Skocz do zawartości

Kawa!


eternia

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, trez0r napisał(a):

Mogę :) ... w smaku owocowa/lekka kwasowość cytrusów. 

 

Bo właśnie nie wiem jak to oceniać w świetle kawy. Czy kwaśna jak sok z cytryny czy smak skórki cytrynowej? Bo to są kluczowe różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, espe0 napisał(a):

 

Bo właśnie nie wiem jak to oceniać w świetle kawy. Czy kwaśna jak sok z cytryny czy smak skórki cytrynowej? Bo to są kluczowe różnice.

Niektórzy piją kawę mielona z sokiem z cytryny. Oczyszcza wątrobę... chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, espe0 napisał(a):

 

Bo właśnie nie wiem jak to oceniać w świetle kawy. Czy kwaśna jak sok z cytryny czy smak skórki cytrynowej? Bo to są kluczowe różnice.

Polecam trening (świadomy :) ), IMVHO tutaj jest dobry materiał na start 👌

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, trez0r napisał(a):

Bo nie każdy piję kawę dla kofeiny? 😎 Dla potrzebujących polecam cascarę (np. w aeropressie 👌), a dla szukających wrażeń sensorycznych decaf od Father's coffee

Cascara, uwielbiam. 
Latem cold brew, przez resztę roku w aeropressie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mrbudyn napisał(a):

Niektórzy piją kawę mielona z sokiem z cytryny. Oczyszcza wątrobę... chyba.

Smakuje wstrętnie i wywołuje ból głowy. Tak to zadziałało u mnie. Raz przed laty spróbowałem i nigdy więcej! Chociaż znachorzy potrafią opowiadać, że jak człowiek np. wymiotuje, albo go głowa boli, to się organizm oczyszcza. :o Nie dla mnie takie nauki. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, majkel napisał(a):

Smakuje wstrętnie i wywołuje ból głowy. Tak to zadziałało u mnie. Raz przed laty spróbowałem i nigdy więcej! Chociaż znachorzy potrafią opowiadać, że jak człowiek np. wymiotuje, albo go głowa boli, to się organizm oczyszcza. :o Nie dla mnie takie nauki. 

Znachorzy dzisiejszych czasów... Wolę o nich nic nie pisać. Jak żonę boli głowa, to sie oczyszcza ... Ciekawe 😁.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio podeszła Tchibo Barista Caffè Crema. Jest fajnie wyważona. Jekko kwaśna, ale lubię minimalnie kwaśne kawy, bo inaczej są dla mnie zbyt mdłe. Podchodzi mi bardziej niż np. Tchibo Barista Espresso (dla mnie za mocno palona) czy Tchibo African Blue (zbyt kwaśna). Ciekawy jestem Tchibo Caffe Crema Intense - chyba zamówię do spróbowania.

Nie, to nie jest kryptoreklama. Nie pracuję w Tchibo.

Jakby ktoś chciał poczytać, to tutaj są moje zapiski kawowe:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/13t-_WeEVdOXIKpzy28_nUjkdYgsKKenXll4pzCSXqNY/edit#gid=776640377

  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, konrad_a napisał(a):

 

Fajna tabelka, dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dirian napisał(a):

 

Fajna tabelka, dzięki :)

Ona jest oczywiście mocno subiektywna.

Co gorsza zauważyłem że czasami mi się kawa "przepija" - w pierwszym momencie jest zachwyt, a po kilku tygodniach stwierdzam "co ja w niej widziałem?"

Ponadto smak i ocena zależy np. od tego co wcześniej jadłem.

No i gust kawowy chyba też mi się zmienia - kiedyś bardzo mi smakowała Gorilla Expresso No. 1, ale ostatnio stwierdziłem, że jest ewidentnie za mocno palona. Pytanie czy palarnia coś zmieniła w między czasie, czy moje odczucia/wymagania się zmieniły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, konrad_a napisał(a):

Mnie ostatnio podeszła Tchibo Barista Caffè Crema. Jest fajnie wyważona. Jekko kwaśna, ale lubię minimalnie kwaśne kawy, bo inaczej są dla mnie zbyt mdłe. Podchodzi mi bardziej niż np. Tchibo Barista Espresso (dla mnie za mocno palona) czy Tchibo African Blue (zbyt kwaśna). Ciekawy jestem Tchibo Caffe Crema Intense - chyba zamówię do spróbowania.

Nie, to nie jest kryptoreklama. Nie pracuję w Tchibo.

Jakby ktoś chciał poczytać, to tutaj są moje zapiski kawowe:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/13t-_WeEVdOXIKpzy28_nUjkdYgsKKenXll4pzCSXqNY/edit#gid=776640377

W komplecie z ekspresem Tchibo dostałem 2 kg kawy. Barista Espresso i Barista Cafe Crema. Obie dobre, Crema chyba lepsza.

Faktycznie trzeba Intense wspomnianej spróbować. Teraz lecę na Davidoff Crema i Espresso .

 

@konrad_a czyli kawa ze Starbunia "be" ? A próbowałes z Costa Coffee ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marek_m napisał(a):

Reszta, już niekoniecznie ;) 

Jak dla mnie to akurat najlepsza sieciówka kawowa tylko, że ja tam pijam wyłącznie napoje z serii Chai Latte. Toucan był genialny, ale wycofali (kawa z mango!), teraz są chyba tylko tiger i turtle. Mój starszy syn jak spróbował tygrysa, to też złapał bakcyla. 

 

14 godzin temu, konrad_a napisał(a):

Co gorsza zauważyłem że czasami mi się kawa "przepija" - w pierwszym momencie jest zachwyt, a po kilku tygodniach stwierdzam "co ja w niej widziałem?"

Miałem tak tylko w jednym przypadku - czarna Pellini. W niej jest coś dziwnego, co z czasem coraz bardziej mnie odrzucało, ale normalnie z kawami to mam tak, że jak po przesiadce na inną w pierwszy dzień zauważam różnicę, to w kolejnych dniach smakuje mi jak kawa po prostu. Oczywiście mówimy o sytuacji powyżej pewnego poziomu jakościowego, który u mnie nie jest jakoś bardzo wysoko. Mielona Tchibo Black & White przykładowo jest już poniżej tego, ale to tania kawa "przemysłowa". Zalatuje mi popiołem tytoniowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, majkel napisał(a):

Jak dla mnie to akurat najlepsza sieciówka kawowa tylko, że ja tam pijam wyłącznie napoje z serii Chai Latte. Toucan był genialny, ale wycofali (kawa z mango!), teraz są chyba tylko tiger i turtle. Mój starszy syn jak spróbował tygrysa, to też złapał bakcyla.

 

Ok, ale to nie jest kawa. To są napoje kawowe. Być może smaczne, nie polemizuję :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lord Rayden napisał(a):

@konrad_a czyli kawa ze Starbunia "be" ? A próbowałes z Costa Coffee ?

W samym lokalu to nienajgorsza czasem. Szczególnie w USA mi smakowała. Ale to co mi wyszło w domu z ekspresu to słabe było....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marek_m napisał(a):

 

Tam najlepsze jest wifi 👍

 

Reszta, już niekoniecznie ;) 

Sporo prawdy. Starbunio zepsuł się. Kiedyś byłem tam z Żoną częstym gościem, ale ostatnio kawa ze SB jest strasznie "mleczna", praktycznie brak smaku kawy, samo mleko.

Chodzę czasem to Costa Coffee , tam kawa lepsza choć nie jest taka super. Wolę Etno Cafe. Mają własne palarnie kawy , robią lepsze napoje. Dobra kawę we Wro robią w Vinyl Cafe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Lord Rayden napisał(a):

Sporo prawdy. Starbunio zepsuł się. Kiedyś byłem tam z Żoną częstym gościem, ale ostatnio kawa ze SB jest strasznie "mleczna", praktycznie brak smaku kawy, samo mleko.

Chodzę czasem to Costa Coffee , tam kawa lepsza choć nie jest taka super.

To ja doprecyzuję, że w temacie Chai Latte pisałem o Costa Coffee. Starbucks to tak jak wyżej - słodkie mydliny. I ma się to nijak do tego, jak zapamiętałem Starbucksa sprzed kilkunastu lat z delegacji do USA. Napój kawowy za 3,30$ kupiony na lotnisku w Detroit to był cud miód. W Polsce kupiłem u nich tylko raz i niespieszno mi do powtórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samym lokalu to nienajgorsza czasem. Szczególnie w USA mi smakowała. Ale to co mi wyszło w domu z ekspresu to słabe było....
W USA to nie dziwne że Ci smakowala - jako alternatywę w biurze miałeś wyrób zbliżony do kawy co najwyżej kolorem Ja u nich lubilem zawsze frapucino ale zawartość kawy jest tam zwykle śladowa. Z polskich palarni mogę polecić HAYB - zwłaszcza barrel aged

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dawindyk napisał(a):

W USA to nie dziwne że Ci smakowala - jako alternatywę w biurze miałeś wyrób zbliżony do kawy co najwyżej kolorem emoji3.png Ja u nich lubilem zawsze frapucino ale zawartość kawy jest tam zwykle śladowa. Z polskich palarni mogę polecić HAYB - zwłaszcza barrel aged

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 

Tak, te przelewy w biurze firmy to tragedia była. Brązowa woda najczęściej.

 

Ten Hayb Barrel Aged?

https://haybcoffee.pl/produkt/barrel-aged-001-2022-funky-fluid-kenia-kabare-pb-marsala-barleywine/

 

1. 75zł za 250g to sporo.

2. Brak w magazynie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dzisiaj kawa z kolebki kawy.

20230102_183848.jpg

Bardzo aromatyczna,piękny czekoladowy zapach,bardzo ciekawy i bogaty smak

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Jaro54 napisał(a):

A u mnie dzisiaj kawa z kolebki kawy.

20230102_183848.jpg

Bardzo aromatyczna,piękny czekoladowy zapach,bardzo ciekawy i bogaty smak

Czekoladowy zapach? 🤔 To mieszanka? Jednorodna? Jak jest palona? Ewentualnie link :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etiopia arabika 100% z Blue Orca 

Taka

Na shopee.pl z kuponami kilkanaście złotych taniej 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności