Skocz do zawartości

Sony NWZ B162F-Paluch


piotradomski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

To moja pierwsza recenzja.

Dziś chciałbym napisać recenzję o Najtańszym modelu odtwarzacza sony na rynku.No to zaczynamy.

 

"Soniaka"Kupiłem dokładnie rok temu w jednym z Media Expert w Lublinie. Chciałbym przy okazji dodać że sprzedawca poinformował mnie że w pudełeczku z "grajkiem" znajdzie się Polska instrukcja obsługi.Niestety tak się nie wydarzyło.

Cena/Jakość:

Odtwarzacz kosztował mnie ok 150zł (Nie posiadam w tej chwili paragonu).Moim zdaniem jest to dość sporo jak na Mp3 2gb. Czy w tym wypadku płacimy za jakość? Moje zdanie jest podzielone. Zacznijmy od obudowy. Widać na niej już lekkie rysy ale co ciekawe nie przeszkadzają one w użytkowaniu.Plastikowa obudowa ekranu lekko skrzypi a spinacz zgiął się ciut w prawą strone. Moim zdaniem jest to po prostu moja wina. Nie będe zwalał w tym wypadku na jakość, gdyż nie dbałem zbytnio o nią. Wtyczka od Usb została lekko uszkodzona ,lecz trzyma się i łączy się z Komputerem.

Niestety już pierwszego dnia MP3 zaliczyło "zgona" nie było z nią żadnego kontaktu (trzeba było czekać aż się rozładuje...a trzeba przyznać że trwało to bardzo długo...przy okazji reset też nic nie pomagał. W ciągu pierwszego miesiąca Mp3 "straciło kontakt" ok 5 razy. Dnia 27.03.12 Trafiło do serwisu. W serwisie wymienili oprogramowanie lecz niestety problem ciągle trwa i ciągnie się już cały rok ( w najbliższym czasie mam zamiar odwiedzić serwis po raz 2). Wielkim + jest gwarancja która trwa 2 lata. Trzeba też przyznać że serwis sonny jest bardzo porządny..choć Mp3 naprawili dopiero po 2 tygodniach.Nie mogę zrozumieć czemu naprawa aż tyle trwała. Byłem zszokowany ,że oprogramowanie wymieniane było ponad 2 tygodnie.Lecz to niestety nie ostatni problem. Po około 3 miesiącach z prawej słuchawki wydawały się dziwne stuki.Dowiedziałem się od znajomych ,że to pęknięta membrana. Mieszkam około 100km od najbliższego serwisu i po prostu nie opłacalne było wysłanie słuchawek do serwisu.W tym momencie posiadam do niej już 3 słuchawki (2 zostały wykończone do końca po około 8 miesiącach).Tak więc nie wiem jak u innych posiadaczy tego "grajka" ,ale mój model był od początku bardzo wadliwy.

Obsługa:

Trzeba przyznać że sony się postarało. Model jest bardzo prosty a obsługa bardzo intuicyjna (Trzeba przyznać że nie ma polskiego a i tak pierwszego dnia opanowałem każdą funkcje).Pokrętło jest bardzo poręczne , lecz w pewnych momentach bardzo uciążliwe w obsłudze.Guziki są dość małe i nie każdemu mogą przypaść do gustu.Nie rozumiem czemu w ustawieniach by ustawić godzinę trzeba wpisywać date skoro i tak nie widać jej gdy Mp3 jest w pozycji Hold.(Hold- to specjalnie zaprojektowana blokada i główne źródło problemu z zacinaniem się urządzenia). Wielkim + jest funkcja wyszukiwania piosenek.Dzięki niej w szybkim tempie możemy znaleść swoją ulubioną piosenkę.Mój model posiadał radio z możliwościa zapisania 30 stacji radiowych. Jest to bardzo przydatne lecz w pewnych sytułacjach 30 stacji to trochę mało (Np. W warszawie znalazło mi 30 stacji a skala czętotliwości jeszcze się nie skończyła). Kolejną bardzo pożyteczną rzeczą jest możliwość nagrywania radia. Wiele razy bardzo mi się przydała i wiele razy znalazłem swoją ulubioną piosenkę dzięki tej funkcji. Soniak zostawł wyposażony w mały mikrofon który z restą bardzo się przydał. Maksywalnie przy 700mb wolnej pamięci można nagrywać ponad 18 godzin ścieszki dzwiękowej to co dopiero pomyśleć przy 1.8gb ? :)

Kolejnym + jest funkcja bass. Pozwala ona zwiększyć bass. Model opisywany przezemnie posiada equalizer i sytem Zappin które są bardzo pomocne. Zappin pozwala na odtworzenie ok 20 sekund każdej piosenki (Pozwala znaleść swoją ulubioną bez przeszukiwania całej Mp3). Equalizer służy do ustawiania parametrów dzięki. Niestety nie korzystałem z niego w cale więc nie mogę opisać go dokładnie.Ogólnie mówiąc do do obsługi urządzenie nie mam większych zastrzeżeń.

Bateria:

Na stronie producenta w danych technicznych można wyczytać że bateria w trybie normalnym starcza na około 18 godzin.Przy słuchaniu radia czas ten skraca się do około 6 godzin. W moim przypadku właśnie tak było. Słuchając muzyki ok 2-3 godziny dziennie bateria trzymała jakieś 9 dni. Najciekawsze jest to że dłużej soniak działał na jednej kresce niż na czterech. Czas ładowania wynosił około 40 min. Mp3 posiada funcje ładowania 3 min i słuchania 90 min.

 

Ciekawostka:

Gdy Soniak odmawiał posłuszeństwa i zawieszał się przy pełnym naładowaniu potrafił wytrzymać do 8 godzin ( świecący się ekran i dziwny dzwięk w słuchawkach).

Nie wiem jak to jest w inncyh odtwarzaczach ale moim zdaniem 18 godzin to dość sporo.

Dzwięk:

Przechodzimy teraz do sedna sprawy. Wybierając Mp3 to był mój główny kierunek który przycznynił się do kupna tego akurat modelu.Razem z słuchawkami Sony MDR-E804Y to było coś pięknego. Dzwięk czysty jak w Clipie. Każdy najmniejszy szczegół był dobrze słyszalny ...czy to wstawka gitary czy fortepianu.Mocne bassy pogłębiały efekt.Wiele razy zdarzało mi się idąc ulicąc odskoczyć na bok bo myślałem że to coś za mną. Tak więc słuchawki były bardzo ale to bardzo przestrzenne. Ogólnie mówiąc słuchawki były dość wielkie i bardzo wżynały się w ucho za to były bardzo lekkie i dało się jeszcze jak tako z tym fantem wytrzymać.Niestety tak jak wspominałem membrana w nich wytrzymała tylko 3 miesiące. Wydaje mi się że to wina wzmocnienia basu. Niestety Sony NWZ B162F mam też OGROMNĄ wade. Jest nią mianowicie głosność dzwięku.To jest chyba jakiś żart. W zatłoczonym autobusie lub w głosnych miejscach nie idzie słuchać muzyki.Nie wiem jak u innych użytkowników ale podobno pomagają słuchawki zamknięte z regulacją dzwięku. Niestety nie miałem okazji tego sprawdzić. Podobno Sony tak postąpiło z klientami z powodu jakiś ograniczeń narzuconych przez Unię.Tego nie wiem ale to już lekka przesada.Kończąc ten wontek można powiedzieć że dzwięk jest w porządku ale efekt psuje słaba głosność.

Podsumowanie:

Jeżeli szukacie jakiegoś dobrze grającego sprzęciku polecam wam ten model ,lecz radzę uważać na słabą jakość słuchawek słabą głosność i na możliwość zacinania się modelu. Jeżeli miałbym bawić się w ocenianie od 1 do 10 to taka była by moja ocena ...

 

CENA/JAKOŚĆ- 4-

Dzwięk- 5-

Ogólna ocena- 3

Czemu 3 ? Otóż ocene popsuły zepsute słuchawki i częste zacinanie się...słaby dzięk i inne drobne niedociągnięcia.

Mam nadzieje że ta recenzja pomoże wam dokonać dobrego wyboru.

Chciałbym dodać że odświeżona wersja palucha jest identyczna ze starym i różni się innym spinaczem i wyszukiwaniem utworów.Niestety mam przykrą wiadomość dla fanów i dla przyszłych nabywców nowego urządzenia. Zostało one znacznie przyciszone względem poprzednika.

Pozdrawiam.

Zdjęcia dodam niebawem :)

Edytowane przez piotradomski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie, nie miałem jeszcze okazji słuchać Clipa. To jest moja pierwsza recenzja więc wiadomo. Chciałem napisać wszystkie sugestie i spostrzeżenia. Co kolega miał na mysli "recka groźna zaiste" ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clip jest dla nas takim wyznacznikiem "przywoitości" jakości dźwięku. Odniesienie wiele by forumowiczom powiedziało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi w tej recenzji nie pasuje.

 

1) Nie mam pojęcia jak się odnieść do oczywistej sprzeczności:

 

Dzwięk czysty jak w Clipie
Nie, nie miałem jeszcze okazji słuchać Clipa.

 

Skoro nie słuchałeś Clipa, to skąd odniesienie do dźwięku?

 

2) Nie wiem jak rozumieć ocenę tego Soniacza:

Jeżeli szukacie jakiegoś dobrze grającego sprzęciku polecam wam ten model

Jednocześnie dajesz ocenę 5- na 10 możliwych punktów za dźwięk. Więc gra dobrze czy mocno przeciętnie?

 

No i ciężko się czyta przy takiej ilości błędów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zaraz zaraz... chciałbym podkreślić że jest to moja 1 recenzja. Pan Arthass kazał odnieść się do Clipa...Więc zdenerwowało mnie to troszkę... Teraz to już sam nie wiem kogo słuchać. W tej ocenie 0-10 miało być na myśli od 1 do 6... A błędy każdy ma prawo popełnić...Nie chce nic mówić ale chyba Admin czyta to i powinien odpowiednio zareagować... Pozdrawiam.

Ps: Czemu nie mogę edytować tekstu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj kolego ze zrozumieniem...chodzi tu o błędy. Skoro admin przenosi ten tekst z poczekalni to powinien go najpierw przeczytać a potem odpowiednio poprawić błędy i niejasności. Pozdrawiam.

Edytowane przez piotradomski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności