Skocz do zawartości

iPod NANO 1G czy Sansa Clip+ (plus)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym kupić któryś z wymienionych odtwarzaczy :

iPod NANO 1G

Sansa Clip+

 

Zależy mi na jakości dźwięku.Przeleciałem różne fora internetowe , opinie oraz recenzje i oba odtwarzacze odznaczają się bardzo dobrą jakością dźwięku , oba są w dość niskiej cenie .

Według wielu osób najlepszy iPod NANO to tylko pierwsza generacja ponieważ gra na Wolfsonie.

 

Potrzebuję czegos małego i poręcznego.

Posiadam iPod Toucha 4G .Czy któryś z wymienionych odtwarzaczy może go pokonać dźwiękowo ?.

Lubię w dźwięku przestrzenność , głębię , dynamikę .Nie przepadam za analitycznym i suchym dźwiękiem ,jak w Touchu 2G.

 

Co byście mi mogli polecić ?

Który z nich zagra lepiej ?

Czy ktoś z Was posiadał ww. , odtwarzacze i ich słuchał , porównywał ?

 

Słuchawek jakich używam i które polubiłem to Koss KSC75 ,z pałąkiem Koss Porta Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie pamiętam jak graja KSC75, bo miałem je ładnych parę lat temu, ale moge Ci powiedzieć z czystym sumieniem, że oba playery trzymają poziom, choć jak dla mnie Nano 1G jest przyjemniejszy, jasniejszy, ale nie każdemu spodoba się taka lekko sztucznie brzmiąca średnica. Poza tym brzmi naprawdę dobrze.

 

Clipa + używam obecnie i jest to jeden z najbardziej linearnych grajków, jakie słyszałem. Co kto lubi, bass jest raczej konturowy, a i nie wszystkie słuchawki będą z nim dobrze brzmiały na wyższych rejestrach (jak np. Shure SE535). Ale lubię je, bo sa dość detaliczne i neutralne. Z drugiej strony, wiele osób powie, że są bezpłciowe, wszystko zależy od preferencji.

Edytowane przez daroq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem porównanie wkońcu i wybrałem iPoda Nano 1G, nie dość, że jakość dźwięku powala na łopatki ( a to za sprawą chipu wolfsona o wysokim modelu) to jeszcze ta cena - 100 zł które zapłaciłem oraz wykonanie i duża moc :woot: . Fakt faktem mam tylko 1GB pamięci ale to i tak w zupełności wystarcza jeśli podróżuje się autobusem i tramwajem ok. godziny :P . Clip+ zaś zagrał jak kolega wyżej opisał - mi to się nie podobało na moich K518'tkach.

Dzięki za podpowiedzi i odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nano 6G jest słabiutki. Chip na pokładzie to Cirrus i to jeszcze nienajlepszy.. Tylko design i jakość ekranu mogą sie podobać ale to nie jest najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nano6g nie odstaje z pewnością od nano1g w kwestii jakości dźwięku tylko nie ma na niego rockboxa i to jest dla mnie problem nie do przeskoczenia

 

+ten idiotyczny ekran dotykowy... Ale w kwestii jakości dźwięku - wiele doświadczonych osób już pisało, że to jaki chip nie jest najważniejsze, najważniejsze czy dobrze zaimplementowany. Dla przykładu taki iRiver e10 ma chip cirrus logic a jest w stanie dokopać niejednego odtwarzaczowi na wolfsonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

ekran jak dla mnie jest do przeżycia ale itunes tagi i brak eq już nie, a szkoda bo bardzo mi sie podoba z wyglądu i brzmieniowo, spokojnie pożegnałbym nano2 dla niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygodniejsza szufelka niż ten nano 6 gen ;)

Ekran dotykowy faktycznie nie sprawdza się do portable, a taki (sądząc po rozmiarach) ma być N6G :)

 

Ja wybrałbym Nano 1Gen niż Sansę Clip+ (swoją drogą nie rozumiem fenomenu tego odtwarzacza - dla mnie przeciętniak)

Nano 1Gen jest świetny, żałuję, że go wymieniłem na nano 6gen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności