Skocz do zawartości
Astell&Kern Billie Jean - PREORDER Więcej informacji... ×
Ultrasone w super cenach Więcej informacji... ×
  • 0
Adam 76

Aune E1 a FiiO F9 pro

Pytanie

Cześć.

Jest może szczęśliwiec, który posiada lub słyszał Aune E1 oraz  FiiO F9 PRO i mógłby skrobnąć jakie są główne różnice w brzmieniu między nimi. Cena obu taka sama. Mam DAP FiiO x5III
i zastanawiam się w co pójść. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0

Czytałeś może recenzje? Może na ich podstawie coś wywnioskujesz. Ja słuchałem Aune E1 i F9 (nie PRO) i jak bym miał je bardzo krótko porównać to bym powiedział FUN vs ANALITYCZNOŚĆ. W recenzji natomiast jest info, że wersja PRO jest mniej analityczna i bardziej dociążona, choć pewnie nie tak jak E1 :) 

Aune E1 - https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-aune-e1/

Fiio F9 PRO - https://kropka.audio/test/sluchawki/fiio-f9-pro-recenzja/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Dzięki za odp. Recenzje oczywiście czytałem ale o ile recki z "Kropki" się u mnie sprawdzają (podobnie odbieram testowany sprzęt) o tyle recki "Audiofanatyka" hmmm.... no bardzo inaczej słyszymy. Stąd ta recka Aune E1 jest dla mnie! nieprzydatna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

'Kropka' dostanie E1 na dniach, więc za 2-3 tygodnie powinna ukazać się recenzja. Ewentualnie podpytaj Maciuxa na PW czy coś wczesniej odnośnie porównania może Ci skrobnąć :)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

To krótko:

Aune E1 - ocieplone, naturalne brzmienie ze sporą sceną, naprawdę nieźle zbalansowane i przyjemna gładka faktura

FiiO F9 Pro - to bardziej neutralne granie, mocniejszy subbbas, bardziej zwarty i szybszy środkowy, jaśniejsza górna średnica, mocniej rozciągnięta góra z wyraźnie zaakcentowaną niższą częścią (ostrzejsza)

Alternatywy, które nie są dostępne w PL:

thinksound ms02 - między E1 a F9 Pro, bardziej bezpośrednie, zbalansowane z mocno uderzającym basem i wyraźnie rozjaśnioną, błyszczącą, ale nie ostrą górą

Simgot EN700 Pro - naturalne, organiczne, dociążenie zależy od tipsów, scena jest jednak zawsze wielka

iBasso IT01 - bardziej rozrywkowe i energiczne granie, wyraźna V-ka, ale technicznie im nie ustępuje

Edytowane przez Methuselah
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

F9 Pro wydają sie zwycięstwem nad tendencją F9 do ostrzenia góry (aż ponad miarę) . Są bardziej przyjazne niż F9. W stosunku do E1 powiedziałbym, że Pro są "audiofilskie" a E1 normalne. Słowo : audiofilskie należy tu potraktować nie do końca serio. Chodzi raczej o tendencję. 

E1 są trudniejsze w aplikacji w ucho , przynajmniej dla mnie. Są bowiem zwyczajnymi kopułkami. Warto poszukać do nich tipsów odpowiednich dla siebie. U mnie oprócz pianek sprawdzają sie Tipsy "Sony" z kolorowymi tulejkami (dostępne na AlEx). Warto też zaopatrzyć je w zausznice  do noszenia OTE. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

E1 chyba raczej do FH1 powinno się porównywać, bo zbliżone tonalnie.

Edytowane przez Bokrug

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Dostałem Aune E1 do testu i z pewnością porównam je do FiiO F9 PRO. Teraz mogę tylko wspomnieć, że zgadzam się z opinią @Methuselah, chociaż nie odbieram E1 jako słuchawek specjalnie ciepłych. Czeka mnie jednak sporo połączeń do sprawdzenia, na początek poszedł FiiO Q5 z modułem AM3B - dosyć technicznie i średnicowo brzmiącym (test dzisiaj), możliwe że to przez to. Generalnie fun i przystępność są po stronie Aune E1, natomiast analityczność i ostrzejsze średnie po stronie F9 PRO. 

No i pierwsze wrażenia odnośnie E1 są jak najbardziej pozytywne i to nawet od razu z pudełka. Nie mam też problemów z aplikacją, w przeciwieństwie do @Lord Rayden. U mnie słuchawki FiiO są bardziej upierdliwie pod względem zakładania i wypełnienia kanałów - muszę uważać na głębokość aplikacji. Za to Aune E1 wkładam do ucha i o nich zapominam.

Edytowane przez maciux
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Widocznie masz normalne uszy. Moje, szczególnie lewe, nie do końca lubią się z dokami. Preferuję kształt łezkowy ala Westone (czyli cała seria Fiio). E1 to klasyczny kształt.

Z E1 tipsy czy pianki[mention=43531]Maciux[/mention] ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Pianki w E1 gaszą całą tę fajną górę. ALE! Pianki Snab FT3 mam na MEE P1 i w ogóle prawie nie wpływają na wysokie tony + poprawiają izolację znacząco. Posprawdzam w wolnej chwili jak to na E1 się prezentuje.

• Like 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0

Snaby są tylko w jednym rozmiarze ? Medium (M) ?

Pianki w E1 gaszą całą tę fajną górę. ALE! Pianki Snab FT3 mam na MEE P1 i w ogóle prawie nie wpływają na wysokie tony + poprawiają izolację znacząco. Posprawdzam w wolnej chwili jak to na E1 się prezentuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
  • 0
50 minut temu, Lord Rayden napisał:

Widocznie masz normalne uszy. Moje, szczególnie lewe, nie do końca lubią się z dokami. Preferuję kształt łezkowy ala Westone (czyli cała seria Fiio). E1 to klasyczny kształt.

Spróbować możesz ze SpiralDots, chyba najlepsze tipsy pod E1

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi