Skocz do zawartości
Astell&Kern Billie Jean - PREORDER Więcej informacji... ×
Ultrasone w super cenach Więcej informacji... ×

Rekomendowane odpowiedzi

Do wywalenia

Edytowane przez piecho

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do wywalenia

Edytowane przez piecho

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 28.05.2017 o 18:56, bachankas napisał:

Dotarła do mnie druga para.
Potwierdzam mój problem z nimi: na fabrycznych tipsach cholernie mi sybilują :o Względem np. tipsów UFUnowych mają węższą średnicę wewnętrzną. Z drugiej strony te KZtowe tipsy są wygodniejsze, bo są dłuższe - łatwiej łapać seal.
Ktoś może sprawdzał jakieś biflange/triflange albo po prostu tipsy nieco głębiej penetrujące uszy niż takie typowe gumki?

Ja używam triflange (z KZetami też) i tego typu tipsy są najlepsze, głęboko wchodzą i bardzo stabilnie trzymają słuchawki w uchu. Nie trzeba ciągle poprawiać. Inna sprawa, że zamówiłem stertę triflange na ali i tylko cztery pary pasują. Reszta do na chińskie uszy :), malutkie. I materiał, z jakich są zrobione też ma znaczenie.

Edytowane przez artif

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dostałem wreszcie srebrny kabel od KZ i parę ich dziwnych original 'memoary foams', które nie przypominają żadnych znanych mi pianek - bo to i nie pianki tylko jakiś gumowato-plastikowy kompromis między piankami a tipsami - w ogóle się nie odkształcają. Natomiast to jeszcze wcale ich nie przekreśla, są dla mnie odpowiedniej długości i kształtu, dają dobry seal i komfort, czas posłuchać ich z kablem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakby komuś przeszkadzają odcinki pamięciowe to uprzejmie donoszę, że możne ja łatwo, acz nieodwracalnie, zdemontować. Bez uszczerbku dla wytrzymałości i wizualnego. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam to wczoraj zrobiłem ale z uszczerbkiem dla zdrowia. Zachciało się noża używać. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
47 minut temu, Karbon315 napisał:

Sam to wczoraj zrobiłem ale z uszczerbkiem dla zdrowia. Zachciało się noża używać. :lol:

Rękawiczki kevlarowe trzeba było założyć :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy te słuchawki trzeba wygrzewać? Coś jest nie tak, wysokie tony są nie do przyjęcia - wszystkie talerze i dzwonki brzmią b. ostro i są nadmiernie wyeksponowane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
27 minut temu, Mcarto napisał:

Czy te słuchawki trzeba wygrzewać? Coś jest nie tak, wysokie tony są nie do przyjęcia - wszystkie talerze i dzwonki brzmią b. ostro i są nadmiernie wyeksponowane.

Dziwne, jak ktoś narzekał na górę to raczej na to, że jest cofnięta i lekko zgaszona.

Przesłuchałem je na 3 grajkach, jestem wrażliwy na górę i niczego takiego nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Mcarto napisał:

Mam tak na fabrycznych tipsach, spróbuj jakieś inne, najlepiej z szerszą średnicą wewnętrzną.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
29 minut temu, paratykus napisał:

Dziwne, jak ktoś narzekał na górę to raczej na to, że jest cofnięta i lekko zgaszona.

Przesłuchałem je na 3 grajkach, jestem wrażliwy na górę i niczego takiego nie zauważyłem.

Mnie to od razu ukuło więc też się dziwię bo opinie są b. dobre.

Sprawdzałem na telefonie (Deezer), na kompie Mac mini + DAC SMSL M2. Puszczałem z kompa mp3 z Deezera i ALAC z iTunes i dalej to samo. Z ciekawości podłączyłem je nawet do Discmana który jest raczej ciepły i też góra była ostra.

@Bachankas fabryczne były nie do przyjęcia, słuchałem ich chyba z tipsami Seinheissera - poszukam jeszcze czegoś szerszego.

Edytowane przez Mcarto

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poszukaj czegoś na czym złapiesz lepszego seal'a. Ludzie, którzy narzekali w zst na ostrą górę z reguły mieli problem z uszczelnieniem tipsa.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, lolomanolo napisał:

Poszukaj czegoś na czym złapiesz lepszego seal'a. Ludzie, którzy narzekali w zst na ostrą górę z reguły mieli problem z uszczelnieniem tipsa.

Dzięki faktycznie to rozwiązuje problem.

Wcześniej za radą @bachankas założyłem tipsy z szerszą średnicą i było trochę lepiej ale nadal nie do przyjęcia.

Sprawdziłem kilka tipsów i tylko jedne stare pianki od soundmagic załatwiają sprawę.

Poda mi ktoś namiar na dobre pianki ew. jakieś bi-flange

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, Mcarto napisał:

U @bigmaras kupisz zestawy gumek przeróżnych nawet triflange

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Mcarto napisał:

Ja wziąłem te bi-flange i jestem zadowolony, te 4 mm średnicy wewnątrz to błąd, wchodzą idealnie na tulejkę, clear imho najlepsze, bo to taki silikon jak w przyzwoitych tipsach, natomiast białe i czarne taki bardziej matowy, który nieco gorzej łapie przyczepność w uchu, dopiero po zagrzaniu w uchu lepiej

https://pl.aliexpress.com/item/5-Pairs-10pcs-Original-Replacement-Headphone-Two-Layer-Silicone-In-Ear-Earphone-Earbuds-Headset-Eartips-Earplug/32552830443.html?spm=2114.13010608.0.0.npZfD6 

A z większym otworem te, ale jeszcze nie doszły, chyba będą teraz dla mnie za płytkie, bo identyczne jedne mam w rozm L i tak sobie z komfortem dla mnie

https://pl.aliexpress.com/item/6-pcs-Original-Replacement-Headphone-Two-Layer-Silicone-In-Ear-Earphone-Earbuds-Headset-Eartips-Earplug-Ear/32700128989.html?spm=2114.13010608.0.0.npZfD6

Z pianek budżetowo to takie (są i taniej na allie) są trochę mniej gęste od Snaba więc imho tak nie zamulają, natomiast wg mnie Comply są najlepsze

https://pl.aliexpress.com/item/6pcs-3pairs-Comply-T100-T400-Memory-Ear-Foam-Eartips-For-In-Ear-Earphone-Earbud-Headset/32455634376.html?spm=2114.13010608.0.0.8zckt6

Jeszcze coś takiego, ale jak na razie ciężko mi ocenić, bo słuchałem bardzo krótko, seal jednak nie jest idealny jak w piankach, bo one jak pisałem wyżej się nie odkształcają tylko są takimi tipsami z niby-pianki.

https://pl.aliexpress.com/item/1-Pairs-KZ-Original-Memory-Foam-Ear-Pads-Tips-for-Earphone-Noise-Isolating-Earbud-Comfortable-Earpad/32759184372.html?spm=2114.13010608.0.0.8zckt6 

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki

Jeszcze jedno pytanko czy z czasem ten przetwornik basowy rozwinie skrzydła? 

Po uszczelnieniu a raczej właściwie zaklejeniu kanałów grają całkiem przyjemnie ale ilości dobrego basu to nie poprawiło. Nawet moje studyjne Fostex T-7 mają go więcej i schodzi on niżej.

Edytowane przez Mcarto

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dzięki
Jeszcze jedno pytanko czy z czasem ten przetwornik basowy rozwinie skrzydła? 
Po uszczelnieniu a raczej właściwie zaklejeniu kanałów grają całkiem przyjemnie ale ilości dobrego basu to nie poprawiło. Nawet moje studyjne Fostex T-7 mają go więcej i schodzi on niżej.

Ten bas już raczej taki jest moim zdaniem.

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, tazzzpl napisał:

Czy wie ktoś gdzie można kupić kabelek bluetooth?

Na razie wygląda na to , że nie można. Wszystko wykupili. Jak były to na aliexpress

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posłuchałem trochę ZST w parze z ZS3 i chyba jednak wolałbym te drugie. Co prawda grają trochę plastikowo, ale jest w nich coś wesołego. No i lepiej siedzą w uszach ;)

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi