądał za fajnie z wciśnięto przejśćiówką 6.3 na 3.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Grado przejsciowka jest ale odwrotnie bo sa niby przezaczone do sprzetu przenosnego...no ale tez muza wycieka jak piorun takze pod tym wzgledem nie radze kupowac! Tez lepiej przesluchaj bo scena usytulowana jest tuz przed sluchaczem w przeciwienstwoie do niektorych sluchawek sennheisera gdzies scena jest oddalona./

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że muzyka wycieka to już sie przyzwyczaiłem na portach gdy jade autobusem ale to już jest cena posiadania otwartych słuchawek.Wystarczy mocniej podgłośnić i po problemie.W końcu sie ma to 2x28mw :D w Monolicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grado zółtogąbczaste - czyli mod gąbkami od sennheisera HD-414

 

Wczesniej takiego moda swoim PXom zrobil Forza, a ze na Head-Fi to samo robia z Grado co rzekomo ma poprawic jakosc dzwieku, sprobowalem. Na Head-Fi robia mod przemodowany czyli oprocz tego ze zmieniaja standardowe "comfies" na te gabki od hd-414 to jeszcze zakladaja je odwrotnie i wycinaja w ich dziure-ja na razie sie tego nie podjalem.

Oczywiscie to ze gabki sa zolte nie dodaje im splendoru. Jednak co zrobic - i tak Grado uzywam glownie ( 90-95% w pomieszczeniu).

 

Zakladalo sie ciezko-dziurki wyciete w tych gabkach ni w zab nie pasuja do Grado-ale ponaciagalo sie i jest ok (choc zajelo to pare dobrych minut).

 

Wygoda-to do Ogorka bo jemu te platy gabek najbadrziej przeszkadzaly ;)-grzeja chyba mniej, ale sa troszku mniej wygodne-ale ze do poprzednich gabek mialem glowie pretensje nie o to ze sa niewygode ale ze grzeja -to da sie wytrzymac-dzis siedze juz 2 godzinki i spokojnie wytrzymuje.

 

Co do dzwieku- jest inny, czy lepszy? Wedlu mnie...TAK :)))

 

Na plus - lepszy bas, silniejszy, bardziej zwiezly (nic wiecej do szczescia pod tym wzgledem nie potrzebuje)-. W czarnych gabkach z kompletu byl on jakis rozlazly, az dziw bierze co potrafia zmienic gabki za 19zl!

 

Srodek i wysokie -tutaj juz nie tak ciekawie, albo inaczej-zalezy wedlug upodobac -srodek i wysokie troche sie schowaly-nie jest to jednak na tyle dotkliwe dlatego ze to byla najsilniejsza strona Gradzikow. Moze troche czasem mi brakuje tych "wysokich-wysokich" swiszczacych w uszach. Wysokie-wysokie sa wiec zatamowane. Nie znaczy ze ich brak ale jakby z 20-30 % mniej. Przyjemniej sie tego slucha bo w poprzednich gabkach czesto w przypadku kawalkow najezonych wokalem i skrzypcami i innymi piskliwymi instruentami nie wygladalo to za ciekawie.

 

Poprawila sie scena muzyczna-jest zdecydowanie szersza-wystarczajaca, ze tak powiem.

 

Takze mimo poprawy basu (teraz naprawde takiego jaki lubie-duzy, zwiezly ale nie dominujacy nie atakujacy), sceny , cieplosci dzwieku troche spada detalicznosc. Byc moze zeby byl wilk syty a owca cala, nalezaoby wyciaac male dziurki w gabkach ale zastanawiam sie czy warto.

 

PS. zdjecia dodam potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzialem je z serwsu sennheisera w Polsce (adres mailowy otrzymalem za uprzejmoscia Ogorka).

 

serwis@konsbud-hifi.pl

 

 

polaczek jakbys je zamawial daj mi znac na PM plis, bo moze tez bym sobie jeszcze jedne zamowil jakbym kupil PX100. Cena ich jest ok-19zl ale transport 21zl!!! (ale chyba jednak bylo warto doplacic to 40zl).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Co do Grado-widzialem ze jakis gosciu na allegro sprzedawal je po 303zl
Ten koleś sprzedawał także na alegro 80tki za bodajrze 400zł.

Ale moim zdaniem lepiej dopłacić to 60zł i mieć nowe Grado SR60 z gwarancją

Najtaniej grado możma w polsce kupić w Q21.Są niemal wszystkie modele GRADO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej grado możma w polsce kupić w Q21.Są niemal wszystkie modele GRADO.

 

W takiej samej cenie kupisz w salonie w W-wie Walicow 20

 

Wszystkie modele "wygrzane" i dostepne do odsluchu. Mozesz sie umowic telefonicznie i sprawdzic jak brzmią ze wzmacniaczami słuchawkowymi (nawet lampowymi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej samej cenie kupisz w salonie w W-wie Walicow 20

 

Wszystkie modele "wygrzane" i dostepne do odsluchu. Mozesz sie umowic telefonicznie i sprawdzic jak brzmią ze wzmacniaczami słuchawkowymi (nawet lampowymi)

Kurde ogorek wprawiasz mnie w zakłopotanie. :( Przymieżając się do zakupu Grado miałem je zamawiać z q21.Nie miałem w planach wycieczki do Warszawy bo z Gliwic jest tam troche kilometów.Ale jak muwisz że można odsłuchać i dodatkowo zaoszczędzą mi męczarni z wygrzewaniem to już sam nie wiem. <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odsluchac zawsze warto ale z tym wygrzewaniem to przesada, moim zdaniem od razu graja na tyle dobrze ze nie slyszalem zeby w miare rozgrzania dzwiek jakos znaczaco sie zmienil. Nie wiem czy Grado sr60 sa warte 360zl, 250 na pewno, uwazam ze warto dodac pare zlotych na gabki od hd414 bo polepszaja dzwiek. Sr80 za prawie 500zl bym na pewno nie bral.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ogorek wprawiasz mnie w zakłopotanie. :( Przymieżając się do zakupu Grado miałem je zamawiać z q21.Nie miałem w planach wycieczki do Warszawy bo z Gliwic jest tam troche kilometów.Ale jak muwisz że można odsłuchać i dodatkowo zaoszczędzą mi męczarni z wygrzewaniem to już sam nie wiem. <_<

 

No co ty. Wygrzewają się same (właczasz je na noc) a moja informacja ma pomóc niezdecydowanym, ktorzy są z okolic W-wy, chcą posłuchać na swoich odtwarzaczach w dobrych warunkach (to nie jest wielki sklep i jak nie prezentują komus kolumn za 100 tys to jest cisza i kabla zasilającego za 50 tys) i w razie decyzji natychmiast zakupic.

 

Oprócz tego wątpię, zeby sprzedawali "te wygrzane". One są do odsłuchu. Chociaż jak poprosisz o "wygrzane" to nie odmówią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąć to narazie studiuje wszyskie fora i czytam opine,i mam dylemat czy nie przymierzyć się do 80tek.Lecz musze poczekać do imienin(Andrzejki :P ).Co do ceny to jak sie mi nie spodobają to zawsze można sprzedać a na forum na pewno by sie kilku chętnych znalazło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak uwazasz Prezes, dla mnie wydatek 500zl za 80tki to stanowczo za duzo, na Head-Fi duza czesc osob twierdzi ze roznica miedzy 60tkami a 80tkami wynika przede wszystkim z gąbek-a te do 80tek i tak sa do zastapienia bo sa niewygodne, ale najlepiej jak przesluchasz sam wtedy bedziesz wiedzial najlepiej. Po przesluchaniu HD 595 moge powiedziec tyle ze roznica miedzy Sr60 a HD595 nie jest jakas kolosalna, dzwiekowo sa nawet podobne , jednak te 10-15% lepszej jakosci (zwlaszcza scena myzczna lepiej rozbudowana) powoduja ze za rozsadna cene warto po HDki siegnac. Dla mnie ceny jakie sa nie odpowiadaja jakosci sprzetu-600zl za HDki i 360 za Sr60 to jednak troche za duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności