Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Dokanałowe, płaski kabel, głównie muzyka elektroniczna


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Chciałbym kupić słuchawki dokanałowe. Słucham muzyki na Galaxy S3. Nie planuję wymieniać tego telefonu w najbliższej przyszłości. Nie jestem audiofilem.

 

Używałem w swoim życiu różnych słuchawek, nausznych i dokanałowych, ale nigdy nie był to jakiś hi-end z prostej przyczyny. Od pewnego pułapu nie słyszę żadnej różnicy. Miałem HD-555 ale były otwarte czego nie mogłem znieść. Później miałem CAL!. Było zbyt ciasno na głowie, chociaż dzięki nim poznałem co to scena. I na nowo mogłem poznać niektóre utwory Zeppelinów.

 

Szukałem dalej.

Poza domem korzystałem tylko z ep630 które były raczej "pustymi" grajkami które z wszystkim grały podobnie płasko i bez wyrazu. W domu zakończyłem poszukiwania na SH-HD201. Wiecej mi nie potrzeba.

 

Tyle tytułem wstępu, ale do rzeczy.

Jakiś miesiąc temu postanowiłem kupić coś przenośnego, z dobrą izolacją. Zainteresowałem się słuchawkami bluetooth. Myślałem o planctronicsach back beat oraz o jaybirdach bluebuds x. Różnią się ceną i możliwościami. Jednak doszedłem do wniosku, że gdybym miał słuchawki z płaskim kablem - to nie potrzeba mi bezprzewodowych. W ep630 (ktore zgubilem) i oryginalnym samsungowym gówienku które było z telefonem - do szewskiej pasji doprowadzają mnie plątające się kable. Słuchawki trzymam zawsze w kieszeni bluzy, koszuli, kurtki. Tam jest ich miejsce :) Im mniej plączący kabel tym lepiej.

 

Preferuję słuchawki nowe lub w idealnym stanie.

Myślę, że górna granica mojego budżetu to 500zł. Pewnie gdybym dołożył 100lub200 byłoby w moim zasięgu parę lepszych - ale nie o to chodzi. Jak już napisałem, od pewnego pułapu nie słyszę różnicy a lepiej wydać kasę na kino czy pizze niż na słuchawki! Chcę aby słuchawki miały zapas basu, ale nie dudniły. Idealnie byłoby gdyby dało się np wydobyć z nich soczysty bas za pomocą eq w odtwarzaczu. Dotychczasowe słuchawki działały średnio w każdym paśmie i dupy nie urywały, a gdy chciałem dodać trochę basu programowo, to się zaczynało charczenie itd....

 

Myślałem o R1, ale na bank nie będę zaplatał kable nad ucho. No way! ;) No chyba, że dla tych IE8. Na allegro są jakieś za 450zł. Facet mówi że nie ma papierów bo odkupił od kogoś. Dziwi tylko idealność zestawu.

 

Pewnie podróba? http://allegro.pl/sennheiser-ie8-sluchawki-dokanalowe-i3212803426.html

 

Słucham elektroniki i psy trance. Zdarza mi się także słuchać muzyki jazzowej. Wiem, że tu potrzeba mocnego średniaka bo to totalnie odmienne klimaty. Nie oczekuję cudów a raczej solidnego towarzysza który daje radę ze wszystkim co się nań zarzuci !

 

Pozdrawiam i dziękuję za nieocenioną pomoc.

Edytowane przez mrqasq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony MH1c - za sporo mniej kasy będziesz miał słuchawki spełniające twoje wymogi, do tego z mikrofonem. Płaski kabel nie plącze się tak w kieszeni, za to w tych słuchawkach jest dość sztywny, co utrudnia jego użytkowanie. Tylko koniecznie weź te z literką "c" na końcu oznaczenia, bo te bez niej nie będą kompatybilne z twoim telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem przeciwnikiem płaskiego kabla, powoduje za dużo hałasu. Problem plątającego się kabla można rozwiązać w inny sposób. Przechowywanie słuchawek bez odpowiedniego zabezpieczenia w postaci np. etui powoduje ich uszkodzenie. Potem padają opinie ze słuchawki danej firmy to syf. Pomyśl o zmianach przyzwyczajeń, jakiś zwijak plus etui załatwi sprawę kabelków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie, żeby nic wyżej nie celować z moimi potrzebami? Cena słuchawek nie powiem, super. Pytanie tylko czy będę zadowolony z jakości? Chcę się tylko upewnić. Na allegro chyba tylko jedna oferta słuchawek z "c" w nazwie. 140zł to interesująca oferta. Możecie się odnieść do tych ie8 o których pisałem wyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz zachwycony ;)

http://tomigra.wordpress.com/2013/01/04/recenzja-sony-mh1c-zestaw-smart-headset/

 

Po przeczytaniu powyższej recenzji jednak zrezygnuję, dużo jeżdżę na rowerze i takie niuanse jak wypadające słuchawki to dla mnie imposible :)

 

Po całej nocy poszukiwań zdecydowałem się na NE-700X. Mam nadzieję, że to dobra decyzja:) Chętnie wysłucham waszych opinii.

 

Proszę o pomoc bo muszę dziś jeszcze zamówić:)

Edytowane przez mrqasq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności