Skocz do zawartości

Jazz


Ksiondz

Rekomendowane odpowiedzi

chciałbym stworzyć miejsce w którym moglibysmy się wymieniać spostrzeżeniami dotyczacymi muzyki jazzowej .. wszelkiego rodzaju .. od bebopu przez klasyke jazzu aż do funku .. mam dosyć bogate "złoża" tejże muzyki :) takze jeżeli ktoś bedzie w potrzebie .. :P nutki też :) chciałbym poznać jeszcze te których nieznam :P piszcie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 154
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

O! Miałem założyć podobny wątek (ale jakoś nie mogłem się zebrac :P ). Co polecilibyście osobie całkowicie zielonej w tej sferze? Prosiłbym o coś "żywego" :) i dobrego (nie chce zacząć od jakiegoś kiczu aby sie na starcei nie zniechęcić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubisz moze brzmienie basu

???

ja osobiscie polecam : Kenny garet (świetny saksofonista) album Simply Said

Bądz Brecker Brothers

jezeli chodzi o bass ..to w tej dziedzinie czuje się troche pewniej .. mozesz spróbpować Jaco pastortius Bigband

lub Victor Wooten album show of hands

mze marcus miller M2 lub tales .. a napewno Live in montreal

Jazz najlepszy jest !! polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golec uOrkiestra - Alchemik
Litości, odkąd mój tata póścił mi "Lornetkę" mam ich serdecznie dosyć. A tak wogóle Golce to chyba nie jazz tyko góralska muzyka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem wszystkie ich albumy .. znam ich odpoczątku ponieważ chdzili do tej samej szkoły muzycznej .. ale chyba tylko 2-3 kawałki były dobrze zrobione (na jazzowo) a musieli zmienic styl granej muzyki bo z jazzu napewno by się nieutrzymali ...

 

 

i mogłbyś wybierać nowsze albumy .. są bardziej przystepne :) dla małowprawionego ucha ...

 

Może jakieś konkreyt :)?

 

Fajniutkie Albumy Michela Camilo : One more Once,Rendezvous ,On The Other Hand , suntan i Why not

Chicka Corei proponuje :FOREVER & BEYOND, PAINT THE WORLD, CHICK COREA AKOUSTIC BAND, CHILDREN'S SONGS,FRIENDS

Herbie hancock Head Hunters oraz Thrust

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o funk(bo byl w temacie) to moge polecic: georga clintona razem z jego zespolami(parliament i funkadelic), oczywiscie jamesa browna, bootsyego collinsa, the meters, z nowszych to moze jamiroquai(choc to takie disco-funk bardziej). co do polski to oczywiscie blenders, ostatnio mama selita( www.mamaselita.art.pl ) i łąki łan nagrały ostatnio płytę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym polecil Chuck Mangione - Feels So Good - fantastyczne.

Jeden z moich ulubinych albumow to Visible World - Jan Garbarek a jesli Tomasz Stanko to Wolnosc w Sierpniu. Polecam te albumy jak ktos ma okazje bo nie mam z kim nawet o nich porozmawiac niestety 90% ludzi nigdy nie uslyszy tego a szkoda no ale to problem innych. Probowalem kiedys kolezance Visible World Garbarka pokazac no ale poplakala sie bo plyta jest niesamowita tak bardzo potrafi wzmocnic nastroj w ktorym sie jest - jak smutek to jeszcze wiekszy jak radosc i optymizm to jeszcze potezniejsze...

 

O Milesie Davisie to juz nawet nie bede pisal bo zaraz by trzeba bylo dodac Hancocka, Garetta i kilku innych.

 

Aha ostanio katuje Monka tez ma w sobie to cos...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z chuckiem mangione też się zgadzam ale bardziej mi się podoba children of sanchez (byćmoże dlatego ze włąsnie grmy ten kawałek :) )... a apropo Garbarka to masz racje ... lepszej płyty garbarek niewydał .. a ja Stańki nielubie .. niewiem czemu ale jego sola .. nieprzypominają mi muzyki :) visible world jest świetny ,..a co powiedziałbyś natemam another world patitucciego ?? lub hart of the bass ... również patitucci ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopcy a pilichowski a wooten naprawde rewelacyjni basisci!

jeszcze jest boby mcferin super muzyka , arturo sanodval jeden z najlepszych trenaczy jazzowych na swiecie , dave weckl bardzo dobry perkusista polecam tych wykonawcow! a co powiecie o sambie muzyka brazylijska??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jazzie piszecie a nikt nie wspomniał nic na temat Dave'a Brubecka ;) Szczególnie polecam na początek. A jeśli chodzi dokładnie o płyty to "Time In", "Time Out", "Time Further Out", "Buried Treasures". Poza tym fantastyczny Pat Metheny i płyty "80/81" albo "Travels". Ostatnio leci mi płyta autorstwa aż 4 wielkiech wykonawców: Jack Dejohnette, Pat Metheny, Herbie Hancock & Dave Holland - "Parallel Realities". Absolutnie fantastyczna! Na koniec może jeszcze Chick Corea + Return To Forever.

 

Ale te płyty to tak na początek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam szczerze mówiac brubecka jakos niedarze wielką sympatią .. a już napewno nienapoczątek ... to musi być muzyka nie tak klasyczna .. bo ktoś kto niema z tym nic wspólnego sfiksuje .. dlatego pisze o wykonawcach funkowych .. troche bardziej zblizonych do muzykie powszechnie słuchanej ( i tak o kosmos się odniej różniace) bo mozna pojechać odrazu abercrombie stańko .. i free jazz .. ale tego nawet ja niepotrafdie słuchac ... a słucham jazzu od2roku życia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności