Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Kawa!


eternia

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Lord Rayden napisał:

Czemu ten clever jest znacznie droższy od dripperów Hario ? 

Nie wiem ile Hario kosztuje.

W Cleverze masz taka zapadkę, że póki nie postawisz go na naczyniu albo czymś podobnym, to nie przelewa się woda, więc parzy się w stylu french press - ot zalewasz kawę wodą i dopiero jak uznasz, że gotowe to stawiasz na naczyniu i zaczyna się przelewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kubachim napisał:

Nie wiem ile Hario kosztuje.

W Cleverze masz taka zapadkę, że póki nie postawisz go na naczyniu albo czymś podobnym, to nie przelewa się woda, więc parzy się w stylu french press - ot zalewasz kawę wodą i dopiero jak uznasz, że gotowe to stawiasz na naczyniu i zaczyna się przelewanie.

Tak. Poczytałem o tym. Hario kosztuje koło 20 zł. Clever 116 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Poczytałem o tym. Hario kosztuje koło 20 zł. Clever 116 zł.

Odpowiednik Clevera od Hario to Switch, który jest z kolei droższy od Clevera

A co do sprzętów kawowych, to ja zdecydowanie polecam Aeropress z jakimś młynkiem ręcznym. Nawet jak kawa nie wychodzi za dobra jako espresso, albo z przelewu, to AP zwykle daje radę. Aktualnie używam jako zestaw wyjazdowy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, salo napisał:

A co do sprzętów kawowych, to ja zdecydowanie polecam Aeropress z jakimś młynkiem ręcznym. Nawet jak kawa nie wychodzi za dobra jako espresso, albo z przelewu, to AP zwykle daje radę. Aktualnie używam jako zestaw wyjazdowy.

Potwierdzam i również polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Jaro54 napisał:

Od 2016 (a właściwie od 2010) Brazylia traci ze względu na klimat, zbyt sucho, a nawet zdarzają się przymrozki (najlepsze gatunki kawy uprawiane są dość wysoko). Temp poniżej 0 to tragedia dla plantatorów. Brazylia jeszcze w arabice przoduje, ale sumarycznie arabica plus robusta to niestety Wietnam (zresztą największy producent robusty od prawie 12 lat). Ja osobiście nie lubię robusty ani mieszanek z nią. Ale to sprawa gustu. 

@Tytus1988z etiopskich jak gdzieś dorwiesz Sidamo Mocha (od jej nazwy pochodzi arabska mokka). Bardzo mało gorzka, czekoladowa, napar ma kolor dobrej czekolady. Warto spróbować 

 

Dziękuję Jarku za informację!🙂👍 Na pewno ją sprawdzę

 

21 godzin temu, Name44 napisał:

 

A właśnie że próbowałeś, u mnie 🙂

 

Pzdr

 

To prawda, kilka lat temu odkryliśmy z Żoną palarnie kawy w której regularnie zamawiamy kawę i przyznam, że kompletnie zrezygnowaliśmy z kaw kupowanych w sklepie. Szkoda na nie pieniędzy. Różnica w smaku na korzyść takiej wypalonej  w dniu wysyłki do klienta jest ogromna. 

Co jakiś czas zamawiamy też kompletnie nowe, nieznane nam kawy z różnych zakątków świata w małych opakowaniach. Jeśli jakaś posmakuje to zamawiamy 1kg 🙂

 

 

W tak miłej atmosferze umknęło mi, że była to kawa z Etiopii. Była naprawdę wyśmienita! Dziękuję Macieju za zwrócenie uwagi🙂👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Tytus1988 napisał:

W tak miłej atmosferze umknęło mi, że była to kawa z Etiopii. Była naprawdę wyśmienita! Dziękuję Macieju za zwrócenie uwagi🙂👍

 

 

Przemku, cała przyjemność po naszej stronie. Ale masz rację, była wyśmienita...bo jakiś czas temu odkryliśmy jeszcze pyszniejszą 🙂 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Name44 dziękuję! :) Mam nadzieję, że jak najszybciej nadarzy się okazja, aby spróbować wspomnianej nowości :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO Clever...., najlepszy,

 

podobno dlatego bo to zaparzanie zanurzeniowe (immersion), a to wydobywa więcej z kawy i tylko na sam koniec przepłukuje. To taki niby zdrowszy french press, bo wszyskto co złe w kawie zostaje na filtrze.

 

Do Clevera mieli się podobnie jak do "praski francuskiej" grubo, zejście całęgo clevera powinno trwać nie dłużej niż 1 minuta.

im ciemniej wypalona kawa - te ciemno palone gorzkie są w smaku i czekoaladowy posmak najcześciej mają (arabica) i mają mniej kofeiny niż te jasne, bo kofeina się wypala, 

ciemno palone pozbawione są kwaskowatości, chyba że takie cudo z sumatry co kiedyś paczkę kupiłem niby ciemne, niby czekoladowe a posmak miało takiej cyytrynki, przyjemne to to było, cieszyło przez pierwsze trzy - cztery kawy, potem poszły te ziaran do kosza, dla mnie kawa to ma być kawa nie jakiś napój smakowy.

 

im mocniej wypalona kawa tym grubiej się ją mieli do clevera,

zazwyczaj pierwsze kilka kaw z nowej paczki kawy schodzi na dobranie grubości mielenia, oczywiście na młynku żarnowym.

Jeśli za gorzka, to mozna zmielić jeszcze grubiej, będzie niby słodsza, ale kawa ma być gorzka przecież

 

Jak ktoś bardziej lubi jak  kawa jest kawowa w smaku bez tego czekoladowego posmaku to robusta - polecam. Ciemno wypalona robusta nie ma sobie równych, ale ma więcej kofeiny niż arabica.

 

a informacje mam od tego kolesia - https://www.youtube.com/channel/UCMb0O2CdPBNi-QqPk5T3gsQ

 

lubię jego kanał na YT, kiedyś też piłem rozmuszczalne i zachwycałęm się sieciówkami, potem ktoś polecił mi "dark roast" i załapałem bakcyla, dla mnie na kawę to potrzeba minimum 30 minut, mielenie, parzenie, a potem sączenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do clevera tak średnio drobno mielę, ta metoda z sypaniem kawy na wodę jest super, bo faktycznie dużo szybciej spływa i nawet kawa drobniej mielona niż np. do french pressa elegancko szybko spływa. 

Też Pana Jamesa lubię, w mega przystępny sposób fajne rzeczy przekazuje. Jeszcze czasem rodzimy czajnikowy.pl, ale maniera wypowiadania się prowadzącego czasem mi przeszkadza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie miałem pytać, czy ktoś jeszcze do clevera najpierw leje wodę a potem sypie kawę?

 

cały czas czekam aż cometeer będzie dostępny w UK, może będzie szansa na dobrą kawę na szybko, to są kapsułki z zamrożoną kawą, którą rozpusza siuę gorącą wodą, taka jakby kawowa esensja zaparzona i zamrożona w fabryce, niby wszystkie parametry dobrane tak, żeby było jak najlepiej, chętnie bym tego spróbował.

 

 

A może ktoś miał okazje tego spróbować?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dziś 29 września (2022) w kalendarzu Dzień Kawy !!! 

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Lord Rayden napisał:

Dziś 29 września (2022) w kalendarzu Dzień Kawy !!! 

Świętuję codziennie. :) Niestety po przeczytaniu ostatnich dwóch stron wątku wnioskuję, że prawdziwej kawy nigdy nie piłem, albo mnie nie poinformowano o tym fakcie. Mętlik mam w głowie taki, że nie wiem, od czego zacząć, ale uspokaja mnie brak dostatecznych funduszy. :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, szwagiero napisał:

Rozumiem, że ten clever to trochę co innego niż zwykle hario v60? Mam to ostatnie, ale czas parzenia to minimum kilka minut i używam tylko na wyjeździe w wakacje. W cleverze kawa przelatuje szybciej?

Clever to jakby połączenie french press i V60. Póki nie otworzyć zaworka to kawa nie leci, parzy się bez przelewu i dopiero przy otwarciu jak przepływ jak w V60 czy podobnych. 

Generalnie czas zależy od grubości mielenia, ja robię tak, że zalewam woda, dopiero potem wsypuje kawę, po 2:30 otwieram zawór i maksymalnie minute się przelewa. Pan James Hoffmann ma filmik, na bazie którego parze i gość dobrze wyjaśnia co i jak. 

 

Na pewno prościej niż V60, nie bawisz się w technikę lania tylko byle czajnik zda egzamin. Parzysz ile Ci tam trzeba i po prostu stawiasz całość na kubek dzbanek. Kawa wychodzi trochę bardziej intensywna niż V60, ale nadal czysta i klarowna.

Edytowane przez kubachim
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2022 o 18:31, szwagiero napisał:

Rozumiem, że ten clever to trochę co innego niż zwykle hario v60? Mam to ostatnie, ale czas parzenia to minimum kilka minut i używam tylko na wyjeździe w wakacje. W cleverze kawa przelatuje szybciej?

Kilka minut? tzn ile? Czy to aero, v60, czy dripper z płaskim dnem - są techniki, kiedy masz TBT na poziomie ~2:15 do 2:30 i wychodzi z odpowiednio wysoką ekstrakcją... Moje ostatnie odkrycie to dripper Orea V3 🆗 , bardzo powtarzalne urządzenie.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Taki problem - czym odkamieniacie ekspresy ciśnieniowe ? Pierwszy raz użylem Durgol kupiony w Tchibo. Ekspres też Tchibo Esperto Latte. Jednak cenowo wychodzi słabo. 34 zł za 2 buteleczki 125 ml które nakazują wlać do ekspresu całe. Czyli tylko 2 odkamieniania.

Użyc Domola z saszetek z Rossmanna ? Może jest coś innego, dobrego a tańszego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Lord Rayden napisał(a):

Taki problem - czym odkamieniacie ekspresy ciśnieniowe ? Pierwszy raz użylem Durgol kupiony w Tchibo. Ekspres też Tchibo Esperto Latte. Jednak cenowo wychodzi słabo. 34 zł za 2 buteleczki 125 ml które nakazują wlać do ekspresu całe. Czyli tylko 2 odkamieniania.

Użyc Domola z saszetek z Rossmanna ? Może jest coś innego, dobrego a tańszego ?

Kwasek cytrynowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, hibi napisał(a):

Kwasek cytrynowy?

A coś bardziej specjalistycznego ? Kwasek nie uszkodzi ekspresu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Lord Rayden napisał(a):

Taki problem - czym odkamieniacie ekspresy ciśnieniowe ? Pierwszy raz użylem Durgol kupiony w Tchibo. Ekspres też Tchibo Esperto Latte. Jednak cenowo wychodzi słabo. 34 zł za 2 buteleczki 125 ml które nakazują wlać do ekspresu całe. Czyli tylko 2 odkamieniania.

Użyc Domola z saszetek z Rossmanna ? Może jest coś innego, dobrego a tańszego ?

Mój ekspres ma czujnik zakamienienia i średnio raz na dwa miesiące używam płynu firmowego. Butelka starcza na ok 7 razy.

https://allegro.pl/oferta/odkamieniacz-do-ekspresu-nivona-nirk-703-500-ml-11133163780

Edytowane przez Palpatine
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności