Skocz do zawartości

Ochrona Dysku Przed Zapisem Problem


Gość Imago

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Dzisiaj stałam się posiadaczką playerka mp3. Przeczytałam instrukcję i grzecznie zgodnie z nią postępowałam... ale.... przy próbie przeciągnięcia czegokolwiek lub przeciwnie usunięcia tego co jest wyskakuje mi informacja, że dysk jest chroniony przed zapisem. Przy próbie formatowania pojawia się to samo. Więc moje pytanie brzmi jak usunąć ochronę dysku przed zapisem? W instrukcji nie ma nic na ten temat... Będę wdzięczna za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Dzisiaj stałam się posiadaczką playerka mp3. Przeczytałam instrukcję i grzecznie zgodnie z nią postępowałam... ale.... przy próbie przeciągnięcia czegokolwiek lub przeciwnie usunięcia tego co jest wyskakuje mi informacja, że dysk jest chroniony przed zapisem. Przy próbie formatowania pojawia się to samo. Więc moje pytanie brzmi jak usunąć ochronę dysku przed zapisem? W instrukcji nie ma nic na ten temat... Będę wdzięczna za pomoc...

A o jaką markę/ model odtwarzacza chodzi ? :D

 

Nie gniewaj się , ale na razie pracujemy na jałowych danych. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. to ten model: http://www.azo.pl/product_info.php?products_id=478 X-Life

X21 MP3 1024 MB

HM ..

 

Windows 98 nie obsługuje (i nie widzi) tego odtwarzacza bez sterowników

, ale jeżeli masz inny system ( np Win Xp lub 2000 ) nie powinno byc problemów. :huh:

 

Moze zainstaluj najnowszy Windows Media Player 11 ? -http://www.microsoft.com/downloads/details...;DisplayLang=pl

 

Jest jeszcze jedna mozliwość - w instrukcji obsługi tego playera mozna znalezć taki

passus :

 

"Twój nowy odtwarzacz oferuje funkcje, która zapewni Ci ochronę cennych plików przed niepowołanym dostępem innych osób.

Proszę skorzystać z dołączonego na CD programu, aby podzielić pamięć wewnętrzną odtwarzacza na dwie części (użytkownik będzie widział dwa dyski w komputerze, dla Windowsa 2000 konieczna jest instalacja SP4). Dodaj hasło do jednego z dysków I możesz przechowywać swoje tajne pliki w tym właśnie dysku. W tej opcji należy wprowadzić tylko hasło. "

 

Może poprzedni własciciel - jezeli taki w ogóle był -

zabezpieczył w ten sposób pamięć na tym odtwarzaczu ? :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XP a odtwarzacz Winamp. Ale spoko. Sytuacja opanowana. Nie wiem jak to się stało ale po odłączeniu od USB i ponownym podłączeniu działa jak należy :) Potem miałam kłopot bo nie chciał się włączac poza komputerem... mimo że wkładałam baterię dobrą stroną to cos nie stykało. tato włożył i jemu zadziałało... tak więc działa. Dziękuję za pomoc :) może innym się przyda :) a poprzednich właścicieli nie było bo to nówka sztuka ze sklepu, zamawiana specjalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Gość ~asialiw~

Dawno nikt tu nie pisał

Miałam ostatnio taki sam problem z mp3, wasza dyskusja nic mi nie dała, a oto tekst ze strony http://www.imation.pl/products/flash_devices/faqs.html, na temat ochrony dysku przed zapisem:

"Dysk Imation USB 2.0 Swivel Flash posiada wlacznik zabezpieczenia przed zapisem, chroniacy przed przypadkowym usunieciem plik�w przez uzytkownika. Aby mozna bylo zapisywac dane na dysku, nalezy znalezc maly przelacznik z symbolami zamkniecia/otwarcia, umieszczony na waskiej stronie dysku. Jest to przelacznik zabezpieczenia prze zapisem. Kiedy dysk jest podlaczony do komputera nalezy przelacznik zabezpieczenia przed zapisem przesunac w kierunku od zlacza USB. Teraz mozna zapisywac na dysku. Aby ponownie wlaczyc zabezpieczenie przed zapisem, nalezy przesunac przelacznik do przodu."

 

Dotyczy to Dysku Imation USB 2.0 Swivel Flash, ale ta rada nadaje się dla każdego - sama mając inny model skorzystałam z tej podpowiedzi!! :)

Pozdrawiam!!! :D:lol::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

Dotyczy to Dysku Imation USB 2.0 Swivel Flash, ale ta rada nadaje się dla każdego - sama mając inny model skorzystałam z tej podpowiedzi!! :)

 

Jaki to był mp3 player?

 

Odtwarzacze - szczególnie te oparte na s1mp3 o którym mowa w temacie - nie mają zabezpieczenia przed zapisem. Błąd "dysk jest chroniony przed zapisem" oznacza problem z systemem na kompie (obsługa USB) uszkodzenie sprzętu. Co prawda można taki switch zamontować (używana w nich pamięć ma możliwość "sprzętowej" blokady zapisu), tylko po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Malgoniunia
Jaki to był mp3 player?

 

Odtwarzacze - szczególnie te oparte na s1mp3 o którym mowa w temacie - nie mają zabezpieczenia przed zapisem. Błąd "dysk jest chroniony przed zapisem" oznacza problem z systemem na kompie (obsługa USB) uszkodzenie sprzętu. Co prawda można taki switch zamontować (używana w nich pamięć ma możliwość "sprzętowej" blokady zapisu), tylko po co?

 

Tez mam taki sam problem..://

Wszystko z ta instrukcją było by ok.... Tylko gdybym wiedziala o co chodzi w tym przełączniku...Gdzie on jest??

Zależy mi na szybkiej odpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Piszecie duzo i bez sensu... ochrona przed zapisem sie uruchamia kiedy masz wlaczone w swoim odtwarzaczu cos jak blokada klawiszy... wylacz to w mp3 i powinno byc git. To dziala jak kiedys w dyskietkach byl taki ******lnik na dole po lewej stronie co sie go przelaczalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Piszecie duzo i bez sensu... ochrona przed zapisem sie uruchamia kiedy masz wlaczone w swoim odtwarzaczu cos jak blokada klawiszy... wylacz to w mp3 i powinno byc git. To dziala jak kiedys w dyskietkach byl taki ******lnik na dole po lewej stronie co sie go przelaczalo

 

 

 

 

Ello dla wszystkich co mają właśnie taki problem :) podpowiadam że osoba powyżej podała najlepszy i najłatwiejszy sposób pozbycia się tej blokady :P:P z góry dzięki i polecam korzystanie z tej formy :) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Gość ~Martin~
Dawno nikt tu nie pisał

Miałam ostatnio taki sam problem z mp3, wasza dyskusja nic mi nie dała, a oto tekst ze strony http://www.imation.pl/products/flash_devices/faqs.html, na temat ochrony dysku przed zapisem:

"Dysk Imation USB 2.0 Swivel Flash posiada wlacznik zabezpieczenia przed zapisem, chroniacy przed przypadkowym usunieciem plik�w przez uzytkownika. Aby mozna bylo zapisywac dane na dysku, nalezy znalezc maly przelacznik z symbolami zamkniecia/otwarcia, umieszczony na waskiej stronie dysku. Jest to przelacznik zabezpieczenia prze zapisem. Kiedy dysk jest podlaczony do komputera nalezy przelacznik zabezpieczenia przed zapisem przesunac w kierunku od zlacza USB. Teraz mozna zapisywac na dysku. Aby ponownie wlaczyc zabezpieczenie przed zapisem, nalezy przesunac przelacznik do przodu."

 

Dotyczy to Dysku Imation USB 2.0 Swivel Flash, ale ta rada nadaje się dla każdego - sama mając inny model skorzystałam z tej podpowiedzi!! :)

Pozdrawiam!!! :D:lol::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
Dawno nikt tu nie pisał

Miałam ostatnio taki sam problem z mp3, wasza dyskusja nic mi nie dała, a oto tekst ze strony http://www.imation.pl/products/flash_devices/faqs.html, na temat ochrony dysku przed zapisem:

"Dysk Imation USB 2.0 Swivel Flash posiada wlacznik zabezpieczenia przed zapisem, chroniacy przed przypadkowym usunieciem plik�w przez uzytkownika. Aby mozna bylo zapisywac dane na dysku, nalezy znalezc maly przelacznik z symbolami zamkniecia/otwarcia, umieszczony na waskiej stronie dysku. Jest to przelacznik zabezpieczenia prze zapisem. Kiedy dysk jest podlaczony do komputera nalezy przelacznik zabezpieczenia przed zapisem przesunac w kierunku od zlacza USB. Teraz mozna zapisywac na dysku. Aby ponownie wlaczyc zabezpieczenie przed zapisem, nalezy przesunac przelacznik do przodu."

 

Dotyczy to Dysku Imation USB 2.0 Swivel Flash, ale ta rada nadaje się dla każdego - sama mając inny model skorzystałam z tej podpowiedzi!! :)

Pozdrawiam!!! :D:lol::D

TAK !!! Ja też miałam z tym problem i przeszukiwałam fora. I zrobilam tak! Tylko ,że z kartą pamięci i problem się naprawił!!! WIELKIE dzięki dla autora tego postu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności