Skocz do zawartości

Jazz


Ksiondz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 154
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To takie bardziej romantyczne kawalki. Cos zywszego?

 

dodam jeszcze kilka kawalkow zeby bardziej nakreslic to czego szukam.

Roland Kirk - and i love her

Incognito - Colibri

James Taylor Quartet - Indian Summer

 

+ muzyka z gry Mafia. Takie klimaty mi pasują. Zero jakis miłosnych romantycznych ballad...

Polecam płytkę Joshua Redman Elastic Band - Momentum. Żywe, bardzo groovowe granie. Oprocz tego jest jeszcze swietna plytka Seatbelts/Yoko Kanno ze sciezki dzwiekowej do Cowboya Bebopa. Aż chce się żyć :-).

 

JAZZ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

nils petter molvaer

erik truffaz

triosk

Adani & Wolf

Jeep Jazz Project

bobby hughes combination

chick corea & gary burton

Camiel

david fiuczynski

federico baltimore

Greg Osby

ltj experience

john medeski

metropolitan jazz affair

ronnie dyson

zeb

Sepia

 

To niektóre z moich ulubionych wykonawców szeroko pojętego jazzu z domieszkami innych styli.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A znacie Parov Stelar? Wykonawca wykorzystuje jazzujące kawałki i swingowe sample tworząc rozpoznawalną na całym świecie muzykę. W nowym albumie "Coco" prezentuje dwa odmienne podejścia do muzyki - tanecznej i "do słuchania". Jak myślicie, do jazzu da się tańczyć?? Fragmenty utworów z pierwszej płyty do odsłuchania: http://www.amazonka.pl/klubowa-i-taneczna-11302725/coco-digipack--99900630641.bhtml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znacie Parov Stelar? Wykonawca wykorzystuje jazzujące kawałki i swingowe sample tworząc rozpoznawalną na całym świecie muzykę. W nowym albumie "Coco" prezentuje dwa odmienne podejścia do muzyki - tanecznej i "do słuchania". Jak myślicie, do jazzu da się tańczyć?? Fragmenty utworów z pierwszej płyty do odsłuchania: http://www.amazonka....900630641.bhtml

 

Och, Parov jest boski - mam trochę wątpliwości, czy to do końca jazz ale nie zmienia to faktu, że tworzy piękną muzykę. Moim zdaniem jego najlepszy kawałek: Link

 

Pewnie, że można tańczyć do jazzu (chociaż ja bym się nie odważył:D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znacie Parov Stelar? Wykonawca wykorzystuje jazzujące kawałki i swingowe sample tworząc rozpoznawalną na całym świecie muzykę. W nowym albumie "Coco" prezentuje dwa odmienne podejścia do muzyki - tanecznej i "do słuchania". Jak myślicie, do jazzu da się tańczyć?? Fragmenty utworów z pierwszej płyty do odsłuchania: http://www.amazonka....900630641.bhtml

 

Och, Parov jest boski - mam trochę wątpliwości, czy to do końca jazz ale nie zmienia to faktu, że tworzy piękną muzykę. Moim zdaniem jego najlepszy kawałek: Link

 

Pewnie, że można tańczyć do jazzu (chociaż ja bym się nie odważył:D ).

 

Ciekawą muzykę, która mogłaby Ci się spodobać, tworzy też Omar Sosa - kubański kompozytor i pianista jazzowy. Słyszałeś coś z jego twróczości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

do znawcow muzyki jazzowej z pewnoscia nie naleze, co wiecej, zazwyczaj omijam ja dosyc sporym lukiem, gdyz najnormalniej w swiecie nie przypada mi do gustu. jednak, pewnego razu niechacy odtworzylem sobie track dorzucony przez irivera do odtwarzacza. i nie powiem, wpladla mi w ucho jego melodia. przypuszczam, ze dolaczony utwor nawet nie zasluguje by nazwac go kawalkiem jazzujacym, jednakze ta krzyzowka perkusji z pianinkiem/fortepianem wywoluje caly czas nieslabnacy usmiech na mojej twarzy.

 

i tu pojawia sie moja prosba - czy, ktos interesujacy sie tymi klimatami muzycznymi moglbym mi wskazac jakiegos artyste/zespol grajacy muzyczke w tym stylu? bylbym wdzieczny jesli komus udaloby sie wynalezc cos podobnego ;)

 

pozdro :D

 

ps. kawalek do sciagniecia ponizej:

4. Jazz by MusicShake.mp3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi ciekawie. Myślę, że będę musiał zapoznać się bliżej z jego twórczością. Dzięki.

 

A z ciekawostek - dzisiaj gra w Kielcach :)

W szczególności polecam tę płytę Omara - http://www.amazonka.pl/smooth-jazz/across-the-divide-a-tale-of-rhythm-ancestry-digipack--99900223265.bhtml Krytycy piszą o nim, że "łączy afrykańską rytmikę, latynoskie nastroje, improwizację jazzową oraz melancholię bluesa ubarwioną kubańską "buena vista" - brzmi może skomplikowanie, ale trudno o lepsze sprecyzowanie jego dokonań muzycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znacie Parov Stelar? Wykonawca wykorzystuje jazzujące kawałki i swingowe sample tworząc rozpoznawalną na całym świecie muzykę. W nowym albumie "Coco" prezentuje dwa odmienne podejścia do muzyki - tanecznej i "do słuchania". Jak myślicie, do jazzu da się tańczyć?? Fragmenty utworów z pierwszej płyty do odsłuchania: http://www.amazonka.pl/klubowa-i-taneczna-11302725/coco-digipack--99900630641.bhtml

 

Akurat na Coco trochę się zawiodłem. Mnie się podobała "Seven and Storm" i jego drugi projekt Wolf Mayer Orchestra, płyta Femme Fatale.

 

Płyta "Shine" jeszcze jakoś uszła jako gatunek "rozrywkowa". W "Coco" w wielu utworach odnajduję dobrze mi znane dzwięki z wymienionych jego innych płyt ... i jest już dla mnie zbyt "rozrywkowa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności