Skocz do zawartości

Fiio E10 Olimpus - ...pytania.


wj75

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem Fiio E10 Olimpus. Po podłączeniu do laptopa za pomocą kabla USB przy włączonym odtwarzaczu np. na pauzie utworu lub po jego zakończeniu.Jednak tylko wtedy gdy odtwarzacz jest włączony, podczas regulacji volume słychać trzaski, szumy. Nie mam narazie moźliwości sprawdzenia na innym sprzęcie. Dzieje się to na każdych słuchawkach jakie próbowałem. ..... Moje pytanie. Czy może to być spowodowane źrudłem dźwięku, zasilaniu portów USB itp. ? .... a Fiio jest jak najbardziej w porządku?

 

Przesyłka ze sklepu MP3Store nie była zbyt dobrze zabezpieczona.Puszka z Fiio była włożona do tekturowej koperty kuriera DPD. Bez żadnej ochrony.Puszka miała lekkie wgniecenia na bokach obudowy (na około) w zasadzie niewielkie ale jednak denerwujące.Na pewno nie miało to żadnego wpływu na sam sprzęt.

Czy w waszych egzemplarzach co do puszki było podobnie?I jest to normalna rzecz?Poprostu takie wykonanie? Czy raczej przy transporcie mogło dojść do uszkodzeń.Biorąc pod uwage jak kurierzy czasem traktują przesyłki.

Pewnie błachy problem, ale jednak.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz system operacyjny? Moj dac ma takie zachowanie na Windows 8, na Viscie i XP smiga az milo. W necie znalazlem info, ze 8 ma jakis problem, niestety ja nie znalazlem zadnego dzialajacego rozwiazania. Co ciekawe tylko jeden dac tak ma, dwa inne dzialaja pod 8 dobrze. Niestety daca kupilem juz po upgradzie do 8, wiec nie wiem, czy na tym samym sprzecie i 7 by dzialalo dobrze. Wiec traktuj to jako strzal, bo objawy sa takei same.

Aha, na tym samym laptopie ale jeszcze z 7 uzywalem kiedys Fiio E10 i bylo wszystko ok, niestety sprzedalem fiio przed upgradem wiec nie moge sprawdzic jak by sie teraz zachowalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno te potencjometry mają tendencję do szumienia/trzeszczenia podczas regulacji. Sam nie miałem tego problemu z E10 (posiadałem wersję wcześniejszą), a z FiiO E9 - jednak były dosyć delikatne.

Czy słyszysz te szumy w trakcie regulacji podczas słuchania muzyki? Czy są uciążliwe?

 

Spróbuj rozruszać pokrętło - szybkimi ruchami kilka razy je przekręć (głośniej - ciszej). Jeśli przestanie trzeszczeć (na jakiś czas) to prawdopodobnie wina pokrętła, jeśli nie to koniecznie sprawdź inne porty USB, a może rzeczywiście system. Chociaż sprawdzałem ostatnio E10 na Windows 8 i nie było problemu.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na stacjonarnym komputerze, win 7. Działa ok.

później spróbuję jeszcze na laptopie pod innym portem USB.

Dzięki za pomoc! :)

 

A jeszcze jak by się ktoś wypowiedział na drugie moje pytanie, dotyczące puszki Fiio E10.

Naprawdę błachy problem.Ale mnie denerwuje. Nie wiem czy mieć nerwy na kuriera czy poprostu to normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem już do łądu z E10 Olimpus. Jednak jak dla mnie nic specjalnego.Jako wzmacniacz na pewno jest głośniej.Jako DAC w porównaniu z Realtekiem w laptopie nie duża różnica. A zintegrowana VIA HD Audio w stacjonarnym gra moim zdaniem lepiej.Większa przestrzeń, lepsze wokale. Słuchawki jakich używam to CAL i Shure SRH240. Nie jestem audiofilem. Nie znam się na sprzęcie. Jednak brzmienie w E10 mi nie odpowiada i pójdzie w odstawkę.

Chyba że trafił mi się taki egzemplarz który gra gorzej .Choć pewnie nie ma takiej opcji.

Może słuchawki za słabe aby było widać różnice?

Zaryzykuję i wydam na inny sprzęt. Może Audiotrak Prodigy Cube, Matrix RIP, Audinst HUD-mx1, HIFIMAN EF-2A.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o szerszą scene. Dlatego podałem kilka opcji. Gdybyś ktoś mógł doradzić coś pod tym względem. Wiem że brzmienie czy wybór sprzętu to sprawa indywidualna.Zależna od gustu. Więc jeśli mi nie podpaci to do nikogo nie będę miał pretensji. :) Nie mam możliwości odsłuchać przed kupnem.

 

Wracając do E10 Olimpus, czy zdarzały się egzemplarze lepsze lub gorsze pod względem dźwięku?

Edytowane przez wj75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E10 ogranicza USB, a co za tym idzie zasilanie, oraz brak wzmocnienia z prawdziwego zdarzenia, na dodatek OPAMP są słabe o gra to jak gra, w dobrej cenie można kupić SMSL SD650 iraz HA INFO DA1 ten sprzęt da Ci znaczną przewagę i skok jakości względem E10.

 

Wysłane z mojego MT27i za pomocą Tapatalk 2

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem o wgniecionych pudełkach Fiio E10. Sam miałem kiedyś z mp3store, ale wysłałi to w dodatkowym kartonie, bo też kupowałem inne rzeczy, więc wgnieceń nie było. W XP u mnie chulało od początku dobrze z tego co pamiętam. Prodigy Cube to w mojej ocenie poziom wyżej, gra też szerzej. Też mi m.in. nie pasowały wokale Fiio mocne, ale ostre. Według mnie nie ma słabszych egzemplarzy, tylko, że niektórym taka prezentacja dźwięku może pasować lub zgrać się ze słuchawkami.

Ostatnio Topping D20 dostał przychylną recenzję w porównaniu z droższym sprzętem, tylko to jest sam DAC, więc potrzebny jest do niego jeszcze jakiś amp np. bravo v2/forum608/holdegron i można mieć ciekawy zestaw.

Ostatnio w jednym sklepie kupowałem kamerkę, mimo, że miała opakowanie lipne to wysłałi w zwykłym worku, nie dość, że opakowanie pogięte, to jeszcze wyglądało na ślady użytkowania, więc od razu odesłałem i zwrócili mi kasę włącznie z wysyłką, bo teraz jest takie prawo (oczywiście oprócz mojego odesłania , a to jest nie całe 6zł jako list polecony priori). I tak często firmy zawyżają wysyłkę, więc nie ma się co szczypać tylko zwracać. Raz w pewnym sklepie zapłaciłem za wysyłkę prawie 15zł, a wysłałi towar w zwykłej kopercie nawet nie bąbelkowej. 14 dni chyba jest na zwrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc.. najlepiej jednak sprawdzać w obecności kuriera/listonosza i od razu odsyłać, jak są jakieś szkody. Ja tak nie robię, bo mi się.. nie chce :D i przeważnie im się tak śpieszy, że ciężko nawet powiedzieć "do widzenia", ale kiedyś (odpukać) pewnie się nakłuję na zniszczony sprzęt i z reklamacją będzie ciężko, bo sprawdzać trzeba w obecności kuriera/listonosza, a nie potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie, też miałem o tym napisać, ale zapomniałem :)

Powinno się najpierw oglądnąć paczkę przed podpisaniem i jak uszkodzona to od razu protokół szkodowy.

Jak paczka jest ok to wtedy poprosić kuriera, aby został chwilę do rozpakowania lub po prostu pożegnać się i rozpakować po jego wyjściu i jak coś nie tak, to od razu telefon do firmy kurierierskiej, żeby kurier przyjechał z protokołem. W tym drugim przypadku też nie powinno być problemu, ale z ludźmi różnie bywa. Ja tylko raz przy kurierze sprawdzałem, jak zamawiałem komputer, a tak sobie odpuszczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kurierem jest tak jak piszecie. Czasem jednak nie ma innej możliwości i paczkę odbiera ktoś kto akurat jest w domu.Na przykład żona. Dla której byłoby lepiej gdyby taka przesyłka wogóle nie dotarła. A już nie ważne w jakim stanie. ;) Jeśli chodzi o puszkę to przeboleje. Dobrze że samo E10 jest całe. Fakt że nie podobał mi się sposób zapakowania paczki. Na drugi raz jak będę zamawiał coś w mp3store to zwrócę uwagę przy zamówieniu aby towar był spakowany chociaż w kopertę air poc.Tymbardziej że ta przesyłka nie była dużych rozmiarów. Jeśli rzeczywiście brzmienie w E10 jest jakie jest to mnie trochę uspokoiliście. Niech leży może kiedyś dopasuje słuchawki i będzie ok. A narazie poszukam czegoś innego.

A co do tych trzasków i szumów to w winXP zależne było od odtwarzaczy. WMP lub Winamp (tragedia) w Toolbar było cicho i bez szumów. Może kodeki audio w danym odtwarzaczu? Tak czy inaczej w takiej sytuacji z Fiio chyba raczej jest wszystko w porządku.

 

Audiotrak Prodigy Cube z wymianą OPA. Nie byłby lepszym rozwiązaniem od E10?

 

Jeszcze jedno.

Przy zmianie ustawień w korektorze. Jak i w integrze tak i w fioo e10 dźwięk przeciąga, nie pracuje równo, tak jakby zwalniał i przyspieszał.Na słuchawkach CAL i Shure SRH240. Nawet na ustawieniach typu pop,rock itp. W integrze wcale mnie to nie dziwiło. Ale w E10 owszem. :( Chodzi mi o korektor w winamp itp. Sprawia wrażenie że nie może uciągnąć nalet 32ohm słuchawek. Nie znam się, ale tak mi się wydaje.

Jedynie bez użycia korektora gra normalnie (równo).

Edytowane przez wj75
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz bardziej, co mam rozumieć przez:"nie pracuje równo, zwalniał, przyspieszał". Winampa bym nie używał, o ile mnie pamięć nie myli, również miałem cyrki z EQ w tym programie. Spróbuj jednak obniżyć trochę preamp w winampie, w EQ. Spróbuj również odtworzyć na innym odtwarzaczu oraz może KS/Wasabi

Edytowane przez Zares
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej przerzuć się na Foobara, a jeśli już Winamp to zwiększ w nim bufor (jeśli można, bo nie pamiętam). Radziłbym też dać sobie spokój z EQ, poważnie - to więcej psuje niż poprawia :)

 

Dziwi mnie ta ostatnia "nagonka" na E10. Dużo niestworzonych problemów. Zastanawiam się czy nie jest to kwestia wersji Olympus, bo E10 to jeden z najlepszych DAC/AMP jaki miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciux tak jak radzisz nie używam EQ. Przez cały dzień próbowałem się przekonać do E10.Jednak jego brzmienie mi nie odpowiada.Sprawdzałem na różnych gatunkach muzyki.Czasem było lepie, czasem gorzej.Jednak cały czas dźwięk wydaje się byś stłumiony. Na integrze wokale wydają się być bardzej żywe a dźwięk ogólnie może nie jest czysty ale jednak bardziej wyraźny. Shure SRH240 maję mniej basu od CAL. Jednak poza tym większej różnicy nie widzę.Przynajmniej na E10. Nie mam na razie możliwości porównania go do innego E10.Być może mój egzemplarz jest uwalony.Tym bardziej że trudno znaleźć na necie nagatywne opinie na temat tego modelu Fiio.

Edytowane przez wj75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Żeby nie zakładać nowego tematu. Dziś nabyłem AKG K619DJ i jestem wniebowzięty, ale poszperałem trochę i okazuje się, że można więcej. Czy FiiO E10 da pozytywnego "kopa" tym słuchawkom, czy szukać innego wzmaka? Narazie korzystam z laptona Sony Vaio ale za 2 miesiące przerzucam się na iMac'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z pewnością będzie to lepiej grało niż na integrze - da kopa, na pewno na basie. Najlepiej byłoby gdybyś umówił się na odsłuch do jednego ze sklepów MP3Store i sam ocenił :)

Edytowane przez Zares
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności