Skocz do zawartości

Co nie kupie jest zbyt słabe ( Bass )


bioly3211

Rekomendowane odpowiedzi

siema mam problem z doborem sluchwek szukając specjalnie słuchawek które według opinni i recenzji mają za dużo bassu lub jest on przekolorowany i za każdym razem je kupuje i co sie okazuje wszystkie są albo dobre albo średnie z słuchawek które miałem/słyszałem to Akg 518,Soundmagic PL 11,Sony MDRV-700DJ,Aiai TMA-1,Superluxy HD 681 EVO,Stanton DJ 2000 wszystkie sprawdzałem na kompie i na mikserze ( komp integra ale naprawdę daje rade ) ze wszystkich najbardziej podobają mi sie soniacze które aktualnie mam a jeżeli chodzi o bass to najlepiej tak AKG/Sony gdzie Sony niskich basów mają zbyt mało akg za to dawały rade ale też były średnie sprwadzałem też je pod wzmacniaczem technicsa ( nie wszystkie ) ale tam bass owszem jest mocniejszy ale bardziej jako wibracja co daje tylko frajde na początku gdyż potem sie stwierdza że to sie do niczego nie nadaje bo chce słyszeć głęboki bass a nie mieć wibrator na głowie . Doradźcie mi jak możecie jakiś naprawdę potężnie bassowych słuchawek może akg k181 ? słyszałem o nich dużo dobrych opinni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys sluchalem xb500 i duzo lepiej niz w k518 lecz juz nie dostepne no chyba ze uzywki gdzies to brac od razu ale mam ha-s400 i tez zjadaja k518 a podobno im dalej w las z tymi jvc tym lepiej to moze rozwaz wlasnie ten wariant a wersja 680 juz masuje wnetrznosci wiec odpowiada?

Edytowane przez Mulan
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, autor chyba stwierdził, że potrzebuje mocnego basu a nie wibratora na głowie ...

http://forum.mp3store.pl/topic/14548-beyerdynamic-dt-880/

 

chyba właśnie o to chodzi, żeby słuchawki miały pokaźne niskie tony, porządny bas ale wszystko to wyważone, żeby słuchaczowi jelita nie zagrały tonalnie w toalecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega chce, żeby mu właśnie jelita skręciło. Ja dalej jestem za xb950

Chyba, że znajdą się używane Philipsy Shp8000, to można brać, sam bas. XB1000 to chyba nigdzie nie ma, a te by były najlepsze

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja polece do siebie SMSL sAp-5 i przełacznik na bas i do tego sprawdziłem to z s400 i nie brakuje basu jak dla mnie jest go mase za dużo ale jeśli lubisz to możesz taki zestaw sprawdzić albo nawet wyższe modele tych słuchawek gdzie chyba jest jeszcze więcej basu jak dla mnie to tak jakbym na uszy załozył sobie 2 subwoofery :)

Edytowane przez michalkorona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam słuchawek, które same z siebie byłyby satasfakcjonujące dla bassheada, a zarazem dobre jakościowo. Za to wiem, że wiele słuchawek, które niekoniecznie od razu to zdradzają, mogą być satysfakcjonującymi z odpowiednim źródłem, które odpowiednio wtłoczy ten bas, (jakaś forma EQ niezbędna).

 

Słuchałem paru takich niezwykłych połączeń, czasam chodziło o zwykłe EQ programowe,a czasem o charakter źródła/wzmacniacza+modyfikacje.

 

d7100 - nie polecę, bo dla mnie one grają genialnie, ale tylko przez jakiś czas, potem coś się psuje i stają się niesmaczne.

D600 - nie polecę, bo nie mają rozrywkowego kicka i podbarwienia w niższej średnicy, bas mają super, ale raczej ten niski "wibrator", dla bassheada za mało rozrywkowe. Oczywiście jakimś źródłem można to byłoby obejść, ale za dużo kombinowania.

 

Dla mnie to nawet lepiej, że słuchawki nie mulą basem i potrafią odpowiedniego powera na niskim basie dostarczyć (D600, DT150). Do rozrywkowej, popularnej muzyki (jej dźwięku) to się używa słuchawek takich jak v-moda lub jakieś tanie przyjemnie doki. Tam przeważnie jest basu pod dostatkiem, może to brzmieć smacznie mimo niedoskonałości, a człowiek nie martwi się o wydaną grubą $ na SQ.

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem (w świetnej zresztą cenie) Beyerdynamic DT770 w wersji M (80 ohm), które zawsze uchodziły za bardzo basowe i ... usunąłem trochę bebechów (krąg wokół driverów tłumiący wysokie i muliły doły) bo mi dźwięk nie do końca pasował. Później nawet ograniczyłem ilość basu na rzecz jego precyzji i punktowego zejścia.

 

Więc myślę, że ta wersja może być ciekawa dla pytającego. Można poczytać sobie w necie (head-fi) , że właśnie wersja 80 ohm zawsze uchodziła za świetny wybór dla bassolubów (ja też lubię solidna podstawę basową)

 

pzdr

Edytowane przez slavo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za taki chaos ale jakoś mi się tak napisało chodzi mi dokładnie tak jak potwierdził to

 

mtykaczz

 

"Panowie, autor chyba stwierdził, że potrzebuje mocnego basu a nie wibratora na głowie ..."

 

brzmienie które lubię najbardziej to jeżeli chodzi o pasma dół i góra bardziej wysunięte od środka z przewagą dołu ale nie na tyle żeby znacznie wpływało to na resztę pasm, wiem że to też zależy od źródła dzwięku u mnie to mikser Djski Behringer Nox 404 oraz Komp, na pewno nie będą to żadne słuchawki z neutralnym brzmieniem takie średnio mnie interesują bardziej interesuje mnie brzmienie ciemniejsze napiszcie mi jakieś fajniejsze modele które mogłby by mi sie spodobać.

 

ostatnio w moich Soniaczach mdrv700 zerwałem całą oryginalną skórę z nauszników a pod skórą był taki jakby welurowy materiał który akurat wole bardziej od skóry bo jest wygodniejszy następnie ściągnąłem te nauszniki a na muszlę przykleiłem trochę warst taśmy dwustronnej a do tej taśmy materiał z rozszarpanej poduszki która była coś w stylu ala wełna czy wacik który zwinąłem w rulonik i ładnie okleiłem samą jak to nazwać obręcz muszli co aby nie zamulić całego dźwięku potem naciągnąłem na to te obdarte pady ( stały sie dużo większe ) następnie ładnie ulożyłem i efektem tego bass nie zyskał na mocy ale dużo zyskał na masie i objętości a reszta pasm jeszcze bardziej ciekawsza a same pady wygodniejsze to taka tylko ciekawostka dodaje link do foty może komuś ten patent sie przyda ( https://i.imgsafe.org/986366cbb3.jpg )

 

więc podsumowując wiecie teraz mniej więcej o jakie brzmienie mi chodzi i liczę na waszą pomoc najbardziej interesują mnie słuchawki używane w przedziale 300-450zł ( nie chce Senków HD25 ) a rodzaj muzyki jakiej słucham to :

 

 

ps sory że tak późno wam odpisałem ale nie miałem troche czasu wejsc na forum

Edytowane przez bioly3211
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności