Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki dokanałowe - odpowiednik CAL.


gessuss

Pytanie

Witam,

 

Poszukuję słuchawek dokanałowych do współpracy z telefonem komórkowym z odtwarzaczem PowerAMP.

 

Obecnie użytkuję słuchawki nauszne Creative Aurvana Live, jestem z nich bardzo zadowolony, szukam odpowiednika pod względem jakości dźwięku w bardziej kompaktowym rozmiarze. Słucham różnych gatunków muzyki, zależy mi również na dość konkretnym basie.

 

Cena powiedzmy, nie większa niż 300zł, ale im mniej tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Według mnie 700X są znacznie lepsze niż 600X, ale jednak mniej podobne do Aurvan. Basowe, ciepłe brzmienie zamknięte w super scenie - muzykalne i rozrywkowe. Basu jednak jest sporo, jest przyjemny, ale soprany i wyższa średnica są wyraźnie drugoplanowe, ale czytelne.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli 600X to głównie bas, zalewający inne pasma, natomiast 700X to bardziej coś neutralnego, ale z równie mocnym basem? Gdzieś ostatnio czytałem, że 700X w połączeniu z Samsungiem Galaxy III wcale nie są jakieś lepsze niż standardowe doki Samsunga, stąd moje pytanie, czy warto dopłacać 100zł do słuchawek, które będą współpracować z telefonem.
Ewentualnie, czy znajdę coś jak 700X, tylko w niższej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ilość basu jest podobna (z tego co pamiętam), ale 600X mają więcej tego najniższego - syntetyczny, ciężki i tłusty. 700X mają więcej tego średnicowego - brudniejszy, ale jednocześnie bardziej naturalny.

 

Galaxy III to podobno bardzo dobry grajek, ale nie wiem jaką ma charakterystykę - do NE700X potrzeba neutralnego lub jaśniejszego źródła.

 

W obu przypadkach basu będzie sporo, może być go za dużo, dlatego poleciłbym Ci bardziej coś z oferty Brainwavz,np. ProAlpha - brzmią naturalnie, ale ciepło z dobrym basem i łagodną górą, ale to znowu brzmienie nieaurvanowe. Bardziej Aurvanowo zabrzmią Brainwavz M1. Poczytaj również o Brainwavz R1 - dwuprzetwornikowce za małe pieniądze z dobrą sceną, konkretnym, ale nie zalewającym basem i czytelną górą. Wszystko w przedziale 120 - 150 zł.

 

Jeśli chcesz jeszcze taniej to zwróć uwagę na Awei ES600i albo ES800i, ale jakość wykonania i brzmienia jednak niżej niż Brainwavz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przyznam się, ze trochę zgłupiałem, ale mimo wszystko czas na podsumowanie. Prosiłbym, o zrobienie rankingu, według niżej wymienionych kryteriów.
1. Słuchawki muszą być nowe, uważam, że na potrzeby telefonu 200zł to trochę za drogo, idealny przedział to 100-130zł.
2. Słucham głównie:
a) muzyki radiowej, elektronicznej, czasami dubstep, więc potrzebuję mocnego solidnego, aczkolwiek niedominującego basu (musi być "******lnięcie" ;) )
B) różnych rodzajów rocka, czasami coś w stronę metalu, ale także jakieś spokojne kawałki, dlatego chciałbym dość wyraźną scenę, rozgraniczenia między poszczególnymi dźwiękami, tak żeby każde pasmo miało swój udział w efekcie końcowym

Proszę w takim razie o pomoc w podsumowaniu :)



up
Z tego co czytałem, chyba najlepsze będą Brainwavz R1, mam rację?

Edytowane przez gessuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podbijam temat, z Brainwavz R1 są jakieś problemy i czekam już koło 2 tygodni na dostawę, nie wiadomo kiedy przyjdą.
Czy znajdę coś lepszego odnośnie wymagań w tej cenie? Przyznam, że mam ochotę na te Nuforcy NE 700X, jednak +50zł trochę zniechęca.
Proszę o rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, podbijam temat. Brainwavz R1 w ogóle mi nie spasowały i sprzedałem po 3 tygodniach :)

CAL! (ponad 3-letnie) uległy uszkodzeniu, mianowicie odpadła mi jedna słuchawka, są sklejone, ale już boję się je zabierać poza dom, ponad to po recablingu trochę gorzej z wygodą.

 

Poszukuję jakiś dokanałówek, które są porównywalne w brzmieniu do CAL!, z dość szeroką sceną i głębią, ale też konkretnym basem. Mają mi zastąpić fabryczne doki z HTC One, z nim też będą współpracować, limit cenowy - 250zł. Proszę o pomoc! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności