Skocz do zawartości
  • 0

Zamiennik Alpha Dog/Alpha Prime!


Firegon

Pytanie

Witajcie!

Mam nadzieję, że to ostatni temat jaki zakładam w "Co kupić", ale bez Waszej pomocy ciężko!

Szukam dostępnego w Polsce albo przynajmniej Europie zamiennika amerykańskich alpha dog/prime od mrspeakers ( mod fostex t50rp ).

Zamknięte, z porządną sceną, solidnym acz nie przesadzonym basem i koniecznie bardzo dobrą izolacją dźwięku.

Słuchawki chcę sparować z Gustardem H10 ( z tego co słyszałem podobno gra nieźle ), DAC jeszcze w trakcie poszukiwań.

Mogą być używane, budżet około 2000-2500

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ale perul nie zrobi z t50rp Alpha dogów

Tylko coś innego, niekoniecznie gorszego ;)

 

Mało które słuchawki tak mi pasują brzmieniowo i sceną jak moje T50rp, ale jeśli miałaby być izolacja to trzebaby użyć skórkowych padów (HM5) i do nich mod dopasować - już wiem jak, tylko póki co nie mam zlecenia ;) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

...

Ten przetwornik jak każdy ma swoje ograniczenia.

no ma, zwłaszcza w zakresie najniższego basu, ale własnie skórkowe pady mogłyby mu to co nieco pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchalem Mad Dogsów, i nie powiem miłe granie, ale żeby to był szał?

podzielam opinię ;)

 

Jak w swoich w końcu mod poprawię to mogę Ci podesłać do posłuchania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie znam AD, jedynie MD i jakiegoś wielkiego wrażenia na mnie nie zrobiły. Z tego co czytałem w AD wreszcie jest bas, więc nie dziwię się, że chciałeś je ponownie nabyć :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jakich cech poszukujesz w nich? Może coś z kolegami doradzimy...

Tak po prawdzie to szukam zamkniętego i wygodnego odpowiednika LCD2. No tylko troche gorszego żeby dostosować się do budżetu.

No ale wiadomo, tutaj ciężko będzie porównywać więc:

-głównie nastawione na mid, z niezłym, bądź dobrym basem

-raczej ciepłe, na pewno nie neutralne

-scena nie jest najważniejsza, wystarczy żeby nie było efektu jakbym miał słuchawki w czaszce

-z jak najlepszą izolacją dźwięku ( to taka moja mania )

-wygodne na tyle aby wytrzymywać 2-3 godziny bez przerw.

-no i jako że jestem bardzo blisko kupna gustarda h10, to w sumie coś pod niego by się przydało. No chyba że jest jakaś alternatywa w podobnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A mi się Mad Dogi podobały dużo bardziej niż Alpha Dogi i też bardziej niż modowane przez Perula T50rp (nie wiem, która to była wersja). Wspominam te MD bardzo miło - były niesamowicie wygodne na padach od Shure, ciepłe, analogowe, ale potrzebowały dużo mocy - z Cayinem iHA-6 grały wspaniale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hehlok, ale Ty miałeś zmodowane MadDogi, a nie takie jak MrSpeaker wypuszcza. Ja słuchałem oryginalnego wypustu, jeszcze zanim Crysis przy nich majstrował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchałem Mad Dogów nie grzebanych i Alpha Dogów, Mad Dogi spoko ale faktycznie z najniższym basem było słabo, Alpha Dogi za to wg mnie były przedobrzone, bas był mocno napompowany ale było to strasznie nienaturalne.

Chętnie posłucham dalszych propozycji bo sam chciałbym znaleźć słuchawki jak w temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem miałem je jeden wieczór u siebie i nic takiego nie zauważyłem.

 

Apropo tematu to zarówno MadDogi i AD dla mnie osobiście były za mało zamknięte, tzn. niedostatecznie tlumiły, a raczej za bardzo "wyciekały" na zewnątrz.P

co ty piszesz?! AD słabo izolują :) to jakiś absurd, to są jedne z najlepszych słuchawek w tej dziedzinie. Od kogo miałeś AD?

Kuba, one maja regulacje basu.

Edytowane przez Teti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

OK mała pomyłka, miałem Alpha Prime, a nie Alpha Dog, ale konstrukcja jest chyba taka sama? A to co piszę to nie absurd, wyciek dźwięku był spory i jest sporo zamkniętych dynamików, które w tym względzie są lepsze.

 

Miałem dokładnie te: http://zakupek.pl/test/sluchawki/recenzja-mrspeakers-alpha-prime/

 

Maciux zdaje się podziela moje zdanie na temat dźwiękoszczelności :)

Edytowane przez szwagiero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

OK mała pomyłka, miałem Alpha Prime, a nie Alpha Dog, ale konstrukcja jest chyba taka sama? A to co piszę to nie absurd, wyciek dźwięku był spory i jest sporo zamkniętych dynamików, które w tym względzie są lepsze.

 

:) Podejrzewam że nie miałeś prime bo konstrukcyjnie się nie różnią z AD, oprócz jednej rzeczy, sorry ale jak byś miał z nimi do czynienia to byś nie pisał takich głupot!

Które bardziej izolują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności