Skocz do zawartości

Creative Zen V Plus


mattcardan

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W żaden sposób, do którego doszedłem nie mogę "przekonwertować" pliku *.avi na ten "przyswajalny" dla Zen V Plus. Pomożecie?

Najprawdopodobniej jedyną rzeczą, która może Ci pomóc jest oprogramowanie dołączone do zestawu z odtwarzaczem.

 

Sposób jego użycia powinien być wyjaśniony w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pliku *.avi

Pliki dla Zena także są w .avi, ale tak jak już wspominałeś trzeba je mu podać w ,,zjadliwej" formie. Patrząc na obrazki przy różnorakich testach, wydaje się, że konwertowanie tych plików jest proste.

Dajmy na to screen na dole tej strony: http://pclab.pl/art23387-6.html

Zdaje się, że przez dołączony na płycie program trzeba wybrać plik do konwersji, a dalej prowadzi nas on za rękę (proces podobny jak przy instalacji dowolnego oprogramowania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsio ładnie i pieknie - plejerek jest OK

 

Tylko problem z tymi plikami video i konwertowaniem na przyswajalny format :unsure: Już ktoś o tym wspomniał.

 

Pojawia sie komunikat że Conversion is unsuccessful :(

 

Zwracam się do posiadaczy tego plejerka czy udało im się przenieść plik :) I ewentualne wskazówki :)

 

"Dajmy na to screen na dole tej strony: http://pclab.pl/art23387-6.html"

 

Zapoznałem się z tym porównaniem - mam egzemplarz 2GB - nie mam u siebie przełącznika na język polski a w porównaniu była ta opcja :unsure:

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem ZEN V PLUS 1 gb mojej dziewczynie I WYOBRAZCIE SOBIE, że jej komputer nie wykrywa tego urządzenia. Jest Windows XP z Service Packiem 2. Ale po włozeniu kabla USB wyskakuje tylko ze wykryto Zen V plus. PO wejsciu w "moj komputer" nie widac urządzenia jako dysk przenośny.

Dziewczyuna nie moze zgrywac muzyki. POMOCY.

powiem tylko że kiedy podłączyłem zena pod swojego laptopa to działał bez zarzutu.

W CZYM TKWI PROBLEM? moze jakies oprogramowanie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZEN V PLUS nie jest UMS i nie jest widziany w systemie jako dysk twardy

> lecz jako urządzenie MTP . Dlatego potrzebny jest własnie Windows XP z SP 2

 

Sugeruje poczytanie instrukcji i skonfigurownie WMP 10 lub 11 z playerem

lub zrobienie użytku z programów dostarczonych razem z odtwarzaczem

(>>Creative Media Explorer )

 

log1.jpg

 

log2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skonfigurować??ale jak? najzabawnijsze jest to, że kiedy podłączam Zena do laptopa to pięknie w "moj komputer" widnieje jako przenosny dysk "h". Przeciez po to są te urzadzenia żeby isc do kumpla i zgrac sobie music do posluchania, bez instalowania jakiegos softu. Pewnie się myle. :(

 

Może chodzi jakis firmware. :huh:

 

Getz, patrzę własnie na Twoje screeny i mazy mi sie taki widok na kompie mojej lejdi(screen 2).

Bo okienko te(co na screenie2) jest u mnie szare i nie da się z nim nic zrobic, wszystko nie działa. :unsure:

 

Wyczytalem ze przed zainstalowaniem softu nie nalezy podlaczac urzadzenia do kompa, a ja zrobilem na odwrot. Moze to dla tego??

 

pozdrawiam B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie MTP mają to do siebie że jeżeli są widziane nawet jako

twardy dysk i to i tak pliki muzyczne transferowane na odtwarzacz

nie są widziane jako muzyka tylko dane . Wgrasz je nawet , ale ich nie posłuchasz. :)

 

Słowem -MTP to standart Microsftu dla portable playerów który

wykorzystuje dla ich obsługi Windows Media Player 10 lub 11

(albo programy kompatybilnez MTP ), a nie Explorator Windows .

Bez Windowsa XP z zainstalowanym WMP 10 /11 takiego urządzenia

nie da się używać.

 

Jeżeli chcesz pójśc do kolegi który ma Win 98 ,2000 lub Linuxa

i bez problemu przegrać muzykę z jego komputera ( lub

na jego komputer ) to sorry Winetou - Zen V Plus nie jest

niestety takim urządzeniem. :(

 

-------------

 

Jeżeli po wgraniu "Creative Media Explorer" Twój komputer nadal nie rozpoznaje

Zena V

 

to możesz

 

1 ) Albo zainstalować najnowszy WMP 11>>http://www.microsoft.com/windows/windowsme...11/default.aspx

 

Po zainstalowaniu programu , wchodzisz w zakładkę sync aby zsynchronizować Zena V z WMP.

 

2) Lub też spróbować z innym programem obsługującym urzadzenia

MTP. Media Monkey jest nie tylko bardzo dobrym music managerem

, ale ma nawet polski plugin językowy . :)

>>MediaMonkey Free MP3 Jukebox Player, Music Library Organizer

 

3) Przy podłączaniu playera zmień też najlepiej -na inny, port USB .

 

Powodzenia . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a taka dostalem odpowiedz od Pana z Creative:

 

"

 

Szanowny Panie,

 

Aby uzywac Zen V Plus jako dysku przenosnego najpierw nalezy wybrac tak

opcje z Menu / Extras / Removable Disk

 

Czy odtwarzacz jest podlaczony bezposrednio do komputera ? (najlepiej do

portow USB z tylu komputera)

 

Prosilbym sprawdzic czy w Device Manager przy urzedzeniach USB nie

znajduje sie zolty pytajnik jesli tak prosze zaktualizowac sterownik dla

tego urzadzenia.

Rowniez sugeruje zaktualizowac sterowniki do plyty glownej.

 

Proszę załšczyć poprzedniš korespondencję odpowiadajšc na ten e-mail.

 

Pozdrawiam

 

Pawel

Pomoc Techniczna

Firmy Creative Labs"

 

Dopiero w weekend sprawdze wszystkie wasze porady, mam nadzieje ze wkoncu ruszy!!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Recenzja Creative ZEN V PLUS

 

- Zeby utworzyc dysk wymienny tak jak podał Pan Paweł, musimy wcześniej włączyć odpowiednia opcje w odtwaarzaczu. Jednak oczywiscie dysk wymienny nie moze byc rowny calej pojemnosci playera. Bodajze przy opcji 4 GB bylo max 2 GB przeznaczone na dysk wymienny. Pisalem w recenzji.

 

Hm, a nie podlaczasz przez jakis inny sposob playera niz bezposrednio do portu USB w komputerze? Np w klawiaturze. Spotkalem sie wtedy ze windows mial problemy z wykryciem.

 

W instrukcji pisza wyraznie ze najpierw sterowniki pozniej player. O ile kojarze sam robilem odwrotnie i wsyzystko w pelni smigalo. Jezeli masz SP2 to po prostu nie ma jak nie chodzic. A WMP10 zainstalowales?

 

Nowy firmware jest dostepny na stronie Creative i oczywiście dodaje język Polski. Szkoda ze dopiero teraz.

 

Hm, niemoznosia przekonwertowania i przetransferowania moze byc jego zbyt duza objetosc po konwersji. Paradoksalnie po konwersji plik zajmuje wiecej niz przed nia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
no właśnie ja mam taki sam problem na płycieniby jest program do konwertacji plików ale w instrukcji nie jest napisane jak go używać a ja sobie nie moge za bardzo poradzić

 

wszystko jest napisane.klikasz convert video for zen v plus i wszystko sie samo robi. ot cala filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności