Skocz do zawartości

POMOCY! Czy można zmyć klej Kropelka?


muuhau

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zrobiłem sobie plamę z kleju błyskawicznego na słuchawkach! ;)

 

Jest to dokładanie klej Pulsar Fix, ale podejrzewam, że ma podobny skład do innych.

 

Próbowałem zmyć rozpuszczalnikiem benzynowym, ale nie schodzi.

 

Proszę pomóżcie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropelka zdaje sie jest jakims tam cyjanopanem a to rozpuszcza aceton. Nie wiem tylko czy warto i aceton nie rozpusci sluchawek...moze jakis lagodny zmywacz do paznokci bez acetonu?

 

 

Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły cyjanopan? Standardowe rozpuszczalniki nic nie dają, sam to przerabiałem. Zakleiłem sobie przez przypadek guzik reset w starej obudowie bo się zatrzask wyłamał i chciałem skleić. Stosowanie acetonu itd. doprowadziło tylko do tego że plastik strasznie zmatowiał, zrobiły się przebarwienia i jeszcze bardziej się stopiło razem. Słyszałem o czymś takim - http://www.swistak.pl/a12192000,REMOVER-SUPER-GLUE-ZELOWY-ZMYWACZ-KLEJU-SUPER-GLUE.html

ale nigdzie tego nie mogłem u mnie w mieście dostać, a później odpuściłem bo obudowę sprzedałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki.

Dobra spróbuję delikatnym zmywaczem do paznokci.

Poza tym znalazłem cuś takiego:

http://www.jadarhobby.pl/wamod-rozklejacz-do-cyjanoakryli-debonder-zmywacz-plam-super-glue-20ml-p-27076.html

Cena tego od v1rooza - wtf ?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że kleje typu kropelka, by skleić dwa elementy najpierw delikatnie rozpuszczają ich powierzchnie, więc nawet jeżeli zastosujesz jakieś rozpuszczalniki to ślad i tak zostanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech...jak to sa lakierowane shurki to ja bym nie ruszal. Tak jak wszyscy pisza na 99% rozpuscisz lakier wiec zostanie jeszcze wieksza brzydka i rozmazana plama...Moim zdaniem nie warto ryzykowac. Chyba,ze tym zmywaczem bez acetonu ale nie wiem czy ruszy klej. Sprawdz najlepiej najpierw na czyms innym czy dziala na klej etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmywaczem bez acetonu nie schodzi, a tym z acetonem nie będę raczej próbował, bo mi lakier zniszczy.

Najgrubsze zabrudzenia zdrapałem, a tam gdzie jest cienko nie będę drapał, bo mi oryginalny lakier zlezie.

I tak plamka nie jest duża i widoczna tylko pod światło, więc nie będę ich dłużej męczył, tylko słuchał. :)

 

Dzięki wszystkim za zainteresowanie i pomocne rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś Ty kleił, przyjacielu ?

;)

Kleił żem tą gumową koszulkę co trzyma wejście kabla do słuchawki. Niestety złośliwy klej był bardziej płynny niż się spodziewałem i ulał się na obudowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam se500 na części jak masz duże ciśnienie :)

btw nie możesz zdrapać lakieru? wtedy bd całe czarne, ktoś tak na forum zrobił

 

Moje se530 właśnie tak mają :P

 

A kropelkę z lakieru ja delikatnie ścierałem kawałkiem papieru śrenego wodnego i prawie ślad nie pozostał.

Ewentualnie nanieść trochę zmywacza i jak po ok 60 sekundach trochę nadgryzie klej to zdrapać lub podszlifować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukać zmywacza do cyjanoakrylu, dostępne modelarskich. Są takie co nie wchodzą w reakcje z plastikiem.

Dzięki. Rozejrzę się jutro. Może uda się jednak to zmyć.

Chociaż już większość odskrobałem, niestety trochę z lakierem. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności