Skocz do zawartości

Który FiiO? W stosunku jakość-cena


Mazoor

Rekomendowane odpowiedzi

E11 czy E17, bo cenowo jest przepaść. Chce sobie kupić właśnie jakiś do moich COP, a jakoś nie chce mi się wierzyć, że e17 w jakości jest 3 razy lepsza jak jego cena. A może coś innego do COP mi polecicie? Głównie będę słuchał z GN2, laptopa, kina domowego (który chyba nie potrzebuje wzmacniacza?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E17 to również DAC - przetwornik cyfrowo-analogowy pod USB i SPDIF (optycznie i koaksjalnie). Wyświetlacz, korektor dźwięku, balansu - metalowa obudowa a w środku oddzielne kostki dla USB (WM8040) i SPDIF (WM8805).

 

E11 to tylko wzmacniacz przenośny, w plastikowej obudowie z trzeba stadiami podbicia basu.

 

E17 to combo, znacznie bardziej zaawansowane urządzenie. Brzmieniowo jako wzmacniacze różnica spora, ale to już zależne od tego czego poszukujesz w brzmieniu i co chciałbyś w COP zmienić. E11 jest cieplejszy i bardziej muzykalny, gra mniej szeroko, ale głęboko (spory nacisk na niższą średnicę). E17 jest przejrzysty, bliższy i szerszy - brzmienie czystsze, mniej muzykalne i bardziej szczegółowe (do tego mniejszy nacisk na średnicę).

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie szukam czystego brzmienia przy głośnym odsłuchu. Co to znaczy bardziej szczegółowe? Słychać lepiej dźwięki w tle? Uważam, że częściej będę podłączał go do laptopa, wiec e17 będzie lepszym wyborem. Ogólnie to czuć z e17 sporą różnice w dźwięku niż bez niego?

 

 

Po przeczytaniu recenzji E07k uważam, że jest warty zakupu, bo jest o połowę tańszy, wizualnie wg mnie lepszy i oferuje podobne brzmienie, no więc? :)

Edytowane przez Mazoor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Destruktor, rozważ lepiej E07k - jeśli to ma być tylko pod Laptopa lub sprzęt przenośny. Brzmi jak E17 (drobne różnice), a jest znacznie tańszy.

 

E17/e07k ma lepszą separację dźwięków i trochę wyczyszczoną średnicę, tzn. tak w wielkim skrócie: dźwięk jest bliżej niż w E11, a poszczególne dźwięki nie zachodzą na siebie, mają większy dystans od siebie przez co brzmienie jest czytelniejsze i bardziej przejrzyste. Do tego E11 ma sporo niskiej średnicy, która ma ciepłe, ale nierzadko lekko brudne zabarwienie, które może odebrać słuchawkom czytelność, lekko je przymulić.

 

Jednak E11 nie ma za bardzo sensu do laptopa - chyba, że masz dobrą kartę dźwiękową.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na Andes też nie będzie różnicy znaczącego dźwięku przy COP? Tzn. nie chodzi mi o overkill tylko o lepszą czystszą jakość + głośność, bo bassy to i tak COP ma spore.
W ogóle może mi nie warto kupować w ogóle FiiO? Nie mam jak sprawdzić jego działania więc pytam tutaj.

Edytowane przez Mazoor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to, że nie mam u siebie w mieście mp3store. W temacie gdzie dostałem pomoc w wyborze słuchawek, ktoś mi napisał właśnie o COP + E17.
W jednej recenzji jest napisane "Beyerdynamic Custom One Pro ma bardziej basowy i „funowy” charakter – na E17 brzmi cyfrowo i nowocześnie, nadal swobodnie"

Najlepiej żeby ktoś się wypowiedział kto miał okazję testować AiiO na COP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba fragment mojego testu ;)

 

E17 ma tę swoją lekko odchudzoną (złagodzoną) średnicę i dosyć szybkie i wyraźne soprany, przez co brzmi to właśnie cyfrowo - przejrzyście, ale też trochę sterylnie. Połączenie z E17 było spoko, ale lepiej kupić E07k (reckę znajdziesz również na zakupku), jeśli nie potrzebujesz spdif. Chociaż wspominałeś o kinie domowym, więc pewnie miałbyś możliwość puścić na E17 dźwięk coaxialnie lub optycznie np. z odtwarzacza CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

koledzy jak zagra E07K w połączeniu z ATH AD900x i HTC ONE X? lub laptopem. Słucham jak narazie bez wzmacniacza na HTC ONE X i powiem wam że jestem zdziwiony że ten tel potrafi tak fajnie grać ze słuchawkami z wyższej półki. Zastanawiam sie czy podłączenie jeszcze tego wzmacniacza przyniesie jakieś lepsze efekty w odsłuchu?

Edytowane przez Teti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E17 to również DAC - przetwornik cyfrowo-analogowy pod USB i SPDIF (optycznie i koaksjalnie). Wyświetlacz, korektor dźwięku, balansu - metalowa obudowa a w środku oddzielne kostki dla USB (WM8040) i SPDIF (WM8805).

 

E11 to tylko wzmacniacz przenośny, w plastikowej obudowie z trzeba stadiami podbicia basu.

 

E17 to combo, znacznie bardziej zaawansowane urządzenie. Brzmieniowo jako wzmacniacze różnica spora, ale to już zależne od tego czego poszukujesz w brzmieniu i co chciałbyś w COP zmienić. E11 jest cieplejszy i bardziej muzykalny, gra mniej szeroko, ale głęboko (spory nacisk na niższą średnicę). E17 jest przejrzysty, bliższy i szerszy - brzmienie czystsze, mniej muzykalne i bardziej szczegółowe (do tego mniejszy nacisk na średnicę).

Chyba Ci się cyferki z tymi WM-ami pomyliły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się wtrącę do tematu...

 

Do Sansy Clip+ oraz AKG K518 kupić E6 czy E11 (również biorąc pod uwagę cena/jakość)? Czy może coś jeszcze innego? W jaki sposób zmieni dźwięk każdy z tych wzmacniaczy, który co mi da? Słucham muzyki elektronicznej (nacisk na czysty i mocny bas).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się wtrącę do tematu...

 

Do Sansy Clip+ oraz AKG K518 kupić E6 czy E11 (również biorąc pod uwagę cena/jakość)? Czy może coś jeszcze innego? W jaki sposób zmieni dźwięk każdy z tych wzmacniaczy, który co mi da? Słucham muzyki elektronicznej (nacisk na czysty i mocny bas).

 

IMO E6.

 

Poczytaj recki. E11 dodaje basu, lekko przymula i umuzykalnia, a E6 jest prawie neutralny - troszkę kombinuje w niskich tonach, ale z Clip+ to bardzo dobre połączenie - dodaje mu trochę dynamiki i poprawia kontrolę basu :)

 

K518 potrafią już swoje przymulić i przybasić, więc E11 to nie jest dobry pomysł :)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności