Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Ten od 650 według mnie bardzo kiepski. Przyciemniał znacząco hd565 i po kupieniu hd430 postanowiłem sprzedać hd650. Ten od hd430 stawiam wyżej od sommera z racji tego, że słuchawki brzmią jaśniej i mają lepszy bas.

 

Ale kablowi od hd650 nie można zarzucić słabej jakości wykonania. Bardzo przyjemny w dotyku i solidnie wykonany :)

Zastanawiam się nad gotowym kablem OCC z chin albo samemu go zrobię ale nie wiem czy znajdę miał czas i chęci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dwie sprawy.

Może ktoś zamieścić zdjęcie tego kabelka od HD430?

Wie ktoś może jakie było oryginalne wypełnienie padów w HD224x, mam takie zabytki i mam wrażenie że wewnątrz jest absolutna pustka :)

Przeciez w necie masz pelno fotek?! ;)
Podaj linka do oryginalnego kabla ;)

Jeszcze nie znalazłem zdjęcia dlatego postaram się zrobic .

Edytowane przez down32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie słucham 565 ovation kolegi Down32 i wstępnie to bardzo zacne słuchawki, nie spodziewałem się aż tyle po nich.

 

Za to hd580 na padach od hm5 stają się mocno dyskotekowe na basie i choć nie lubię nadmiaru basu to chwila słuchania na takim zestawienia elektroniki przyniosła uśmiech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te HD580 sa "dyskotekowe" tzn. jest "tylko" wiecej basu, czy moze poprawilo sie tez jego zejscie?


Powiem szczerze, że Szukałem i nie znalazłem.

 

Edit. Kilka zdjęć kabla

 

attachicon.gifIMG_0220.JPGattachicon.gifIMG_0221.JPGattachicon.gifIMG_0222.JPG

No toc byly fotki tego kabelka :)

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem tak raptem z 10 minut co prawda, ale dla mnie na pewno nie poprawiło się zejście, zrobiło się go więcej, bardziej wypełniony i nieco mniej dokładny.


Z tym że gdybym dobrał lepszy repertuar wnioski mogłyby być inne. Jednak jak zwykle pady sporo zmieniły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuj, w sumie ja bezpośrednio nie porównywałem ale dla mnie i kocyk nieco zmalał. Sam sprawdzę jutro raz jeszcze z normalniejszą muzyką :)


Teraz w sumie słucham 580 bez tych wkładek między uchem a przetwornikiem i też jakby jaśniej grały względem tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszy trzeba MYC a nie wietrzyć to nie będzie miodu na membranie :P

Bez grają znacznie lepiej, podobnie 565 grają bez "foama" lepiej tylko jeśli nie mamy odpowiedniego toru może ciąć, no i wymagany lepszy amp co mocno trzyma je za mordę a wówczas i pokazują dynamiczny bas a góra nie krzyczy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest ?

HD600 mk1 mają czarne "przegrody" w tej foremce gdzie osadzony jest przetwornik takie ala metalowa siatka .... grają szerzej.

HD600 mk2 mają jasno białe szare przegrody, grają bardziej punktowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacyś fani/posiadacze "ze Sennheiser Urbanite" są? ;)

 

Bachankas chwali Over Ear. Mi się w sumie oba modele podobają. Na żywo wyglądają lepiej. Świetnie wykonane. Preferuję jednak duże Momentum nad Urbanite. Tutaj już basik podkreślony, wyższej średnicy mniej i peak w górze modelu Over Ear. Nauszne chudsze, ale też trochę ciemniejsze. Fajny środek w obu modelach. Pady w stylu Beyerdynamic T70, ta matowa, krótkowłosa mikrofibra.

 

Swoją drogą, dobrze że się trochę tendencja odwróciła. Coraz mniej V-ek, a do głosu dochodzą średnie. Nawet w Beats Studio 2 już średnicy było sporo i bliska, chociaż imo Urbanite > Solo 2, jakby ktoś szukał alternatywy dla Beatsów. Urbanite lepiej wyważone, mniej ciepłe i nasycone. Solo 2 aż przesłodzone, za mocno nasycone, zbyt ciepłe, ale to na mój gust, no i pewnie wygra marka.

 

Jednak zamiast Urbanite i tak poszedłbym w stronę HD 25 i pochodnych, ale to pewnie z sentymentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótki, raptem 20 minutowy test dotyczący gąbki między uchem a przetwornikiem w słuchawkach HD 580 na aune T1 MK2 przyniósł zasadniczo bezowocne wnioski. Różnice minimalne dla mnie, na granicy placebo - bez gąbki dźwięk delikatnie się przybliża i jest jaśniejszy.

 

Jak ktoś może to niech też testuje - ciekaw jestem Waszych wyników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Z pustego dzbanku i Salomon nie naleje."

Aby to było wiarygodne proponuje te senowskie foamy wstawić do staxów zobaczysz ile zabierają.

580/600 potrafią tak zagrać ale muszą mieć odpowiedni tor i tu nawet kabel się liczy.

 

Miałem na test droższy hybrydowy amp droższy niż t1, źródłem był x5 w tej kwestii wolałem swoją lampkę, dogoniły zwiewnością przekazem mojego faworyta czyli hd565 choć nadal mają inny charakter przekazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jakie sens ma wkladanie tej gabki do innych sluchawek (czemu akurat staxy to juz zupelnie nie rozumiem,ze nie uscisliles ktore konkretnie...) skoro tematem jest wplyw tej gabki na te konkretne sennki.

 

Drugiegi akapitu nie rozumiem, doprecyzuje tylko ze t1 nie ma hybrydowego wzmacniacza, jest to normalny solid state.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności