Skocz do zawartości

Telefon lepiej grający od Clip +


Rekomendowane odpowiedzi

@up popieram. Sam stosuje i jestem zadowolony. Poziom topki. Na allegro jest multum ofert na niego, za 300zł spokojnie można wyrwać w dobrym stanie i w tej cenie jest to bardzo satysfakcjonujący zakup.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam. Czytajac niektóre wypowiedzi czy recenzje w różnych miejscach odnoszę wrażenie że mity i legendy narosłe wokół chipów Wolfsona automatycznie stawiają sprzęt na nich oparty w kategorii "gra lepiej niż wszystko".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupcie a się przekonacie sami , dlatego nie udzielam sie zbytnio jak są fani Wolfsona , bo gra to poprawnie , ładnie , ciepło ale bez fajerwerków , Clipem napędzam większość słuchawek które sobie testuje w sklepach , Wave niestety nie ma tyle mocy , znaczy może ma ale jest zablokowana przez Bade 2.0 i na razie nikomu się nie udało jej wykrzesać , nawet na 1.2 nie pamiętam żeby moje Denony D310 latały tak jak na Clipie.

 

Nie znam telefonu do 1400 zł który ma taką moc , taki rozbudowany korektor jak Clip+ a telefonów słuchałem wszystkich dostępnych...

 

Jak to mówią , nie kupisz to się nie przekonasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin a próbowałeś tego?

podzielam opinię kuropa, że software i kodeki zastosowane przez producenta odgrywają dużą rolę w jakości brzmienia; a co do sprzętu to przykładowo dla mnie jest mitem znaczna jakościowa różnica między Yamahą w SGS2 a Wolfsonem z SGS3 (porównajcie sobie sami jak będziecie mieli okazję)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta stary , siedzę na tym forum , to działa tylko na Bade 1.2 , tak jak napisałem. Po drugie wole turecką strone Bady , tam jest większa skarbnica wiedzy.

 

Z SGS2 nic nie wyciagniesz....w SGS 3 wystarczy Kernel aby stał się jednym z najlepiej grajacych obok Iphona 4S telefonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z SGS2 nic nie wyciagniesz....w SGS 3 wystarczy Kernel aby stał się jednym z najlepiej grajacych obok Iphona 4S telefonem

Teoretycznie wyciągniesz ale nie na tak niskim poziomie (kernel) jak w S3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownywalem ta Nokie z Clip-em i ten gral lepiej , ale w porownaniu do Wave i SGS-a , minimalnie gorzej . Zmiana glosnosci w Wave z Bada 2.0 , jest opisana na 12-tej stronie , w temacie z powyzszego linku . Sam sie przekonalem , ze ostateczny efekt zalezy od konkretnych sluchawek i ich zgrania z tymi telefonami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już mocy Clip+ ale z tego co pamiętam, to kilka moich par słuchawek się na nim dusiło. Wave, zdecydowanie lepiej napędza słuchawki i napędzi spokojnie każde portable.

 

Nie wiem nic o mitach, ale wolfsony wszystkie grały mi po prostu lepiej niż clip+ w którym brakowało szczegółowości, sceny, a średnica była zamulona.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Wave (s8500) da sie zwiekszyc glosnosc na badzie 2.0, przynajmniej ja moge. Sam mam z reszta ustawione na max 50 db a nie 58, bo 1 kreska na 15 to bylo dla mnie za glosno wtedy, tak wiem dziwny sluch mam :) Tak samo jak w ustawieniach mozna ustawiac balans, jakies tam kontrole dzwieku czy cos, nie znam sie na tym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa ale to zależy od Bady , na najnowszej można pomarzyć , nie zmieniają się ani wartości ani głośność. Clip ma tak rozbudowane opcje że po godzinie zabawy mam go ustawione tak żebym się nigdy na żaden telefon nie zamienił.

 

Kupcie , sprawdźcie , potem sprzedajcie w komisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam Wave. Mając porównanie do Clipa+ śmiało stwierdzam, że gra lepiej (tzn. dla mnie bardziej przyjemnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja miałem clip+i porównywałem do Wave ... Teraz po aktualizacji za nic nie wróciłbym do clipa.

 

Na bada 2.0 coś się wartości volume nie zmieniają ale sama głośność się zmienia więc nie widzę problemu.

 

Też jest kwestia słuchawek. Nie wiem czy do takich K518 opłaca się kupować coś więcej niż Clipa. Mi zestaw V-moda i S8500 zagra lepiej od niejednego sprzętu stacjonarnego.

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy sobie kupić coś pokroju Xperii U czy Live With Walkman, dla mnie to poziom spokojnie Wave'a a platforma żywa, do tego nie są to drogie telefony, druga sprawa, że Sony już nie olewa ciepłym moczem audio w telefonach jak to dotychczas robił promując przez to serię Walkman, dziś każda mid-end i hi-end Xperia gra na tyle porządnie, że nia ma co się przejmować, nie wiem tylko jak to się tyczy tych najtańszych bo takowych nie ruszam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za daleko ten wątek już idzie....zaczyna żyć własnym życiem.

 

Niech kolega popyta się znajomych , może ktoś posiada i niech sam sprawdzi tego Wave...Mam go od dnia premiery w Polsce , złego słowa nie mogę powiedzieć ale żaden telefon nie dał mi tyle radości z K518 co Clip. Podobnie z kolegi Senkami HD380 Pro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności