Skocz do zawartości

Fiio X7


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Dotarł AM5. Obok AM3 najfajniejszych moduł do X7. Daje najwięcej dynamiki, ale mniej ociepla od AM2. AM3 za to ma lepszą separację i powietrze i bardziej analityczną sygnaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest. Te moduły minimalnie ale się różnią.

 

Ostatnio po kilku dniach grzania Meze99 zacząłem w końcu słuchać na nich muzyki. A że mam wszystkie dostępne na razie moduły do X7 to oczywiście musiałem (no bo jak tu inaczej, nie?) sprawdzić z którym najfajniej X7 się zgrywa. Problemy są dwa, pierwszy to to, że Meze grają dobrze z każdego prawie źródła, sprawdzałem nawet YouTube z Galaxy S6. Problem numer dwa to moje uszy. Jak w FLC8s jestem w stanie wychwycić jakieś tam różnice na modułach, minimalne ale coś tam słychać, tak na meze mam kłopot. Jedyne co potrafię stwierdzić( a może to autosugestia kurde) to to, że AM3 gra jakoś bardziej krystalicznie, jakoś tak bardziej jakby szczegółowo i zwarcie?. Znaczy że więcej szczegółów na górze słyszę, minimalnie ale jednak. No i minimalnie może dołu ma mniej. Ale jak słucham AM2 i AM5, no zabijcie mnie, nie słyszę żadnych różnic. Pomijam na razie wyjście zbalansowane, bo nie mam kabla bal do meze jeszcze. Aha, tak jak myślałem, szumów tła z AM3 na meze nie słychać w ogóle w przeciwieństwie do FLC. Za duże słuchawki z tego wynika. No i ostatecznie zostałem przy AM3 jak na razie. Choć boję się trochę wyjść na miasto z nimi jeszcze.

Edytowane przez Coyotex83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Pojawiła się beta 3.0 nowego firmware do X7 na bazie androida 5.1 - http://www.head-fi.org/t/822149/the-public-beta-firmware-of-android-5-1-for-fiio-x7-is-coming . Ze względu na przeskok wersji android aktualizacja tylko poprzez komputer przy użyciu programu z linka.

Trzeba jednak uważać ponieważ już pojawiają się opinie o mniejszej ilości basu w nowym firmware. Troszkę o tym tutaj - http://www.head-fi.org/t/713735/fiio-x7-dxd-dsd-384k-64b-ess9018-android-wifi-bluetooth-4-amp-modules-balanced-out/14505 .

Na tę chwilę brak info na temat możliwości powrotu do starego firmware na andku 4.4 więc warto poczekać na opinie z head-fi co tam w nowym FW piszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe...

mieli pomajstrować w dźwięku z nowym firmware, ale to łatwe nie jest jak mają 5 modułów wzmacniaczy

 

gdzieś na headfajce była instrukcja jak wraca się do starszych FW, ale temat ma chyba z tysiąc stron, no prawie tyle co u nas o najthołkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak gra AM2A? w porównaniu z innymi modułami, bo mam wszystkie oprócz tego i się zastanawiam, czy kupić...

Ja niestety nie mam uszu do wyłapywania smaczków ale bez problemu mogę użyczyć AM2A do odsłuchu - PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie czego na tej stronie długiego wątku w poście 14590 są instrukcje dotyczące powrotu do FW2.0 oraz FW1.91 - http://www.head-fi.org/t/713735/fiio-x7-dxd-dsd-384k-64b-ess9018-android-wifi-bluetooth-4-amp-modules-balanced-out/14580#post_12917059 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dzięki uprzejmości i cierpliwości superbarta przesłuchałem AM2A, jedyny moduł, jakiego nie posiadam

 

AM2A ma bardzo dużo mocy, porównywalnie nawet do AM5, gra lekko ocieplonym dźwiękiem, lekko podkreśla dół, dobra rozdzielczość i dynamika

 

mój ranking od najlepszego modułu zaczynając:

 

AM3 bal. > AM5 > AM3 > AM2A > AM2 > AM1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności