Skocz do zawartości
  • 0

Wygodne doki do telefonu (do 300 zł)


SSling

Pytanie

Szukam jak w tytule. Słuchane będzie głównie youtube i spotify. Obecnie korzystam z takich starych słuchawek Fischer Audio Silver Bullet i o ile muzycznie nie mam im absolutnie nic do zarzucenia (grają świetnie wg mnie) to jakoś nie lubią się one z moimi uszami. Muszę je co chwilę dociskać, bo luzują się w uszach co strasznie mnie drażni. Próbowałem różnych gumek i nic nie pomagało, to chyba dlatego, że one są dość spore i ciężkie jak na doki, a do tego płytko siedzą w uszach.Więc to jest zjawisko, którego absolutnie chce uniknąć w nowych słuchawkach, wiem że najlepiej by było zrobić jakieś przymiarki, ale niestety raczej nie mam takiej możliwości i zostaje zakup w ciemno.

 

Przejrzałem kilkanaście stron forum i widzę, że ludzie teraz kupują głównie bezprzewodówki, ale jakoś nie mam przekonania do tej technologii. Kabel może jest wkurzający, ale konieczność ładowania baterii również. Pilot/mikrofon na kablu nie jest wymagany. Zakup za to musi być dokonany w Polsce, nie chcę mi się bawić w import.

 

Co sam wziąłem pod uwagę:

Klipsch R6 - sporo dobrego czytałem, podstawowa wersja jest w miarę tania i chyba najbardziej mnie do nich ciągnie. Ale znowu na zdjęciach widzę, że one dość mocno wystają z uszu i boję się, że będzie to samo co z Bulletami.

Fidue A65 - widziałem je mocno zachwalane w kilku tematach na forum

SoundMagic PL50 - nigdy nie miałem słuchawek z taką konstrukcją i nie wiem czy by mi to pasowało, więc trochę strach ryzykować. Czy to faktycznie jest wygodne? Bo jeśli tak to czemu jest tak mało słuchawek tego typu?

Sennheiser Momentum 2 M2 - po prostu wpadły mi w oko przy przeglądaniu sklepu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Klipsch R6 są bardzo porządne doki. W obecnej cenie ( można dostać za 199 pln) są bardzo opłacalne. I dużo lepsze od SM E50 dźwiękowo. Pozozstałych nie słyszałem, więc się nie wypowiem

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 minutes ago, Jaro54 said:

Klipsch R6 są bardzo porządne doki. W obecnej cenie ( można dostać za 199 pln) są bardzo opłacalne. I dużo lepsze od SM E50 dźwiękowo. Pozozstałych nie słyszałem, więc się nie wypowiem

 

A jak z wygodą i zwłaszcza "stabilnością"? Nie wypadają łatwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wypadają, a tipsy elipsoidalne super sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, SSling napisał:

 

To 2000 czy 3000 lepsze? I czemu akurat te do fona?

Telefon nie wykorzysta potencjału E3000, lepiej sprawdzą się z fonem E2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli FA Silver Bullet pasują dźwiękowo to Klipsche będą ich rozwinięciem. Znam i jedne i drugie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, jd1210 napisał:

Do fona to zdecydowanie FINAL AUDIO E2000C lub A65.

 

Zależy jakiego telefonu, a miedzy nimi nie ma dużej różnicy.

 

Godzinę temu, jd1210 napisał:

Telefon nie wykorzysta potencjału E3000, lepiej sprawdzą się z fonem E2000.

 

Wykorzysta. To nie są trudne do wysterowania słuchawki, ale potrzebują nieco więcej energii aby ten mikrodynamik osiągnął odpowiednią głośność. Większa scena, gładsze brzmienie i bardziej naturalna góra to różnice względem E2000C, które łatwo wychwycić i docenić. Z takim OnePlus 5/5T to E3000C o wiele lepiej się dogadują niż E2000C. Napiszę więcej, to E2000C są bardziej niestrawne ze słabymi smartfonami.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 minutes ago, Methuselah said:

 

Zależy jakiego telefonu, a miedzy nimi nie ma dużej różnicy.

 

 

Wykorzysta. To nie są trudne do wysterowania słuchawki, ale potrzebują nieco więcej energii aby ten mikrodynamik osiągnął odpowiednią głośność. Większa scena, gładsze brzmienie i bardziej naturalna góra to różnice względem E2000C, które łatwo wychwycić i docenić. Z takim OnePlus 5/5T to E3000C o wiele lepiej się dogadują niż E2000C. Napiszę więcej, to E2000C są bardziej niestrawne ze słabymi smartfonami.

 

Telefon to Moto Z2 Play, nie mam zielonego pojęcia jaki to ma potencjał grający.

 

Poczytam przez weekend o tych Final Audio, bo teraz waham się między nimi i klipschami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 minut temu, Methuselah napisał:

 

Zależy jakiego telefonu, a miedzy nimi nie ma dużej różnicy.

 

 

Wykorzysta. To nie są trudne do wysterowania słuchawki, ale potrzebują nieco więcej energii aby ten mikrodynamik osiągnął odpowiednią głośność. Większa scena, gładsze brzmienie i bardziej naturalna góra to różnice względem E2000C, które łatwo wychwycić i docenić. Z takim OnePlus 5/5T to E3000C o wiele lepiej się dogadują niż E2000C.

E3000 zagrają dobrze z neutralnego vs analitycznego źródła. Z takim Pionkiem XD-100 jest super, wiem że z DX80 na najjaśniejszym sofcie, też. 

Z fonów, Tocha  4G i AK300, było tak sobie, nabiału nie urywa. Tu lepiej spisują  się np. A65.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
56 minut temu, SSling napisał:

 

Telefon to Moto Z2 Play, nie mam zielonego pojęcia jaki to ma potencjał grający.

 

Poczytam przez weekend o tych Final Audio, bo teraz waham się między nimi i klipschami.

 

Wybór jest spory. FAD E2000C, FAD E3000C, Klipsch R6 są nieco bardziej wygodne niż Fidue A65, ale wszystkie są spoko. Od ciepłego do "neutralnego" to wygląda tak: Klipsch R6 -> Fidue A65 -> E3000C (ale ktoś inny może ocenić też tak: E3000 -> A65 ;) -> E2000C. Najlepiej posłuchać w sklepie ze swojej Moto. W MP3Store na pewno będziesz miał opcję (poza Fidue).

 

56 minut temu, jd1210 napisał:

E3000 zagrają dobrze z neutralnego vs analitycznego źródła. Z takim Pionkiem XD-100 jest super, wiem że z DX80 na najjaśniejszym sofcie, też. 

Z fonów, Tocha  4G i AK300, było tak sobie, nabiału nie urywa. Tu lepiej spisują  się np. A65.

 

Eeee, dość uniwersalne są E2000C i E3000C gdy idzie o dobór źródła. Może wypadkowa sygnatura Ci nie podeszła. Smartfony ze słabszymi układami nie rozkręcą ich do wyższej głośności po prostu. Z analitycznym zagrają bardziej neutralnie, ale z cieplejszym potrafią zaczarować przy słuchaniu klasyki czy jazzu.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
22 minuty temu, Methuselah napisał:

Eeee, dość uniwersalne są E2000C i E3000C gdy idzie o dobór źródła. Może wypadkowa sygnatura Ci nie podeszła. Smartfony ze słabszymi odtwarzaczami nie rozkręcą ich do wyższej głośności po prostu. Z analitycznym zagrają bardziej neutralnie, ale z cieplejszym potrafią zaczarować przy słuchaniu klasyki czy jazzu.

Methuselah mam już trzecią sztukę E3000, co świadczy o tym, że mi podchodzą i to bardzo. Słucham ich od kilku miesięcy i to co te doki wyczyniają z synergicznymi grajkami zaskoczyło mnie i nie tylko mnie. To samo potwierdzić Ci może Wojtek C. I nie przekonasz mnie, że byle jaki smartfon wyciągnie z nich to całe dobro. Wpinałem je w różnie "dziurki"?, to wiem co piszę.

Ogólnie nie są specjalnie prądożerne ale im lepszy jakościowo materiał dostaną, tym większa przyjemność ze słuchania. Jak już miałbym je łączyć z czymś innym niż Pionek, to zrobiłbym to z jakimś Apple. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, jd1210 napisał:

Methuselah mam już trzecią sztukę E3000, co świadczy o tym, że mi podchodzą i to bardzo. Słucham ich od kilku miesięcy i to co te doki wyczyniają z synergicznymi grajkami zaskoczyło mnie i nie tylko mnie. To samo potwierdzić Ci może Wojtek C. I nie przekonasz mnie, że byle jaki smartfon wyciągnie z nich to całe dobro. Wpinałem je w różnie "dziurki"?, to wiem co piszę.

Ogólnie nie są specjalnie prądożerne ale im lepszy jakościowo materiał dostaną, tym większa przyjemność ze słuchania. Jak już miałbym je łączyć z czymś innym niż Pionek, to zrobiłbym to z jakimś Apple. 

 

 

Gadanie. E3000C grają naturalnym, ocieplonym i wygładzonym dźwiękiem, a przy tym są całkiem neutralne, więc jak chcesz osiągnąć "monitorowe" brzmienie, to śmiało możesz podpinać je do analitycznego źródła, ale to jest Twoja opinia. Może pokrywać się z opiniami kilku innych użytkowników. Ktoś inny z kolei może gustować w pełniejszym, jeszcze cieplejszym dźwięku, co osiągnie w parze z innym playerem. I też ma rację. Tym bardziej, że E3000C też się do tego nadają. Nie powinieneś na bazie swojego gustu wskazywać innym jak mają słuchać muzyki i szukać jedynej prawdziwej drogi. Słuchanie ma sprawiać frajdę i każdy powinien sam zdecydować co ją daje w danej sytuacji. Szczególnie w tańszym sprzęcie jak E3000C, który jest pod cieszenie się muzyką, a nie pracę z nią tworzony.

 

Warto wskazać, że "według mnie to połączenie jest super", ale po co wymyślać, że dany sprzęt zagra tylko w takiej konfiguracji. Campfire Audio dodaje do Cometa trzy pary tipsów i każde diametralnie wpływają na dźwięk, aby różne grupy użytkowników mogły dopasować go po siebie. To samo z całą masą innych słuchawek. Dobór źródła to kolejna zabawa tego typu. Znalazłeś idealną synergię dla siebie i to jest super. Po co jednak narzucać to innym? Jeden lubi sushi, a drugi schabowego. Najlepiej zawsze wskazać, aby każdy poszedł i sam posłuchał czy mu się to podoba.

 

I wcale cię nie przekuję, że byle jaki smartfon zapewni ci to co Pioneer. Pytanie ilu słuchałeś telefonów w parze z FAD E3000C? Smartfonów jest naprawdę sporo :) Nie kwestionuję wiedzy, a jedynie zwracam uwagę, że nie ma co generalizować.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 minut temu, Methuselah napisał:

 

Gadanie. E3000C grają naturalnym, ocieplonym i wygładzonym dźwiękiem, a przy tym są całkiem neutralne, więc jak chcesz osiągnąć "monitorowe" brzmienie, to śmiało możesz podpinać je do analitycznego źródła, ale to jest Twoja opinia. Może pokrywać się z opiniami kilku innych użytkowników. Ktoś inny z kolei może gustować w pełniejszym, jeszcze cieplejszym dźwięku, co osiągnie w parze z innym playerem. I też ma rację. Tym bardziej, że E3000C też się do tego nadają. Nie powinieneś na bazie swojego gustu wskazywać innym jak mają słuchać muzyki i szukać jedynej prawdziwej drogi. Słuchanie ma sprawiać frajdę i każdy powinien sam zdecydować co ją daje w danej sytuacji. Szczególnie w tańszym sprzęcie jak E3000C, który jest pod cieszenie się muzyką, a nie pracę z nią tworzony.

 

Warto wskazać, że "według mnie to połączenie jest super", ale po co wymyślać, że dany sprzęt zagra tylko w takiej konfiguracji. Campfire Audio dodaje do Cometa trzy pary tipsów i każde diametralnie wpływają na dźwięk, aby różne grupy użytkowników mogły dopasować go po siebie. To samo z całą masą innych słuchawek. Dobór źródła to kolejna zabawa tego typu. Znalazłeś idealną synergię dla siebie i to jest super. Po co jednak narzucać to innym? Jeden lubi sushi, a drugi schabowego. Najlepiej zawsze wskazać, aby każdy poszedł i sam posłuchał czy mu się to podoba.

 

I wcale cię nie przekuję, że byle jaki smartfon zapewni ci to co Pioneer. Pytanie ilu słuchałeś telefonów w parze z FAD E3000C? Smartfonów jest naprawdę sporo :) Nie kwestionuję wiedzy, a jedynie zwracam uwagę, że nie ma co generalizować.

A słuchałeś E3000 z Pionkiem lub z jakimś konkretnym grajkiem?

Koniecznie chcesz wcisnąć autorowi wątku, coś co mu się w życiu razem nie zgra. Ciepłe doki do zamulonych fonów.

Na bank będzie zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 minut temu, jd1210 napisał:

A słuchałeś E3000 z Pionkiem lub z jakimś konkretnym grajkiem?

 

Tak, i nie tylko E3000C ;) W żaden sposób nie masz co mnie przekonywać, bo ja się nie mam zamiaru kłócić i dowodzić racji, za stary już jestem na długie dyskusje w sieci. Zwróciłem uwagę tylko, że warto dać każdemu szansę, aby sam ocenił, a nie wytyczne z góry. Nie musisz się ani ze mną zgadzać, ani zmieniać sposobu myślenia. Każdy może mieć swoje zdanie i z tym żyć :) 

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, Methuselah napisał:

 

Tak, i nie tylko E3000C ;) W żaden sposób nie ma co mnie przekonywać, bo ja się nie mam zamiaru kłócić i dowodzić racji, za stary już jestem na długie dyskusje w sieci. Zwróciłem uwagę tylko, że warto dać każdemu szansę, aby sam ocenił, a nie wytyczne z góry. Nie musisz się ani ze mną zgadzać, ani zmieniać sposobu myślenia. Każdy może mieć swoje zdanie i z tym żyć :) 

I nie usłyszałeś różnicy pomiędzy grajkami? Jaki to fon, to go posłucham, z ciekawości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fiio F5 lub Final Audio E3000 to moim zdaniem najlepszy wybór. Fiio mogą być wygodne lub niewygodne. Budowa słuchawek może uwierać o twoją małżowinę. Osobiście mi po czasie mnie przestało boleć (tak jakby moje uszy się wyregulowały pod nie) i jest teraz super. Finale to żadna obawa. Maciupkie, ale super wygodne. Słyszałem, że różnica jakaś jest między E3000, a E3000C jeśli chodzi o dźwięk. Niestety nie miałem możliwości przetestować E3000C. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mi E3000 leżą jak ulał, A65 z racji dziwnego kształtu kopułki, czasami lekko cisną w małżowinę. Ale to zawsze indywidualna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, jd1210 napisał:

I nie usłyszałeś różnicy pomiędzy grajkami? Jaki to fon, to go posłucham, z ciekawości?

 

O nie, do tego nie dojdzie, abym to ciągnął :P Tym bardziej jeżeli masz mi wmawiać, że fakt iż DAP zapewni lepszą jakość dźwięku niż smartfon ma przekreślać sens kupowania słuchawek jak E3000C do telefonów. To by dotyczyło co drugich sensownych słuchawek na rynku. Od tego są DAP-y, aby miały dobre układy audio, sensowne wzmacniacze czy obsługę DSD. FiIO F5 użytkownicy też mają do telefonów nie kupować, bo przecież na zbalansowanym kablu zagrają lepiej? Nie przesadzaj.

 

Poważnie pisałem, że warto dać każdemu wybór, niech sam oceni. Są wygodne, a jak się zgrają z Moto (napędzi je), to będzie to dobra opcja, bo je łatwo wysterować. Zasugerowane E2000C to praktycznie ta sama bajka, gdy idzie o napędzanie. Cięższą opcją do wysterowania przez telefony są TFZ King, a o wiele łatwiej je napędzić.

 

Co do telefonów, to możesz śmiało posłuchać FAD E2000C i E3000C z Galaxy S9, LG V30, OnePlus 5/5T czy nawet starym ZTE Axon 7.

2 godziny temu, jd1210 napisał:

Mi E3000 leżą jak ulał, A65 z racji dziwnego kształtu kopułki, czasami lekko cisną w małżowinę. Ale to zawsze indywidualna sprawa.

 

Nie wiem jak u ciebie, ale według mnie FAD lepszą izolację zapewniają niż Fidue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bo Fidue A65 izolację mają raczej średnią jak na doki. Ich zaletą jest jednak to, że nie ważne, czy są podłączone do Szajsunga Xcover 4, Shanlinga M0, czy Pionka - grają niemal identycznie, a jedyna różnica w brzmieniu sprowadza się w zasadzie do bardzo drobnych różnic w prezentowaniu wokali - są albo odrobinę bardziej z przodu albo z tyłu, ale są to różnice naprawdę niewielkie. Stąd uważam, że to rzutuje na ich "świetność", bo nie trzeba się przejmować źródłem, skoro grają z byle czego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Vaiet napisał:

Bo Fidue A65 izolację mają raczej średnią jak na doki. Ich zaletą jest jednak to, że nie ważne, czy są podłączone do Szajsunga Xcover 4, Shanlinga M0, czy Pionka - grają niemal identycznie, a jedyna różnica w brzmieniu sprowadza się w zasadzie do bardzo drobnych różnic w prezentowaniu wokali - są albo odrobinę bardziej z przodu albo z tyłu, ale są to różnice naprawdę niewielkie. Stąd uważam, że to rzutuje na ich "świetność", bo nie trzeba się przejmować źródłem, skoro grają z byle czego.

 

Nie dość, że ze wszystkiego grają, to ze wszystkim sobie dość dobrze radzą :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, Methuselah napisał:

 

Nie dość, że ze wszystkiego grają, to ze wszystkim sobie dość dobrze radzą :) 

W gruncie rzeczy, mając 3 modele pod ręką z czego 2 na własność zaczynam powoli dochodzić do wniosku, że to jakaś cecha wspólna wszystkich Fidue. Niedawno w ramach eksperymentu podłączyłem A91 do Note8 i byłem w szoku, jak niewielka jest degradacja względem XDP-100R :) Ei.XX z telefonu już na przykład słuchać nie mogę, podobnie jest z Cardasami, bo za duża buła się robi. A tu, Siriusy zachowały jakieś 80-85% jakości brzmienia, choć piszę trochę z pamięci. Od dłuższego czasu nie łączyłem ich z N8 :D

 

Niemniej A65 to dla mnie jeden z królów budżetówki do 200-300zł i taki bezpieczny wybór słuchawek z relatywnie uniwersalną, przystępną sygnaturą, które nie są wybredne co do źródła :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności