Skocz do zawartości

Shure srh840 vs srh440


krizar

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś słuchałem kolegi HD650 na zmianę z moimi Shure840 i ten bas w shure jednak jest rozlazły.

Mógłby być lepiej kontrolowany i było by przyjemniej o wiele.

Odsłuch był z Holdegrona DualMono i Senki kontrolowały bas bardzo fajnie a Shure niestety nie :( .

 

 

 

 

Jakoś nikt dokładnie nie czyta tego co inni piszą ... @Rolandsinger napisął wyraźnie w recenzji SONY X.., że zarówno Shure nie są rewelacyjne z wieloma urządzeniami (źródłami/wzmacniaczami) jak i do SONEGO X... trudno dobrać słuchawki. Dopiero ten duet charakteryzuje się doskonałą synergią ...

 

Dla mnie Shure840 z RIO KARMĄ i moim CD grają średnio ... Zdecydowanie bardziej wolę HD595 (choć teoretycznie gorsze). Dlatego wszystkim, którzy po recenzji @Rolandsingera kupują albo SONY X albo Shure 840 doradzałbym albo kupienie tych dwóch rzeczy naraz albo przesłuchanie wczesniej sprzętu na swojej konfiguracji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Podpisuję się pod postem ogórka.. dość powiedzieć, że imo wybornie zgrywają się z X-em dopiero Triple.fi jak i IE8 czyli najwyższa półka uniwersalnych IEM'ów, powód? X eksponuje wszystkie niedoskonałości tańszych dokanałowych słuchawek..tam gdzie konstruktorzy słuchawek poszli na spory kompromis jakościowo-cenowy może być problem z synergią..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak jest w 440 i 840 z wokalami i górą? ja mam 240 i w muzyce gitarowej + elektronika strasznie wysokie szumią i kłują, a wokal jest strasznie agresywny i wypchnięty.

 

nie znam ani SRH240, ani SRH440, co do SRH840 - nie ma mowy, żeby coś kłuło, góra jest bardzo dokładna, szczegółowa, ale jeśli można tak powiedzieć, odpowiednio stonowana, nie słychać żadnych sybilantów, to moje odczucia z Touchem i Sony X, jeśli z Ipodem góra nie była osta, to z czym może być ostra...? ogólnie to słuchawki "płaskie" czyli nic się nie wybija, ..no może tylko czasem basu jest trochę za dużo.

Wokale są dosyć bezpośrednie, ale również nie męczące, z Touchem są trochę bliższe niż z Sony X, no i ta niesamowita szczegółowość, rozdzielczość...

Moje pierwsze wrażenia z SRH840 + Touch to krzykliwość, ale wiem, że to wynikało z przesiadki z CAL! (wycofany środek) na Shure, no i moze jeszcze kwestia wygrzania słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak się właśnie zastanawiam nad 840 i nad senkami hd380. wczoraj słuchałem senek i są to bardzo przyjemne słuchawki, szczegółowe ale spokojne. tam jest fajny efekt w muszli, bo przetwornik masz daleko od ucha i czuć tę przestrzeń i odległość od grania - no i są tańsze, ale wyglądają gorzej niż shure, bo te mi się bardzo podobają. nie wiem, posłucham jutro jeszcze senek 438. może te moje 240 się uspokoją z holdegronem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoich 380(na V39)odnoszę wrażenie że scena budowana wgłąb jest lepsza od tej na boki , po prostu słychac te odległości pomiędzy instrumentami,aha po 35 godzinach grania góra wyraźnie złagodniała , nie jest ciepła ale jakby"ciemniejsza", teraz niektóre płyty black metalowe (Anorexia Nervosa, Emperor, Dimmu Borgir)da się normalnie słuchać a nie męczyc się ze ścianą przewalonej góry i zlanych do niemożliwości gitar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dziś na dłużej miałem 840 od kumpla i porównywałem je sobie z 380 pro , wnioski na Pro-Ject bardziej przejrzyście i zdecywanie szczegółowiej z niezłym basem ale odrobinke za sucho grały 840,ładnie wypadało na nich Dead Can Dance, Alphaville i ogólnie spokojniesze klimaty, potem przeszedłem na Rio S10 z racji że ma on w miarę równy bas bez podbić i ładną średnicę i tutaj 380 na basie i średnicy znokautowały 840, góra oczywiście wyraźniejsza w Shure ale za sucha i ostra jak dla mnie , nawet Grado Sr80 miały jej mniej , odsłuchiwałem oczywiście na 320 kb/s , bas tutaj różnice były spore, na 840 zabrakło dopełnienia samego niskiego zakresu tak ponizej 30 hz dlatego np:"Africa Shox "Leftfield na 840 nie miał tak mocnego pomruku ukrytego pod bitem , podobnie np. gitara basowa w Wo"Words That Go Unspoken, Deeds That Go Undone" Akercocke nie miała powera i lekko chowała sie za gitarami, w sumie do ciepłego wzmaka słuchawkowego Shure byłby idealne , a tak jednak pomimo lekkiej utraty szczegółowości wolę Senki, oczywiście wiele osób się z tym nie zgodzi i rozumiem to , każdy ma swoje gusty.Dodam na koniec że lepiej dla Shure robił wzmak słuchawkowy niż player mp3, na nim brzmiały całkiem dobrze(mniej ostro) i dobrze zrealizowane płytki grały super.rds That Go Unspoken, Deeds That niGo Undone" ds That Go Unspoken, Deeds That Go Undone"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Stałem się posiadaczem SRH 440. Z P3 i Taczką 2G to wogóle nie gra. Srednica poraża chłodem, wokale są odchudzone. Z Clipem zgrywa się idealnie. Środek jest fenomenalny, bardzo żywy, niezła separacja instrumentów. Bas wreszcie nienachalny, trzymany w ryzach. Góra gładka (przychodzi mi do głowy określenie "smooth" ;) ) Połączenie równie udane jak Touch 2G + CAL!. W jednym przestrzeń budowana bardziej wgłąb (ale takie są CAL!), w drugim wszerz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem się posiadaczem SRH 440. Z P3 i Taczką 2G to wogóle nie gra. Srednica poraża chłodem, wokale są odchudzone. Z Clipem zgrywa się idealnie. Środek jest fenomenalny, bardzo żywy, niezła separacja instrumentów. Bas wreszcie nienachalny, trzymany w ryzach. Góra gładka (przychodzi mi do głowy określenie "smooth" ;) ) Połączenie równie udane jak Touch 2G + CAL!. W jednym przestrzeń budowana bardziej wgłąb (ale takie są CAL!), w drugim wszerz.

 

Zgadza się, SRH 400 potrzebują ciepłego playera, żeby powiększyć bas i ogólnie zrównoważyć dźwięk, dla przeciwwagi góry i średnicy. Shure 440 idealnie zgrywają się z E10, jest naprawdę fantastycznie, podobnie jest z Sony X, lecz tu trzeba lekko podbić bas na EQ.

Shure 440 to neutralne słuchawki, i wcale nie ostre jak się niektórym zdaje...

wyżej oceniam jednak 840-ki - są pełniejsze, liniowe, wszystko jest idealnie zrównoważone, dlatego nie za dobrze brzmią na ciepłych grajkach, za to idealnie na neutralnych - Sony X, Touch 2/3/4, iRiver H100/300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie jakby obie pary grały podlaczane do laptopa HP integra Conexant HD.Czytalem gdzies ze muzyka rock/metal lepiej brzmi na SRH 440 niz na 840. Zgadzacie sie z tym?Pytanie jak by sie spisywaly 750 dj w porownaniu z wyzej wymienionymi.Chyba jednak odpuszcze Senki 380 hd bo ponosc gorzej sie spisuja w metalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie jakby obie pary grały podlaczane do laptopa HP integra Conexant HD.Czytalem gdzies ze muzyka rock/metal lepiej brzmi na SRH 440 niz na 840. Zgadzacie sie z tym?Pytanie jak by sie spisywaly 750 dj w porownaniu z wyzej wymienionymi.Chyba jednak odpuszcze Senki 380 hd bo ponosc gorzej sie spisuja w metalu

to zależy z jakim źródłem mają te Shury zagrać (patrz post wyżej), 840 maja większy bas, uważam, że do ciężkiej muzyki to zaleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zródło to nie mam pojęcia czy lapek z Conexant HD to jest cieple czy zimne zródło dzwieku.Czasami podłaczam lapek do kina domowego Sony nie jest to sprzet najwyzszej klasy(2000zl) z wbudowanym amplitunerem s-master.Lecz najczesciej to slucham sluchawy prosto z kina domowego.Ogolnie musze powiedziec ze 840 sa dla mnie troche za drogie wiec 750dj raczej mnie interesuja.Jak przedstawia sie roznica jakosc/cena miedzy 440,750,380 hd.Sorry za zboczenie z glownego tematu

ps:to moze napiszcie ktore sa z calej trojki bardziej ,,muzyczne''i zbalansowane,fajnie gdyby mialy detaliczny dzwiek.I czy naprawde uslusze wielka ta roznice w graniu jako laik

Edytowane przez progfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem SRH440 z discmana - były bardzo ubogie w dół i miały bardzo dużo góry - średnio mi to odpowiadało, a słucham właśnie rocka i metalu. No ale to też kwestia gustu, bo właścicielowi one odpowiadają, a repertuaru słucha podobnego :). Mi zdecydowanie bardziej przypasowały ATH-M50 - mają dużo mięsistego basu i subtelnie wycofaną średnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ale czy te 840 nie będą zbyt "monitorowe" i suche np. po podłączeniu pod playera (touch). Czy w takiej sytuacji są one upgradem względem hd380? Miałem 440 - strasznie suche, beż życia, typowy monitoring. Czy 840 mimo wszystko nie zachowują również w dużej mierze takiej charakterystyki, zwłaszcza po podpięciu do chłodnego playera? Tak pytam pod siebie. Chętnie bym posłuchał tych 840 i m50 zanim kupię hd650 :)

 

Może się kiedyś wymienimy MathU na kilka dni na 750dj za hd380 :) Skąd jesteś?

Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 10% więcej są już SRH 840, chyba najlepsze zamknięte poniżej 1000 zł...

Bylbym baaaaardzo ostrozny z tak smialymi stwierdzeniami.Przerobilem roznych sluchawek juz troche ocierajac sie o dynamiki, orthodynamiki i elektrostaty ale na pewno bylbym daleki od takiego stwierdzenia :)Przede wszystkim miedzy M50 a SHR840 zasadnicza jest roznica indywidudalnych preferencji. Jezeli chodzi o poziom wgladu w material moim zdaniem - ten sam poziom. Mnie np. bardziej pasuja M50.

 

1. Wykonanie

2. Zbalansowanie

3. Precyzja basu

 

Ale nie słuchałem B)

 

 

Ostatnie stwierdzenie mnie rozwalilo ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności