Skocz do zawartości

Denon AH-C551


gienio

Rekomendowane odpowiedzi

Denon AH C551

DenonC551_01.jpg

 

System:

 

Denon AH C551

Iriver E10

ogg q9

 

Technika:

11mm diaphragms

Acoustic optimizer

High quality OFC cabling

Input impedance 16 ohms

Sensitivity 104dB/mW

Frequency range 15Hz ~ 24kHz

1/8" Gold plated aluminum connector

Non-twisted type cable

3 sizes of ear pads included

Cena w PL ok. 390 zł

 

Opakowanie:

 

Słuchawki otrzymujemy w estetycznym pudełku, które dodatkowo zapakowane jest w blister.

W skład zestawu (poza tym co jest napisane powyżej) wchodzi również sztywne etui do słuchawek i osprzętu. Całość sprawia dobre wrażenie.

 

Budowa:

 

Słuchawki sprawiają wrażenie solidnych a samo wykonanie jest precyzyjne i estetyczne. Aluminiowe komory, cienki przewód co jest raczej standardem w tym rodzaju słuchawek i malutki prosty jack. Wszystko prezentuje się bardzo przyjemnie dla oka. Słuchawki są wygodne nic nie uwiera nie gniecie, nie wypadają z uszy nawet przy gwałtownych ruchach głową. Można w nich spokojnie biegać czy oddawać się innym aktywnością fizycznym. Chciałbym coś napisać o tłumieniu ale jedyny odnośnik jaki mam to C351. Tłumienie w obu tych słuchawkach jest bardzo podobne lecz ?większy brat? troszeczkę ustępuje pola swoim mniejszym konkurentom. Tłumienie jest wystarczające w miejskim ruchu ?chodnikowym? natomiast w komunikacji miejskiej nie miałem okazji sprawdzić.

 

Jak to gra:

 

C551 dobrze zgrywają się z E10. Małe składy jazzowe, małe składy rockowe z wokalami i elektronika zgrywa się praktycznie bez ingerencji w eq. Słuchając ?bardziej basowej? muzyki jak reggae i okolice zdejmuję jedna kreskę z paska 200 na eq.

Niestety nie mam żadnych doświadczeń związanych ze słuchawkami dokanałowymi, sam sposób podania dźwięku jak i to co w nich słyszę jest dla mnie nowością i sporym zaskoczeniem. Wszelkie porównania jakie mogę poczynić będą w kierunku C351 lub słuchawek nausznych, które znam ja i większość z nas czyli px100.

 

Pierwszą sprawa jaka rzuca się w uszy jest prowadzenie basu. Bas jest zupełnie inny od tego znanego z px100. Bas w C551 jest prowadzony precyzyjnie czasami wręcz punktowo. Jest krótki i szybki choć potrafi też zamruczeć. Bas tworzy miłe dobrze prowadzone tło dla całej muzyki. Schodzi ładnie ale nie za nisko. Słuchawki grają mocnym raczej krótkim dobrze wypełnionym basem - jest lepiej kontrolowany niż w px100 ale nie schodzi tak nisko jak w senkach i jest lepiej wypełniony niż w c351. Bas jest wyraźny szybki raczej krótki ? jest go sporo nawet dużo ale w dobrej jakości.

 

Średnica jest wyraźna i bliska ? dużo się tu dzieje. Czasami odnoszę wrażenie, że bywa lekko natarczywa czy wypchnięta lecz tylko w przypadku natłoku wydarzeń. Słuchawki grają mocną średnicą, trzeba to lubić lub polubić albo poszukać czegoś innego. Na uspokojenie średnicy w dużym stopniu wpływa barwa dźwięku/instrumentów i wokali. Ładnie i ciepło malują wokal co ma pozytywny wpływ na całość w tym zakresie jak i samych słuchawek. Takie były wrażenia na średnicy na początku, po wygrzaniu czy też po adaptacji słuchu średnica zdecydowanie uspakaja się i wycofuje ale gra przyjemnie.

 

Góra szczególnie w jazzie jest więcej niż przyzwoita. Bardzo mnie to zdziwiło, że takie maluchy potrafią oddać tyle szczegółów. Góra nie jest natarczywa i oczywiście nie sięga tam gdzie sięgają ?poważne słuchawki nagłowne? ale jest piękna w swej prostocie i ma swój przyjemny kolor - nie męczy a wręcz przeciwnie cieszy każdym dźwiękiem - niestety potrafi też zaboleć - o tym niżej.

 

Scena wąska taka mikro-scenka z delikatnie zaznaczoną separacją instrumentów, jest większa/szersza niż w C351 i mniejsza niż w px100. Można odnieść wrażenie, że scena to ja, że jestem na tej scenie i wszystko gra wokoło mnie. Słuchawki potrafią zagrać praktycznie z każdej strony w stylu prolajnów.

Przestrzeń przyzwoita lecz mniejsza niż to znamy z px100 ale o niebo lepsza niż w C351. Nie są to hektary lecz spodziewałem się, że będzie dużo mniej. ? jest wystarczająco.

Co ciekawe, przestrzeń scena i separacja instrumentów w prosty sposób pokazują różnice w klasie tych dwóch par słuchawek C351 i C551.

 

Jak do tej pory wszystko było mniej lub bardziej kolorowe niestety słuchawki maja bardzo poważny feler. Słuchawki potrafią w dość nieprzyjemny sposób zniekształcić dźwięk. Denony na niektórych utworach szczególnie na partiach wokalnych sybilują i to bardzo poważnie. Po wielogodzinnym wygrzewaniu zjawisko uspokoiło się w znacznym stopniu ale nadal w niektórych utworach jest słyszalne.

Wydaje mi się, że jakość nagrania płyty też ma w tym swój udział np.: na płytach wydanych przez ECM wszystko jest w porządku natomiast na płycie Gwyneth Herbert w pierwszym kawałku jest to tak wyraźne, że aż boli. Po podłączeniu Denonów do stacjonarnego CD sybilanty są prawie na granicy ale nadal są. Jeśli ktoś jest na to przeczulony radzę poszukać czegoś innego.

 

Podsumowując:

 

Słuchawki mają ciepły (ale nie kluchowaty) i przyjemny koloryt grania. Barwa pianina, instrumentów blaszanych czy gitar jest miła dla ucha. Dobrze zgrywają się z E10 co może sugerować, że są odpowiednim towarzystwem dla ciepłych playerów. W skrócie grają dobrze prowadzonym basem rozbudowanym wyraźnym ale cofniętym środkiem i lekką kolorową górą z niezbyt imponująca rozdzielczością ale to chyba cecha większości słuchawek tego typu. Niestety czasami potrafią ćwierknąć czy syknąć w ucho choć dla mnie to sprawa marginalna w przypadku sprzętu przenośnego jednak innym może to bardzo przeszkadzać.

Denony grają czysto, lekko ze spora dawką powietrza i dynamiką na dobrym poziomie ? są szybkie. Pomimo wpadki z sybilantami całość tworzy tak przyjemny spektakl, że jestem w stanie im to wybaczyć. W porównaniu do C351 wypadają lepiej pod każdym względem ? te słuchawki dzieli wręcz przepaść.

 

Słuchawki są dobrym wyborem dla osoby poszukującej wygody, mobilności i brzmienia na dobrym poziomie jednak cena w PL jak zwykle przekracza możliwości słuchawek.

Przyjemnie słucha się na nich jazzu i okolic, reggae i okolic dobrze też radzą sobie z elektroniką i rokiem.

W porównaniu do px100 brakuje mi w nich wypełnienia są takie ?suche?.

Ja jestem z nich zadowolony i zostają na dłużej? swoje zadanie spełniają dobrze ale potrafią też pięknie sybilować - nie zawsze - warto to wziąć pod uwagę decydując się na te słuchawki.

Przyzwoite słuchawki.

 

Edycja 24/09/09

 

W sumie powinienem wprowadzić niewielkie korekty do opisu powyżej ale wolę to zrobić w formie kolejnego wpisu aby czytający miał szerszy wgląd w sytuacje – oczywiście z mojego punktu widzenia.

Słuchaweczki ( bądź moje uszy ) wygrzały się całkowicie przyjmując ostateczny kształt muzyczny – taką mam nadzieję a chyba nawet pewność.

 

Bas, który wcześniej wymagał delikatnego zdjęcia uspokoił się, trochę oddalił – aktualnie nie wymaga ingerencji eq. w większości nagrań.

Średnica jest lekko wycofana ale nie ma to zbyt wiele wspólnego z opisami jakie można przeczytać tu i tam. Średnica jest wyraźna przyjemna taka bardziej delikatna i lekko cofnięta. Co ciekawe nie na każdej płycie i nie w każdym gatunku muzycznym.

Mam wrażenie, że góra się troszkę wycofała/uspokoiła czy też ucichła ale nie straciła nic ze swojego koloru i nadal sprawia wiele przyjemności.

Zniekształcenia uległy poprawie. W tej chwili ( mam nadzieję, że tak zostanie ) zniekształcenia są ale bardzo niewielkie a właściwie można powiedzieć, że są tam gdzie być powinny bo czyż nie jest naturalne to, że słychać „ćććć” czy „śśśćć” tam gdzie być powinno ?

Zniekształcenia są tak marginalne, że absolutnie nie przeszkadzają cieszyć się tym co słyszę.

Przestrzeń i scena nie uległa zmianom a przynajmniej ja na to nie zwróciłem uwagi – są na przyzwoitym poziomie.

Bardzo dobre przyjemnie grające słuchawki. Z czystym sumieniem polecam do E10.

 

Coś jednak jest „na rzeczy” z tym wygrzewaniem abstrahując od tego czy wygrzewamy sprzęt czy uszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Fajna recka dziwie się że mało komentarzy. Zastanawiam się właśnie nad kupnem tych lub tańszyc c4xx ( nie pamiętam dokłądnie nazwy ) i chciałem porównać jak denony stoją przy jbl ref 220. Ważna jest dla mnie wygoda biegania tak jak napisałeś więc zbliżam się coraz bardziej do denonów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna recka dziwie się że mało komentarzy. Zastanawiam się właśnie nad kupnem tych lub tańszyc c4xx ( nie pamiętam dokłądnie nazwy ) i chciałem porównać jak denony stoją przy jbl ref 220. Ważna jest dla mnie wygoda biegania tak jak napisałeś więc zbliżam się coraz bardziej do denonów ;)

 

Denony maja drobna wade - gumki. Standardowe sa miekkie i czasem ciezko jest uzyskac "zassanie" - zmiana na sztywniejsze zdecydowanie poprawia sytuacje. Jeszcze lepiej zachowuja sie po zalozeniu T400 - dzwiek dodatkowo wygladza sie i cywilizuje. Denony z tej linii bardzo dobrze brzmia np. z Sony 6xx/8xx. Jesli chodzi o wyzszy model C700/751 to rozni sie on od C551 lepsza przestrzenia, ciut lepiej kontrolowanym basem i bardziej szczegolowymi wysokimi tonami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jeżeli player to Sony NWZ-A828, to jest sens wymieniać EX082 na te Denony?

 

 

Denony dosc mocno zaweza scene w porownaniu do Ex-ow i wniosa bas na inny poziom. C551 graja calkiem inaczej. Jesli przyzwyczailes sie do charakterystyki ex-ow, lubisz przestrzen w muzyce mozesz byc zawiedziony, z drugiej strony dostaniesz w zamian bardzo przyjemny, szybki ale gleboki bas, fajna srednice i wyrazne wysokie. Mnie osobiscie bardziej leza Denony w zestawieniu z sony-m. Ale ja mam male halo na punkcie basu wiec nie jestem obiektywny :). Poza tym denony sa wygodne w uzytkowaniu, a szczegolnie przedluzacz. Fajnie jest miec obie pary ze wzgledu na bardzo rozna muzykalnosc tych sluchawek. Dobrze sie nawzajem uzupelniaja. Np. do koncertow, ambientu, klasyki Ex, a do jazzu, elektroniki, hip-hopu c551. Nie wiem co z rockiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T-400 lekko zmiękczają brzmienie, co wpływa pozytywnie na brzmienie denonów.

 

Moje denony mają koło miesiąca, więc zdążyły się wygrzać, moje spostrzeżenia są takie:

 

1. Zdecydowanie lepiej brzmią z jasnymi plejerami, średnica jest lekko cofnięta, ale jeśli mamy odtwarzacz z dobrym EQ, da radę ją wypchąć do góry. Z ciemnymi plejerami brzmią dosyć przeciętnie.

2. Bas, wszystko się zgadza, kontrolowany, stosunkowo precyzyjny, w porównaniu do innych słuchawek w tej klasie cenowej nie jest rozlany, gdy podkręcimy go (na rockboxie) na 50hz to dają radę nisko zagrać, nie gubią się, ogólnie w tej kwestii słuchawki wypadają nieźle, ale trochę brakuje im takiej liniowej charakterystyki. Mam wrażenie, że gdyby ktoś zrobił wykres, to w dolnym paśmie wyszła by taka sinusoida z mikro (-+ 1-2db) wychyleniami góra dół. Może się czepiam, porównuje bas do HD555.

3. Słuchawki w połączeniu z H10 grają bardzo analitycznie, bardzo mocna jest separacja basu, wokali i góry, z dellem (który jest jaśniejszy od H10) wszystko zaczyna jakoś wybrzmiewać i łączyć się z odseparowanych instrumentów w jedną całość. Dell nie reprodukuje najniższych partii basu (tak poniżej ~50Hz) ale w tak jasnym i miłym brzmieniu mi osobiście nie przeszkadza.

4. Co do sybilowania, bo po wygrzaniu się ten efekt nadal istnieje, ale przestał męczyć uszy, szczególnie na T-400.

 

Moje spostrzeżenia są takie - te słuchawki muszą być dopasowane do playera, ma to naprawdę duży wpływ na reprodukowany dźwięk. Nie radził bym kupować ich w ciemno. Mogą oczarować i mogą zniechęcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Zniekształcenia uległy poprawie. W tej chwili ( mam nadzieję, że tak zostanie ) zniekształcenia są ale bardzo niewielkie a właściwie można powiedzieć, że są tam gdzie być powinny bo czyż nie jest naturalne to, że słychać „ćććć” czy „śśśćć” tam gdzie być powinno ?

Dokladnie! Sluchawki swietne. Dobrze graja, dokladnie.

Lecz jest jedna wada. Wokale, w ktorych wystepuja wspolgloski typu: "s", "ś", "ć", sa poprosto strasznie grane. Kłują w uszy, jest to bardzo niemile, bo musze dłubać w EQ.

Mam iriver T10 i slucham na SRS WOW, to w ustawieniach poprostu mam nastepujace ustawienia:

SRS: 10

Focus: High

Trubass: 08 lub 10 (zalezy od rodzaju muzyki)

Boost: 60

 

I gra miodzio;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
"Edycja 24/09/09"

 

czyli kiedy to było/ będzie :D

Właśnie je kupiłem w dziwnej cenie 249 zł w MM

 

jesteście w stanie określić jak długo trwało wygrzewanie?

Tak. Kilka dni musialy sluchawki pochodzic. Zostawialem je nawet wlaczone kiedy nie sluchalem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Edycja 24/09/09"

 

czyli kiedy to było/ będzie :D

Właśnie je kupiłem w dziwnej cenie 249 zł w MM

 

jesteście w stanie określić jak długo trwało wygrzewanie?

 

A w ktorym MM?

 

Mam takie pytanie przy okazji: mam ktos porownanie z C-452? Cenowo spora roznica. A jak jest z jakoscia dzwieku? Moze ktos cos wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ktorym MM?

 

Mam takie pytanie przy okazji: mam ktos porownanie z C-452? Cenowo spora roznica. A jak jest z jakoscia dzwieku? Moze ktos cos wie...

 

 

a w Kielcach, zostały jeszcze z 3 sztuki ale nie pamiętam czy czarne czy srebrne.

 

...dobra, słuchawki są, teraz pora na lepszego playera..

 

co możecie polecić...

 

Chciałbym sie dowiedzieć jak brzmi na jakiś cowonach, sansach czy sony.

 

z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak prodigy nie jest jasnym źródłem to jestem kaktusem :D. Nie ma jak uspokoić tej góry.. wiele rzeczy, które np. na moich dali brzmią jako środek, tutaj brzmi jako sycząca, wkurzająca góra tak ostra, że strach. Po wyłączeniu opcji normalizer jest już trochę lepiej :). Poza tym źródeł mam sporo akurat pod ręką :). Zobaczymy, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności