Majster87

Impedancja słuchawek a wielkość słuchawek

Recommended Posts

Witam. Nurtuje mnie jedna kwestia. Być może moje pytanie jest banalne. Otóż posiadam telefon Xiaomi Mi5. Gra to jak na mój gust bardzo dobrze jednak brakuje mu nieco mocy. Słuchawki Sennheiser HD380Pro muszę na nim używać wraz z wzmacniaczem słuchawkowym ponieważ przy niektórych utworach brakuje mocy. Sennheisery posiadają impedancję 54 Ohm. Chciałem kupić sobie słuchawki do użytku zewnętrznego nadające się do biegania, na rower itp. Wybór padł na Koss Sporta Pro. jednak te słuchawki mają impedancję 60 Ohm. Czy to oznacza, że mimo to, że są mniejsze od Sennheiserów to będą grały jeszcze ciszej?

Edytowane przez Majster87

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tutaj bardziej chodxi o skuteczność przetwornika, bywają pchełki które mają po 300ohm i można je spokojnie napędzić z telefonu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kossy popędzisz z byle czego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Swoją drogą ciekawe, bo człowiek im więcej parametrów słuchawek dostaje, tym mniej o ich napędzeniu wie :P .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Swoją drogą ciekawe, bo człowiek im więcej parametrów słuchawek dostaje, tym mniej o ich napędzeniu wie :P .

Trzeba wierzyć uchu a nie cyferkom.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ważne jest charakterystyka impedancji w funkcji częstotliwości, jeżeli jest płaska jak stół, to można ich używać z byle czym. Jeżeli pojawiają się zafalowania zwłaszcza na basie, to niestety potrzebna jest wtedy większa moc żeby ruszyć przetwornikiem, takie same hece zdarzają się często z kolumnami, które teoretycznie 8 ohmowe potrafią mieć dołek nawet do 2-3ohmów, a później zdziwienie, że nie chce to ładnie grać, zaczyna się żonglowanie kablami i cuda wianki

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Konstrukcja tych kossów determinuje to, że i tak słuchasz głośniej aniżeli potrzebujesz. Czynnikiem najważniejszym jest SPL - im większy, tym słuchawki głośniej zagrają. Do tego te lepiej izolujące nie muszą być "odkręcane" zbyt mocno, bo nie ma potrzeby zagłuszania otoczenia decybelami. :)

Dochodzi jeszcze jeden aspekt - możesz mieć "unijną" blokadę głośności na telefonie - ja miałem podobnie z Sansa Clip Sport: wszyscy twierdzili, że mocowo naprawdę jest porządna, a u mnie kupa. Okazało się, że reset ustawień urządzenia i przypisanie go do "reszty świata" zdjęło debilne ograniczenie głośności i grajek pędzi mi wszystko jak potrzeba.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na telefonie 100% głośności gra na poziomie 50-60% głośności na PC stacjonarnym (standardowa karta dźwiękowa na płycie głównej MSI).

Edytowane przez Majster87

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

android ma dziwne kodowanie ustawienia głośności więc nie da się tego aż tak łatwo porównać (%) a co do samych słuchawek to oprócz oczywistej impedencji dochodzi jeszcze 'wydajność' (- określana czymś na zasadzie głośności nominalnej) jak i oczywiście sama charakterystyka słuchawek odpowiadającą ich zachowaniu przy obniżonym poziomie mocy do nich pakowanym, jak i zarówno to jak bardzo dana para współpracuje i zyskuje na tej współpracy ze wzmacniaczami... nie zagłębiając się już w różnice pomiędzy impedencją konkretnego wzmacniacza/dac'a lub wzrostem dystorsji który czasem jest zauważalny przy wyższych głośnościach na tych urządzeniach jak i samego wykresu pompowanej mocy od impedencji podpiętego urządzenia (który też nie zawsze wygląda tak samo...)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta