Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Co wybrać: Matura z Historii Muzyki


Rekomendowane odpowiedzi

Kasztanowce spóźniają się z kwitnieniem, ale egzamin maturalny najwyraźniej nie ma zamiaru iść w ich ślady.

 

W związku z samobójczym planem zdawania Historii Muzyki na poziomie rozszerzonym musiałem poważnie przetrzepać szuflady w poszukiwaniu wymaganego na tym teście sprzętu, przynajmniej trochę lepszego od słuchawek dołączonych fabrycznie do mojego SE Live with Walkman i jakieś pełniejsze niż należące do braciszka Sennheisery PX90.

Z pustego i Salomon nic nie naleje, także muszę wybrać się do sklepu w poszukiwaniu sprzętu godnego wydania 140 złotych.

 

Oto i moje wymagania (proszę brać je na tyle poważnie, by uwzględnić cenę. W końcu "Czyste, głębokie, mocne brzmienie" za 140 zł jest jak uncja złota za flaszkę wódki... Nie da się, chyba że w Rosji)

 

- Słuchawki nauszne (każdy typ: otwarte, zamknięte, półotwarte/półzamknięte; chyba że ktoś ma pomysł, który typ lepiej nada się do tego zadania)

- Dźwięk RELATYWNIE odwzorowujący rzeczywistość

- Nie za tęgie basy, nie wwiercający się środek i nie za ostre soprany - po prostu równy, czysty dźwięk (RELATYWNIE)

- Będą używane w wygłuszonym pomieszczeniu, tak więc otoczenia nie muszą tak silnie odcinać

- Głębia, jeśli w tej cenie może być uzyskana, byłaby na miejscu

- Przestrzenność dźwięku (jeśli w tej cenie się uda)

- Kabel koniecznie, czy spirala czy nie to obojętnie - bezprzewodowych nie strawię

- Słuchawki do słuchania muzyki klasycznej, więc może ktoś ma doświadczenie

- Dodam, że jestem muzykiem, gram na paru instrumentach smyczkowych i klawiszach, tak więc słuch mam wrażliwy.

 

Wstępnie kierowałem się ku KOSS UR40 czy też Pioneer SE-M390, ale mam też okazję kupna AKG K518 DJ za 120 zł (używaki).

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 200zl Shure SRH240. Monitory. Chyba najlepiej wypadna skoro szukasz wiernwgo grania.

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Pionieerki naprawdę fajnie i przyjemnie grają. Słuchałem ich u sąsiada, co prawda podłączone pod jakiś stary wzmacniacz, więc nie wiem jak spisują się na innych źródłach.

 

Superluxy odpadają IMO, bo bez źródła/modów ostro sieczą wysokimi tonami.

 

Już wyżej wymienione Shure SRH240 - słuchawki studyjne, nastawione na wierność odsłuchu. Pod uwagę też możesz wziąć AKG K511/K512/K514 - podobne modele, różnią się konstrukcją, a brzmienie naprawdę czyste i fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Slipek - Spoko słuchawki, ale tak na dobrą sprawę to już nie ta półka, szukam czegoś w wyższych.

 

@Andr3 - Bardzo dobry pomysł, ale niestety nie mam tyle. Z pewnością jak tylko się na koncie coś pojawi, bez wahania kupię, bo dokładnie o takie mi chodzi (nie tylko na Historię muzyki przecież kupuję te słuchawki)

 

@BamboszeK - Superluxy trzeba modować, a ja wolę się nie bawić. W życiu napsułem już dość urządzeń elektronicznych ;)

 

@DEREK13 - Tak, to w Polsce. Tu masz link do wymagań: http://archiwum.cke.edu.pl/images/stories/Inf_mat_od2008/hist_muzyki_a.pdf To głównie w dziennych szkołach muzycznych (łączonych z ogólnokształcącymi, takimi jak np. jak OSM w Gdańsku http://www.osm.gdansk.pl/). Ja na przykład jestem w zwykłym ogólniaku i jestem pierwszą osobą w historii szkoły, która taki myk zrobiła, co spowodowało wielkie zamieszanie (w tym również sprzętowe). Nawet się mnie pytali, czy przyniosę na egzamin materiały, bo oni nie wiedzą, co ma tam być (lol).

 

@bachankas - Tak myślę, że się skłonię ku AKG. Czytałem wiele na temat K518 (wspomniane przeze mnie w temacie) i sądzę, że chyba na ten czas wezmę te, a potem się zobaczy, czy znajdzie się forsa na Shure. Bo szczerze mówiąc te monitory mnie skusiły jak jabłka Ewę, ale za nic "nie wygrzebię z portfela" więcej niż 140 zł.

 

Może gdzieś w przyszłości K550... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro za 150-170zl widzę że Shure da sie wziąć. Poszukaj. ;)

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaję głos na Shure SRH240

http://allegro.pl/profesjonalne-sluchawki-nauszne-shure-srh240-bcm-i3203369599.html

 

Historia muzyki w Polsce powiadasz .... to muszę Ci powiedzieć że za długiego referatu nie napiszesz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tańszych zamkniętych polecę Sennheisery HD205 i Renkforce CD340 (tylko trzeba im gąbki wyjąć, tak jak w K518) no i M390.

Z otwartych/półotwartych Philipsy SHP5401 i SHP2700 (w tych to bas trochę przesadzony, za to przestrzeń lepsza), Superluxy HD681 no i wspomniane UR40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w niemal każdym sklepie ze sprzętem dj-skim i muzycznym mają shurki, sama firma robi też parę innych fajnych rzeczy poza słuchawkami, a takie sklepy mają dobry deal, jak też słuchawki na sprzedaż będą mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie -_-

 

Ludzie czesto piszą, że byli w didżejskich i ogólnie muzycznych blisko nich, a shurek tam nie ma.

 

Ale kłucił się nie bd, bo osobiście dawno takiego przelotu nie robiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe trójmiasto zjechałem, gdzieś dopiero w Gdyni dorwałem... Nawet nie wiem, który to był, bo biegałem po tak wielu, że nawet po kupieniu odwiedziłem jeszcze kilka, żeby sprawdzić cenę, i nie było z niczym porównać. Gdzieś przy głównej wlotowej od Sopotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności