Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio X7


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może jest jakaś głęboko ukryta opcja do ustawień, w której ma się wpływ na częste przerwy w odtwarzaniu np. poprzez Tidala ?

Internet:

PING 100 ms

DOWNLOAD 22.32 Mb/s

UPLOAD 15.64

Czyli teoretycznie powinien starczyć, zmieniałem już jakość, i nic to nie daje.

W praktyce bez przerwy, udaje mi się odtworzyć 2-3 utwory i przycinka, a czasami podczas jednego 2-3 przycinki.

Jak to wygląda u innych użytkowników X7 ?

 

W tej chwili soft: Ostatni wydany.

Edytowane przez Skora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może jest jakaś głęboko ukryta opcja do ustawień, w której ma się wpływ na częste przerwy w odtwarzaniu np. poprzez Tidala ?

Internet:

PING 100 ms

DOWNLOAD 22.32 Mb/s

UPLOAD 15.64

Czyli teoretycznie powinien starczyć, zmieniałem już jakość, i nic to nie daje.

W praktyce bez przerwy, udaje mi się odtworzyć 2-3 utwory i przycinka, a czasami podczas jednego 2-3 przycinki.

Jak to wygląda u innych użytkowników X7 ?

Ja testowałem akurat na bardzo stabilnym łączu Polibudy Koszalińskiej, 3m od swojego routera X7-ke...

Przy pingu ~15-20ms i ściąganiu ~100-120mbps na Tidalu HiFi było 0 ścin... ale wykluczam, że słuchałem głównie list ściągniętych offline, nie pamiętam :\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej znalazłem winnego :-)

Wygląda na to że wina stoi po stronie podwójnego połączenia bezprzewodowego, czyli Wifi i Bluetooth.

Dokupiłem moduł ATX 500 do Advance Acoustic i korzystałem z połączenia Bluetooth Aptx, jak się okazało, po podłączeniu przez kabelek Coaxial i wyłączeniu Bluetooth w x7, wszystkie bolączki zniknęły.

Trochę mnie to martwi, bo właśnie te bezprzewodowe możliwości Bluetooth, wifi, przekonały mnie do x7.

Niestety jak narazie są to możliwości na papierku :-( i trzeba wybierać, albo Bluetooth, albo WiFi.

Czy ktoś z posiadaczy X7, ma możliwość zweryfikowania tego co napisałem ? czyli połączenia X7 poprzez Bluetooth z innym sprzętem, i słuchania Tidala, lub Spotify.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Raczej znalazłem winnego :-)

Wygląda na to że wina stoi po stronie podwójnego połączenia bezprzewodowego, czyli Wifi i Bluetooth.

Dokupiłem moduł ATX 500 do Advance Acoustic i korzystałem z połączenia Bluetooth Aptx, jak się okazało, po podłączeniu przez kabelek Coaxial i wyłączeniu Bluetooth w x7, wszystkie bolączki zniknęły.

Trochę mnie to martwi, bo właśnie te bezprzewodowe możliwości Bluetooth, wifi, przekonały mnie do x7.

Niestety jak narazie są to możliwości na papierku :-( i trzeba wybierać, albo Bluetooth, albo WiFi.

Czy ktoś z posiadaczy X7, ma możliwość zweryfikowania tego co napisałem ? czyli połączenia X7 poprzez Bluetooth z innym sprzętem, i słuchania Tidala, lub Spotify.

Pisz do Fiio będą mieli co robić przy nowym sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu. Mój angielski jest tylko komunikatywny więc niech mnie ktos poprawi jak gdzieś walnąłem byka:

 

Dear FiiO

 

I have a problem when using my FiiO X7 with Bluetooth and WiFi turned on. When I'm listening to the music From Tidal or Spotify the music is interrupted form time to time. If I will turn Bluetooth off and use only WiFi everything works ok. It is quite a problem for me because I would like to use both - Bluetooth and WiFi simultaneously. Is it possible to solve the problem in future firmware update ?

 

Kind regards

 

................

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu. Mój angielski jest tylko komunikatywny więc niech mnie ktos poprawi jak gdzieś walnąłem byka:

 

Dear FiiO

 

I have a problem when using my FiiO X7 with Bluetooth and WiFi turned on. When I'm listening to the music From Tidal or Spotify the music is interrupted form time to time. If I will turn Bluetooth off and use only WiFi everything works ok. It is quite a problem for me because I would like to use both - Bluetooth and WiFi simultaneously. Is it possible to solve the problem in future firmware update ?

 

Kind regards

 

................

Nie wiem czy to ważne, ale to było połączenie poprzez Bluetooth Aptx, a nie doszukałem się słowa Aptx :-) na razie innego sprzętu Bluetooth nie mam żeby sprawdzić bez Aptx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych którzy używają x7 od dłuższego czasu, pednie nie będzie to nowina, ale może komuś się przyda.

Dzisiaj postanowiłem trochę głębiej pogrzebać w ustawieniach odtwarzacza, i dotarłem do funkcji ViPER Effect.

Po akceptacji czego tam :-) mamy dostęp do kilku mniej, lub bardziej, ciekawych funkcji, do tych mniej ciekawych, dostęp jest darmowy, choć nimi też warto się zainteresować.

Ale teraz wisienka :-) po wybraniu efektu ViPER Bass pokazuje się opcja zapłaty poprzez PayPal, i jeszcze dwie inne, wybrałem PayPal.

Za jeden płatny efekt każą sobie płacić 0,49$, ale powiem Wam że nie będziecie żałować żadnego centa :-) efekt jest niesamowity.

Dzisiaj dotarły do mnie słuchawki PMV a01 MK1 kupione od Gourney-a, i tak jak pisał słuchawki grają po jasnej stronie, ale miałem nadzieję że są trochę ciemniejsze od Ultrasonów 12, już była decyzja o dalszej sprzedaży, ale właśnie dotarłem do tych efektów, i już wiem że dzisiaj nie zasnę.

Po wykupiniu dwóch efektów, czyli wspomnianego Basu i ViPER Clarity i odpowiednim ich ustawieniu, słuchawki grają cudnie, dzisiejsza noc należy do nich :-)

Bas jest tak niesamowity, stopę czuć na całym ciele, jest czysto i basowo SUPER

Jest jeszcze płatna symulacja lampy 6N1J, i parę innych, ale to już zostawiam sobie na później, dzisiaj muszę przygotować repertuar na noc :-)

Efekty nie są nam z góry narzucane, dostajemy narzędzie i sami decydujemy o krztałcie dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na dostawę wtyczek 2,5mm do Ultrasone, i zanim przelutuję wtyczkę, to może to się zbiegnie z otrzymaniem X5 III, jeśli się załapię.

Pewnie na każde urządzenie trzeba osobno kupować te efekty, wtedy kupię na X7 i X5, ale jedyne co będę mógł przekazać, to to, czy jest różnica między tymi odtwarzaczami przy użyciu efektu lampy.

Nie potrafię pięknie opisywać tego co słyszę, ale myślę że jestem w stanie wyłapać, czy mi się podoba mniej, czy bardziej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że warto, efekt jest napewno przypisany do urządzenia, ale te 0,49$ za jeden dobry efekt, to nie są jakieś wielkie pieniądze.

Zanim zacznie się używać efekty ViPER trzeba potwierdzić regulamin pisany po angielsku, ja oczywiście potwierdziłem przeczytanie i zgodę, ale jak prawdziwy mężczyzna nie czyta instrukcji, tak i ja nie czytam jeszcze regulaminów :)

Mam tylko nadzieję, że np. po wgraniu nowego softu, efekty zostaną :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę w takim dapie chcecie używać efektów typu "viper"?

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

 

A jak myślisz ? dlaczego "w takim dapie" udostępnili taką możliwość ? dla ozdoby ? :)

 

Nie chodzi o poprawę dźwięku x7, ale o umożliwienie słuchania muzyki w słuchawkach, w których bez tych efektów słuchać się nie da, lub to słuchanie nie jest zbyt ciekawe.

Edytowane przez Skora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności